Bleach

Bleach to anime dosyć nowe, połączenie fantasty z przygodą. Głównym bohaterem jest pewien nastolatek, niczym się nie wyróżniający z tłumu, no może tylko kolorem włosów, który jest pomarańczowy jak marchewka. Ale mniejsza o to.

Piętnastoletni Kurosaki Ichigo byłby zwykłym nastolatkiem gdyby nie fakt, że widzi duchy zmarłych ludzi. Pewnego dnia idąc przez miasto widzi jak jakiś demon goni ducha małej dziewczynki, chce jej pomóc. W tym momencie pojawia się dziwna dziewczyna z mieczem, która pokonuje demona i znika. Wieczorem Ichigo rozmyśla nad tym, co się stało rano w mieście i nagle pojawia się ta dziewczyna z mieczem. Po chwili dziewczyna przedstawia się jako Shinigami (Bóg Śmierci). Kurasaki wyśmiewa ją, i nagle jego dom zostaje zaatakowany przez demona. Wywiązuje się walka pomiędzy demonem a Shinigami…

Zacznę może od openingu, jest on bardzo dobrze zrobiony, wpada w ucho i miło się go ogląda. To chyba najważniejsze we wszystkich openingach. Cała fabuła może nie jest "najgłębsza", ale to anime nie ma nas zmuszać do głębokich przemyśleń, lecz zapewnić dobrą rozrywkę i swoje zadanie spełnia w 100%. Ogląda się miło i bez uczucia dłużyzny. Jak w każdym dobrym serialu odcinki kończą się w najciekawszym momencie, żeby zachęcić nas do dalszego oglądania, i bardzo dobrze, bo jest na co popatrzeć. Sama akcja jest wartka i z biegiem czasu dowiadujemy się coraz więcej o poszczególnych bohaterach.

Teraz trochę o muzyce - dobrze dopasowana, w odpowiednich chwilach podkreśla właściwy nastrój, idealnie spełnia swoje zadanie, kiedy trzeba stworzyć atmosferę napięcia. I trochę o edningu. Wpada w ucho, jest melancholijny w przeciwieństwie do openingu, ale ma jedna wadę na sam koniec jest takie przeciągnięte, "e" i psuje one efekt. Jednak z ilością odcinków opening i ending ulegają zmianie i tak w epizodzie 14 mamy już nowy ending, który wypada lepiej od swojego poprzednika jest on żwawszy. Jest to standard w takich seriach ze po pewnej ilości epizodów twórcy zmieniają openingi oraz endingi, możemy to zaobserwować także w "Naruto".

Seria ma dopiero 76 epizodów i nie zapowiada się by szybko się skończyło. Ja sam obejrzałem na razie 15 i oglądam dalej. Wiec jak chcesz trochę ciekawej rozrywki to może się skusisz na Bleach'a?

Reżyseria: Noriyuki Abe
Muzyka: Shirô Sagisu
Na podstawie mangi: Taito Kubo

Autor: Samurai
Data dodania artykułu: 13.04.2006
Data modyfikacji artykułu: 05.10.2010
Prawa autorskie »

Prawa autorskie

W naszym wortalu Konnichiwa.pl pojawiło się wiele tekstów, które zostały nadesłane do redakcji. Mimo starań nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy dany tekst nie łamie praw autorskich i nie jest plagiatem. W związku z tym prosimy o zgłaszanie takich tekstów pod adresem redakcja@konnichiwa.pl a ich autorów przepraszamy.

Na stronach serwisu Konnichiwa.pl znajdują się także teksty i zdjęcia pochodzące z innych stron www lub gazet/magazynów - jednak nasza redakcja otrzymała zgodę na ich zamieszczenie lub znajdowała się przy nich odpowiednia informacja o możliwości ich zamieszczenia z podaniem źródła.

Redakcja Konnichiwa.pl nie zezwala także na kopiowanie tekstów i zdjeć należących do członków redakcji bez uzyskania stosownej zgody.

Redakcja Konnichiwa.pl

« wstecz

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij