Kumagai. Droga wojownika - patronat medialny

24.10.2008 00:00 Vivi

Miło nam oznajmić, że wortal Konnichiwa objął patronatem medialnym kolejną książkę - "Kumagai. Droga wojownika" wydawaną przez wydawnictwo Red Horse.

Byliśmy żołnierzami...
Z uniesionym nad głową mieczem doświadczałem bitewnej chwały. To, co odczuwałem w tamtych chwilach, było rodzajem szczęścia. Wojownik nie myśli o tym, że się kiedyś zestarzeje. I zawsze widzi siebie takiego, jakim jest: grzywa czarnych włosów, mocne ramiona, wiecznie młody. Teraz mam godne szacunku sześćdziesiąt pięć lat. I zdziwiony własnym zaskoczeniem poruszam się po ścieżce mizernego światła.

Jestem jak kwiat wiśni, który rozkwitł tylko po to, żeby opaść na ziemię...

Kumagai Naozane był japońskim wojownikiem sławnym z tego, że ściął głowę młodemu samurajowi Atsumori. Wydarzenie to stało się osnową jednej z najbardziej znanych historycznych sag dawnej Japonii, Opowieści Heike.

Stary wojownik Kumagai wspomina swoją przeszłość i porównuje ją z Opowieściami Heike. Wspomina życie na cesarskim dworze, przywołuje w pamięci cuda miasta Kioto oraz wojnę, w której prowadził klan Heike do władzy, a później był świadkiem jego upadku. Wśród wielu zalet tej barwnej kroniki głęboką satysfakcję daje czytelnikowi odkrycie sposobu, w jaki natura tego prostolinijnego człowieka przemawia do nas z głębin czasu i jego otoczenia.

data premiery: 28 listopada 2008
ISBN: 978-83-60504-65-9
cena: 29,99 zł
wymiary: 125 x 195
liczba stron: 336
oprawa: miękka ze skrzydełkami

www.redhorse.pl

 

« wstecz