Sakura News

26.01.2006 00:00 Kelly

17 lutego na ekrany polskich kin wejdą słynne Wyznania Gejszy, na podstawie powieści Arthura Goldena, której recenzję można przeczytać na naszej stronie w dziale Recenzje. Tymczasem chińscy widzowie nie obejrzą tego filmu, ponieważ został on zakazany. Ponoć Chińczyków zbulwersowała obsada filmu, w której znalazły się dwie chińskie aktorki - Zhang Ziyi i Gong Li. Skoro w Chinach gejsze są często utożsamiane z prostytutkami zdecydowano, ze film wzbudzałby niechęć do Japonii, uproblematyczniając nienajlepsze stosunki pomiędzy dwoma krajami.
Galeria zdjęć z filmu
http://film.wp.pl/p/foto.html?id=25395,33419

Wody Japonii przeżywają inwazję meduz Stomolophus nomurai, zwanych w języku japońskim Echizen kurage, osiągających wagę nawet 200 kilogramów. Dlaczego się pojawiły tak obficie, niestety nie wiadomo. Meduzy dostające się do ich sieci trują i zgniatają swymi ciałami ryby, chociaż nie są aż tak toksyczne, aby stanowić poważne zagrożenie dla ludzi.

Słodkie, może jeszcze słodsze. Zjawisko to analizuje w swoim artykule Olga Woźniak. Między innymi, znajdziemy w nim sporo o kawai. Zapraszamy na http://media.wp.pl/kat,37976,wid,8156249,wiadomosc.html?P%5Bpage%5D=1&ticaid=6f81

51 raz wydawnictwo Shogakukan przyznawało nagrody dla najlepszych mang w kilku kategoriach. Jest to jednocześnie najdłużej trwający konkurs tego typu.
Najlepszymi mangami 2005 wybrano:
w kategorii: dla dzieci:
Animal Yokocho: Ryo Maekawa,
w kategorii: dla chłopców:
Wild Life: Masato Fujisaki
w kategorii: dla dziewcząt:
Sonnanja neyo: Kaneyoshi Izumi
w kategorii: dla wszystkich
A Spirit of the Sun: Kaiji Kawaguchi oraz Rainbow: Masasumi Kakizaki i George Abe.

Cena Nintendo Revolution nie powinna przekroczyć 300 dolarów. Tymczasem Xbox to przeważnie zestawy po 700 do 800 dolarów. Natomiast Playstation 3 powinna kosztować 500 dolarów. Czy strategia cenowa opłaci się? Całkiem możliwe. Nintendo planuje wpasowanie się w segment rynku, który przez pozostałych producentów został nieco zlekceważony:
młodsze dzieci, osoby w średnim wieku oraz kobiety.

Japan Aerospace Exploration Agency poinformowała, że we wtorek z kosmodromu Tanegashima Space Center w prefekturze Kagoshima wyniesiona została satleita. Satelitę Advanced Land Observing Satellite wyniosła we wtorek rakieta H-IIA. Satelita orbitujący wokół Ziemi na wysokości 690 kilometrów będzie zbierał dane topograficzne, które posłużą do badań nad ostrzeganiem przed katastrofami.

Ponownie wraca kwestia Yasukuni. Premier Koizumi uważa, że tylko Chiny i Korea Północna mają coś przeciwko wizytom japońskich polityków w tej świątyni. 15-u obcokrajowców, najwięcej w historii, będzie występować podczas marcowych turniejów sumo w dwóch głównych dywizjach. Co zostawiają Japończycy w taksówkach? Wszystko: od majtek do węży. Tokyo Taxi Center podało, ze w zeszłym roku w taksówkach pozostawiono 68000 przedmiotów oraz zwierząt. Najczęściej pozostawiane są telefony komórkowe.


 

 

« wstecz