Tenjho Tenge (Tenjou Tenge)

tt1.jpgTenjho Tenge (Tenjou Tenge) to połączenie efektownych bijatyk romansu i komedii. Wszystko zaczyna sie kiedy do Akademi Toudou przybywa dwóch nowych uczniów: Souchirou Nagi i Bob Makihara, których zamiłowanie do walk ulicznych sprawia, że chcą przejąć siłą rządy nad szkołą. Niestety już pierwszego dnia natrafiają na jeden ze  szkolnych klubów sztuk walki Jyuukenbu. Członkowie grupy, Maya Natsume, jej siostra Aya i Masataka Takayanagi, z łatwością pokonują nowoprzybyłych. Wkrótce Souchirou i Bob zostają zaatakowani przez członków grupy The Enforcement, którzy od paru lat sprawują rządy w szkole. Zostają wciągnięci w prywatne porachunki pomiędzy Jyuukenbu i The Enforcement. Nie mając wyboru przyłączają się do klubu Mayi, gdzie ostro trenują, by poprawić swoje umiejętności i zwiększyć siłę. Opening jest bardzo dobrze zrobiony, a ścieżki dźwiękowej milo się słucha patrząc na taniec postaci w rytm muzyki. Moją ulubioną sceną z openingu jest ta, w której mała słodka dziewczynka, typ i wielkość lalki, zmienia się w pełną tajemniczości kobietę. Naturalnie wszystko idealnie współgra z muzyką.

Fabuła jest bogata, na przemian przeplatają się wątki miłosne z bijatykami, które stopniowo wprowadzają nas w niezwykłą historię tradycji sztuk walki w szkole. Każdy nowy odcinek pozwala lepiej poznać bohaterów. Co ciekawe, im więcej o niech wiemy, tym trudniej jest rozsadzić kto jest "rycerzem w lśniącej zbroi", a kto "złym smokiem". Efekty dźwiękowe i muzyka świetnie dopełniają dość krwawe sceny walki, których jest niemało. Ending natomiast w ogóle nie przypadł mi do gustu, bardzo melancholijny i tonalnie za wysoki (dla dociekliwych: pospolite pianie).

tt2.jpg tt3.jpg tt4.jpg

Seria ma 24 odcinki, ale na tym nie koniec, są jeszcze 2 odcinki OVA Tenjho Tenge: Ultimate Fight, które stanowią kontynuację cyklu oraz 92 minutowy special Tenjho Tenge: The Past Chapter opowiadający zdarzenia poprzedzające.

Kategoria: seria
Ilość odcinków: 24 x 24 minuty
Gatunek: Action, Ecchi, Martial Arts
Rok produkcji: 2004
Studio Madhouse Production

Autor: XES
Data dodania artykułu: 27.04.2006
Data modyfikacji artykułu: 27.02.2010
Prawa autorskie »

Prawa autorskie

W naszym wortalu Konnichiwa.pl pojawiło się wiele tekstów, które zostały nadesłane do redakcji. Mimo starań nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy dany tekst nie łamie praw autorskich i nie jest plagiatem. W związku z tym prosimy o zgłaszanie takich tekstów pod adresem redakcja@konnichiwa.pl a ich autorów przepraszamy.

Na stronach serwisu Konnichiwa.pl znajdują się także teksty i zdjęcia pochodzące z innych stron www lub gazet/magazynów - jednak nasza redakcja otrzymała zgodę na ich zamieszczenie lub znajdowała się przy nich odpowiednia informacja o możliwości ich zamieszczenia z podaniem źródła.

Redakcja Konnichiwa.pl nie zezwala także na kopiowanie tekstów i zdjeć należących do członków redakcji bez uzyskania stosownej zgody.

Redakcja Konnichiwa.pl

« wstecz

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij