Sakura News

22.03.2007 00:00 Kelly

Kolejny bank rozpoczyna działalność w Polsce. Tym razem jest to Toyota Bank. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę PR News. Na zachętę fragment artykułu:
...co kryje się wewnątrz oferty Toyota Banku? Po pierwsze - bardzo ciekawa oferta - jedna z wyróżniających się na rynku. Od razu musimy publicznie stwierdzić, że nie mieliśmy pojęcia, że na DEFie można takie rzeczy robić. Widać, że banki, które go używają, powinny sprawdzić najnowsze możliwości produktu oferowanego przez Asseco. Toyota Bank wystartował z pełną paletą podstawowych produktów bankowych. Oprócz rachunku osobistego, oferuje również rachunek oszczędnościowy, wzorowany na OKO, karty kredytowe, kredyt gotówkowy na karcie (coś podobnego do tego, co ma od dawna eurobank), linie kredytową w rachunku, a nawet alarmy SMSowe. Do tego dochodzi oferta dla przedsiębiorców ...
http://hydepark.prnews.pl/index.php/toyota_bank_juz_dziala,display,27119

Piękne drugie śniadanie, czyli bento, to duma wielu japońskich pań domu. Jednakże niektóre doprowadziły przygotowywanie śniadań do wyżyn sztuki, nie powiem kulinarnej, jednak estetycznej na pewno. Ciekawy artykuł znajduje się na stronie Mainichi Daily News pod znaczącym tytułem "Frankenstein for lunch: Japanese mothers turn lunchboxes into high art." http://mdn.mainichi-msn.co.jp/features/news/20070322p2g00m0fe039000c.html

Japonia i Australia zadeklarowały współpracę w sprawach bezpieczeństwa. Podpisany układ sprawia, że Australia stanie się drugim po USA najbliższym sojusznikiem Japonii. Porozumienie podpisali w Tokio premierzy: australijski John Howard oraz japoński Shinzo Abe. Obydwaj zapewnili, że układ nie jest wymierzony przeciwko Chinom. A Japonia nie odchodzi od konstytucyjnego pacyfizmu.

Turbośmigłowy samolot typu Bombardier DHC-8 przewoźnika ANA lecący z Osaki do Kochi na Shikoku miał problem z podwoziem. Koła zablokowały się i nie chciały wysunąć mimo prób załogi. Wreszcie kapitan zdecydował o awaryjnym lądowaniu bez podwozia. Szczęśliwie dla 56 pasażerów i 4 członków załogi wszystko zakończyło się dobrze, co świadczy zarówno o kunszcie lotniczym pilota oraz o mocnej konstrukcji samolotu.

39,7 procent Japończyków w wieku 16-49 lat nie utrzymuje stosunków seksualnych częściej niż raz na ponad miesiąc. Przynajmniej tak donosi Stowarzyszenia Planowania Rodziny. Zdaniem twórców opracowania brak intensywniejszego seksu może być przyczyną niskiego przyrostu naturalnego. Głównym powodem takiej sytuacji jest stres w pracy. Jednym słowem: do łóżka zamiast do biura i powinniśmy być usprawiedliwieni dbałością o naród. Tylko czy szef firmy to zrozumie? Szczerze powiedziawszy nie przypuszczam, przykre.

Niezwykle opornie idą negocjacje na temat broni nuklearnej oraz bezpieczeństwa z przedstawicielami komunistycznego reżimu Korei Północnej. W konferencji obok Koreańczyków Północnych biorą jeszcze udział przedstawicieli Japonii, Korei Południowej, Rosji, Chin i USA. Póki co, negocjacje w Pekinie są zawieszone, gdyż delegacja Północnej Korei po prostu opuściła obrady.

Rozpoczynają się wybory na gubernatorów prefektur. Do wzięcia jest 13 stanowisk gubernatorskich w tym Tokio. Zarówno rządząca PLD oraz opozycja prężą muskuły. Lider opozycji Ichiro Ozawa, demokratyczna Partia Japonii, liczy na to, ze wybory okażą się zwycięskie dla jego partii i będą wyzwaniem rzuconym rządzącej PLD. Duże partie to jednak nie wszystko. Gubernatorami Tokio chce zostać 12-u kandydatów m. in. były gubernator Miyagi, muzyk uliczny, architekt, wynalazca oraz specjalista od feng shui.

Poplotkujmy:
księżniczka Mako, córka książęcej pary Kiko i Akishino, który jest drugim synem Jego Cesarskiej Mości Akihito ukończyła gimnazjum, czyli Gakushuin Girls' Junior High School w Tokio. Od kwietnia księżniczka zaczyna Gakushuin Girls' Senior High School,
Arnold Schwarzenegger w japońskiej reklamówce http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,60153,3946240.html
wyobraźcie sobie, że słynna modelka Jun Natsukawa przyznała, ze ma 26 lat, a nie 23, jak twierdziła wcześniej. Ogłosiła ona, ze chce zacząć nowe życie, jako 26-ioletnia osoba.

Naukowo:
japońscy naukowcy na specjalnym sympozjum zgodzili się, że Pluton jest quasi-planetą lub planetą karłowatą, jak zalecono mówić, wyjaśniając, ze quasi planeta brzmi skomplikowanie.
japońscy oraz chińscy naukowcy spotkają się w Tokio na dwudniowym sympozjum na temat wojny chińsko-japońskiej w latach 1937-1945, w tym masakry w Nankinie.

Informacje pochodzą ze stron:
http://home.kyodo.co.jp/
http://mdn.mainichi-msn.co.jp/
http://www.topix.net/world/japan
http://www.crisscross.com/jp/
http://www.japantimes.com/
http://www.gazeta.pl/0,0.html
http://prnews.pl/

 

« wstecz