Zakimi

Został zbudowany w środkowej części Okinawy w okręgu Yomitan w latach XX-tych XV wieku. Jest doskonale położony strategicznie i jak to już zostało wspomniane przy opisie zamku Yamada, został zbudowany dla ochrony Chuzan po pierwszych niepowodzeniach Sho Hashiego w wojnie z Nakijin.

zakimi1.jpg
Ruiny zamku Zakimi. Charakterystyczne dla zamku są pochyłe ściany.
Zdjęcie ze strony www.okinawatimes.co.jp/eng/ryukyu/ryu1_3_9.html

Budowę nadzorował generał Gosamaru. Sam zamek był pobudowany na planie dwóch kwadratów na wzgórzu z czerwonej gliny i jest to jedyna okinawska twierdza położona na takim podłożu. Konstrukcja zamku zdradza wyraźne wpływy chińskiej architektury dzięki użyciom łuków, które nie były stosowane w konstrukcjach japońskich. Inną cecha charakterystyczną zamku są pochyłe, podnoszące stabilność ściany.

zakimi2.jpg
Ruiny zamku Zakimi. Charakterystyczne dla zamku są łuki nad bramami wskazujące na architektoniczne wpływy chińskie.
Zdjęcie ze strony www2s.biglobe.ne.jp/

Zbudowany kosztem wielu ofiar zamek jednak nie przetrwał długo. Kiedy Sho Hashi ostatecznie zdobył Nakijin, Zakimi przestał być potrzebny i stopniowo opustoszał. Odkrycie jego ruin nastąpiło w 1973 roku, a oddanie częściowo zrekonstruowanych murów do zwiedzania w 1981 roku. Obecnie ruiny Zakimi stanowią miejsce wielkiej ilości imprez, spotkań oraz przedstawień.

Autor: Kelly
Data dodania artykułu: 26.10.2005
Data modyfikacji artykułu: 27.02.2010
Prawa autorskie »

Prawa autorskie

W naszym wortalu Konnichiwa.pl pojawiło się wiele tekstów, które zostały nadesłane do redakcji. Mimo starań nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy dany tekst nie łamie praw autorskich i nie jest plagiatem. W związku z tym prosimy o zgłaszanie takich tekstów pod adresem redakcja@konnichiwa.pl a ich autorów przepraszamy.

Na stronach serwisu Konnichiwa.pl znajdują się także teksty i zdjęcia pochodzące z innych stron www lub gazet/magazynów - jednak nasza redakcja otrzymała zgodę na ich zamieszczenie lub znajdowała się przy nich odpowiednia informacja o możliwości ich zamieszczenia z podaniem źródła.

Redakcja Konnichiwa.pl nie zezwala także na kopiowanie tekstów i zdjeć należących do członków redakcji bez uzyskania stosownej zgody.

Redakcja Konnichiwa.pl

« wstecz

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij