O nas

Kiedy to się wszystko zaczęło i dlaczego?

Strona istnieje od 1.10.2001 czyli na ten moment już prawie 20 lat! Bardzo długo zwlekałem ze stworzeniem własnej strony internetowej a gdy wreszcie zdecydowałem się ją stworzyć powstało pytanie, o czym ona ma być? W końcu postanowiłem, że będzie o kraju, który zawsze podziwiałem za kulturę, historię i wszystko inne - o JAPONII. Na samym początku pliki strony były zamieszczane na wielu bezpłatnych hostingach a także pod różnymi bezpłatnymi adresami. Obecnie funkcjonująca domena konnichiwa.pl została wykupiona w roku 2006.

A dlaczego "konnichiwa" i co to znaczy?

Japońskie słowo "konnichiwa" znaczy "Dzień dobry" i jest używane zazwyczaj w godzinach 11-18. Nazwa została wybrana zupełnie przypadkowo.

Kto jest autorem strony?

Wbrew pozorom nie jest łatwo udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Stronę założyłem (Sebastian) samodzielnie ale bardzo szybko znalazła się grupa osób (zostały te osoby wymienione w podziękowaniach poniżej) z całego kraju, która chciała podzielić się swoją wiedzą, przeżyciami z podróży czy też napisać recenzje książek i filmów związanych z Japonią. Z niektórymi osobami kontakt pozostaje do dzisiaj i gościnnie w dalszym ciągu zamieszczane są ich teksty. Jestem świadom, że w pewnym momencie w życiu ze względu na sprawy rodzinne i zawodowe nie pozostaje zbyt dużo czasu wolnego dlatego też postanowiłem zmienić główne założenia tej strony aby skupić się tematycznie na następujących obszarach:

  • poradach dotyczących organizacji wyjazdu do Japonii oraz samego podróżowaniu po Japonii czyli m.in. co warto zwiedzić, o czym warto pamiętać itd.;
  • informowaniu o wszelakich inicjatywach związanych z szeroko rozumianą kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni czyli np. wystawy, festiwale, konwenty, prelekcje, koncerty, dni japońskie itd.;
  • informowaniu o nowościach wydawniczych związanych z Japonią;
  • ciekawostkach i refleksjach po odbytych podróżach.

W tekstach często będzie pojawiać się sformułowanie "my" ponieważ we wszystkich dotychczasowych podróżach do Kraju Kwitnącej Wiśni towarzyszyła mi moja żona Agnieszka a w niektórych wyjazdach również nasi przyjaciele: Zbigniew, Marzena, Tomasz, Katarzyna, Daniel i Jędrzej.

Poznajmy się bliżej :-)

Małżeństwo (od 10 września 2015) Agnieszka i Sebastian mieszkające na Śląsku (okolice Rybnika i Żor) zakochane w Japonii. Kraj Kwitnącej Wiśni udało się nam odwiedzić samodzielnie do tej pory już 4 razy. Od 21 stycznia 2021 szczęśliwi rodzice - wtedy też urodziła się nasza córeczka Maja.

Sebastian
Rocznik 82. Zawodowo działam w branży IT. Zainteresowania: podróże, szeroko rozumiana kultura Japonii, origami, tworzenie stron www, fotografia, rower, dobre jedzenie, nowe technologie, gry komputerowe i konsolowe oraz wiele, wiele innych dosyć nietypowych ;-) Mam bzika na punkcie kotów. Odpowiedzialny za organizację każdego wyjazdu od A do Z. Od ponad 20 lat jestem na diecie wegetariańskiej z coraz większym zamiłowaniem do diety wegańskiej. Ulubione miasto w Japonii: Tokio.

Agnieszka
Rocznik 88. Zawodowo działa w branży w inżynieryjno-budowlanej. Zainteresowania to: podróże, rysunek, rower, anime (głównie Sailor Moon). Ma bzika na punkcie kotów. Ulubione miasto w Japonii: Nara.

W miarę swoich możliwości wspieramy lokalne organizacje / fundacje pomagające zwierzętom do czego również serdecznie zachęcamy wszystkich! Członkiem naszej rodziny jest kotka brytyjska - Luna, której zdjęcia możecie zobaczyć na Instagramie https://www.instagram.com/luna_britishcat_2018/

Oprócz podróżowania po Japonii staramy się także zwiedzać zarówno ciekawe miejsca w naszym kraju jak i w Europie - być może kiedyś też o tym napiszemy :-)

Ta strona (blog) to nie nasze źródło utrzymania więc nie mamy "parcia na szkło" i nie doświadczycie tutaj atakujących Was z każdej strony reklam a jedynie będziemy polecać usługi i produkty z których sami korzystamy. Podczas każdego wyjazdu staramy się zobaczyć jak najwięcej jednak na pewno nie jesteśmy backpackersami. Wolimy z góry zaplanowane noclegi w określonych hotelach tak aby nie tracić ani chwili podczas pobytu na miejscu. Cenimy sobie hotel blisko centrum lub blisko stacji metra, pokój z łazienką, możliwość szybkiego przemieszczania się już na miejscu. Nie oznacza to, że mamy nieograniczone środki i wydajemy pieniądze bez zastanowienia się - po prostu przyjęliśmy sobie takie nasze minimum dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się jeszcze bardziej z każdego wyjazdu.

Na stronie chcemy podzielić się zarówno wspomnieniami jak i informacjami praktycznymi z naszych wyjazdów do Japonii. W naszych relacjach polecamy konkretne miejsca, przydatny sprzęt podróżniczy, lokale czy hotele, które sami sprawdziliśmy podczas naszych podróży. Twoim marzeniem jest podróż do Japonii? Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom uda Ci się zorganizować niezapomniany i udany wyjazd! Jeśli masz jakieś pytania zapraszamy do kontaktu z nami.

 

Specjalne podziękowania...

...czyli lista osób bez których ta strona nie mogłaby istnieć. 

Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować (głównie za ogrom poświęconego czasu na napisanie wielu tekstów czy też recenzji) następującym osobom: Marek Bochniarz, Tomasz Kajzerek, Dariusz 'Kelly' Lipiec, Jacek Kicman.

Swój udział w powstaniu strony miały także następujące osoby: Jakub 'Shirokaze' Zyga, Hatamoto, Janusz Lukaszczyk, Akusia, mca, Sp0oKy, Broker, Izobel, Sylwia Koricka, Renata Wódkowska, PENpen, Michał Wojtas, Kermit, Mizuki Ashiya, Hebino, Agata Waszkiewicz, Tsurugizan, Whisper, Sillhre, Ana-san.

Założyciel strony Sebastian Homan.

Komentarze

Ta strona internetowa używa plików cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików w przeglądarce to zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji w naszej polityce cookies. zamknij