Spotkania polsko-japońskie we Wrocławiu

01.04.2008 00:00 Vivi

Siódma edycja spotkań polsko-japońskich pt. "JAPONIA WCZORAJ I DZIŚ: kultura, sztuka, gospodarka", odbędzie się w dniach 04-07 kwietnia 2008, we Wrocławiu.
"Japonia wczoraj i dziś" to spotkania, które mają na celu dialog międzykulturowy, przybliżenie mieszkańcom Dolnego Śląska wybranych elementów kultury Japonii.  Spotkania mają przekonać ludzi reprezentujących odmienne kręgi kulturowe, a zarazem żyjących i pracujących coraz bliżej siebie, że wzajemnie zainteresowanie, często przechodzące w fascynację, jest nieocenionym źródłem wiedzy o nas samych. Odbiorcy wychowani w europejskim kręgu kulturowym z ciekawością, ale też pewną ostrożnością przyglądają się obecności Japończyków w Polsce. Także obywatele Kraju Kwitnącej Wiśni poznają i doceniają naszą odmienność i indywidualizm.

Ucząc się wzajemnie od siebie mamy szansę na wspaniały dialog…

Tegoroczna edycja spotkań w dużej części będzie poświęcona literaturze i językowi japońskiemu. Gościć będziemy prof. Henryka Lipszyca, tłumacza literatury japońskiej i byłego Ambasadora Polski w Japonii. Oprócz tego pokażemy tradycyjną ceremonię parzenia herbaty, warsztaty bonzai i ikebany, zaprezentujemy muzykę i plakat japoński a wspólnie z Dolnośląską Izbą Gospodarczą oraz JETRO Poland (Japońska Organizacja Handlu Zagranicznego) przygotujemy wykład o różnicach kulturowych w zachowaniach biznesowych. Dla fanów aminy atrakcyjny będzie odbywający się w niedzielę 6 kwietnia, przegląd filmów anime.

Wszystkie zajęcia w ramach spotkań (oprócz przeglądu filmów anime) są bezpłatne.

Szczegółowy program dni zawarty jest na stronach www.japoniawczorajidzis.pl oraz www.euro-m.pl oraz w tym pliku.

 

« wstecz