Sakura News

14.03.2006 00:00 Kelly

BIAŁY DZIEŃ

W ów Dzień Kobiet obchodzony w Japonii 14-ego marca wszystkim Paniom Redakcja portalu Konnichiwa & Straż Przyboczna życzy ciepłej, radosnej wiosny i w życiu i w tym, co wszyscy możemy widzieć za naszymi oknami.


Panom przypominamy, zwłaszcza tym, którzy otrzymali od swoich sympatii w Walentynki czekoladę, że Biały Dzień jest doskonałą okazją do odwdzięczenia się. Prezent dla Pań powinien być kosztowniejszy niż ten, który mężczyzna otrzymał 14-ego lutego. Standardem z tym zakresie jest biała czekolada, chociaż pojawiają się nowinki, jak donosi Mainichi Daily News, np. w postaci ręczników, które, nie wiem dlaczego,kupują w 80% kobiety http://mdn.mainichi-msn.co.jp/national/news/20060313p2a00m0et016000c.html . Biały Dzień jest obchodzony w Japonii, w Korei i na Tajwanie oraz w środowiskach miłośników Japonii na całym świecie. Kilka anglojęzycznych linków na temat dzisiejszego święta:
http://tanutech.com/japan/valentine.html
http://web-jpn.org/kidsweb/calendar/march/whiteday.html
http://en.wikipedia.org/wiki/White_Day

Także w ten dzień podajemy kilka linków do anglojęzycznych artykułów w gazecie The Japan Times na temat sytuacji kobiet w Japonii:
http://search.japantimes.co.jp/cgi-bin/fl20060312x1.html
http://search.japantimes.co.jp/cgi-bin/fl20060312x2.html
http://search.japantimes.co.jp/cgi-bin/fl20060312x3.html

Informujemy z wielką radością, że Michał Wojtas wszedł w skład redakcji portalu. Michał znany jest już z doskonałych tekstów na temat sportu i relacji z imprez. Teraz będzie kontynuował swoją pracę jako redaktor prowadząc m.in. stały newsowy dział sportowy.

Wszystkim zainteresowanym nowymi produkcjami, które mają wejść na polskie ekrany: Wyznaniami gejszy Roba Marshalla oraz Nieodebranym połączeniem w reżyserii Takashi Miike prezentujemy kilka linków z opisami, opiniami i recenzjami na temat filmów oraz z opisami środowiska, w której tyczy się akcja pierwszego spośród wymienionych obrazów:
http://film.interia.pl/news?inf=726697
http://film.onet.pl/0,0,1315710,1,600,artykul.html
http://przewodnik.onet.pl/1148,1660,1308269,artykul.html

Księżniczka Aiko pierwszy raz w Disneylandzie. Parki rozrywki są jedną z ulubionych rozrywek Japończyków. Tym razem rodzice: książę - następca Naruhito i księżna Masako zabrali do Disneylandu swoje jedyne dziecko. Na zdjęciu mała księżniczka z rodzicami http://sg.news.yahoo.com/060313/1/3zbo9i.html

Mission: Impossible 4 w Tokio? Dlaczego nie, tego bowiem pragnie Tom Cruise. Przynajmniej tak powiedział japońskim reporterom na specjalnym spotkaniu w Los Angeles poświęconemu promocji części trzeciej cyklu.

Północno-wschodnie wybrzeże Japonii nawiedziło trzęsienie ziemi oceniane na 4,8 stopnia w skali Richtera. Szczęśliwie, okazało się, że nie ma zagrożenia tsunami.

Uniwersytet Nagasaki uruchomi w Wietnamie laboratorium badawcze. Dwaj profesorowie: wirusolog i bakteriolog będą badać kwestie powiązane z ptasią grypą w Hanoi. Przypomnijmy, ze Wietnam jest krajem, gdzie notowało się najwięcej przypadków ptasiej grypy.

Japońskie Siły Samoobrony będą użytkowały nowy amerykański superradar. Zostanie on zlokalizowany w prefekturze Aomori. Przy czym, biorąc pod uwagę bliskie położenie KLD, wcale się ostrożności dziwić nie można.

Hałas oraz natrętni sąsiedzi mogą być także problemem w Japonii, szczególnie, gdy nie wiadomo co robić, żeby uzyskać trochę spokoju. Kierownictwo miasta Heguri w prefekturze Nara powzięło uchwałę stopującą tzw. głośne, stare Damy. Prawo to wydano po przypadku Kawahary Miyoko, 58-letniej kobiety, która terroryzowała sąsiadów wrzaskami nocnymi oraz głośnym puszczaniem muzyki.

Teraz coś z gastronomii. Sushi podbija świat. Tak przynajmniej twierdzą redaktorzy z The Observer, co możemy przeczytać na stronie Onetu http://wiadomosci.onet.pl/1317714,2679,kioskart.html


Informacje pochodzą ze stron:
http://home.kyodo.co.jp/
http://mdn.mainichi-msn.co.jp/
http://www.topix.net/world/japan
http://www.crisscross.com/jp/
http://www.japantimes.com/
http://www.onet.pl/
http://www.interia.pl/

 

« wstecz