Sakura News

07.05.2006 00:00 Vivi

The Samurais of Japan
Podbili serca mieszkańców Nowego Yorku, Belgii, Holandii, Niemiec i wielu innych krajów, teraz czas na Polskę. O-Getsu-Ryu - The Samurais of Japan ukaże nam fascynujący świat samurajów i zmysłowych gejsz. Dzięki nim poznamy tajemnice Kraju Kwitnącej Wiśni oraz moc płynącą z filozofii Wschodu. Znakomite show przeniesie nas w mityczne zakątki starożytnego świata i wciąż żywej kultury minionych epok.

Podczas występu będziemy mogli podziwiać pomysłową scenerię oraz wyszukane kostiumy. Walki samurajów, pokazy z użyciem japońskiego kija, czy miecza Tsurugi są nieodzowną częścią superprodukcji. Sztuka tematycznie nawiązuje do historii Japonii, jej bohaterów i legend. Widowiska odbywają się przy dźwięku muzyki, będącej zarazem nośnikiem emocji i tłem rozwoju akcji.

Dyrektorem muzycznym i choreografem O-Getsu-Ryu jest Fumio Matsuki, znawca Wschodnich sztuk walki, autorytet wśród praktyków średniowiecznej kultury. Wystąpił on w filmie "Ostatni Samuraj" z Tomem Cruisem, był również doradcą współpracującym przy wielu innych megaprodukcjach wykorzystujących legendy i historie samurajów.

Występy O-Getsu-Ryu są połączeniem współczesnego sensu życia i miecza Tsurugi - typowego symbolu duchowej i fizycznej kultury Japonii. Całe show ma za zadanie wyjawić widzom odległe prawdy, doświadczenia i związane z nimi uczucia. A wszystko to w niesamowitym spektaklu Sakuya opowiadającym o zakazanej miłości pięknej księżniczki i dzielnego samuraja. Wzruszająca historia wzbudza ogromną gamę uczuć i sprawia, że nie jesteśmy jedynie biernymi odbiorcami, przenosimy się wraz z aktorami do magicznego świata, w którym wspólnie z nimi cierpimy, kochamy, walczymy...

Pełna informacja prasowa wraz z trasą koncertową znajduje się w załączonym pliku  tutaj, informacje o sprzedaży biletów w tym pliku.
Więcej informacji także na stronie www.makroconcert.pl

 

« wstecz