Wolf's Rain

Manga narysowana przez pana Toshitsugu Iidę jest dość nietypowa z dwóch zasadniczych powodów. Liczy sobie dwa tomy (zwykle mangi liczą dwadzieścia kilka tomów) i powstała na bazie anime (a nie, jak zwykle, odwrotnie). Manga "Wolf's Rain" nie jest dokładnym odwzorowaniem anime - fabuła 30 odcinków nie mogłaby zostać streszczona w ciągu dwóch tomów. Trzy pierwsze rozdziały pokrywają się z akcją anime, jednak dalej to inna historia.

Dlatego raczej trzeba traktować mangę jako dodatek do anime, uzupełnienie, niż wierną kopię. Przeważnie też ogląda się najpierw serial, a dopiero potem czyta (to tylko takie jak ja robią odwrotnie :P). W Polsce mangę (oba tomy do kupienia na stronie) wydało JPF.

Fabuła

Przyszłość. Świat chyli się ku upadkowi, ludzie żyją na ruinach miast, w atmosferze strachu i groźby końca świata. To świat smutku. To świat, w którym nie ma miejscu na raj, w którym nie ma wilków. Oczywiście są tacy, którzy uważają, że wilki nie wyginęły, ale kto by im wierzył, skoro nie widziano ich od przeszło dwustu lat?

A jednak wilki istnieją. Akcja rozpoczyna się, kiedy do miasta przybywa biały wilk, Kieł.

Jego duma z początku nie pozwala mu ukrywać się pod ludzką postacią, jednak nowo poznany Wąsik wyjaśnia mu, że przebranie może pozwolić mu przetrwać. Kieł idzie za zapachem Córki Kwiatów, Chezy - trzymanej w laboratorium niewidomej dziewczyny, która jest kluczem do legendarnego Raju. Kiedy Cheza zostaje porwana, wilki opuszczają miasto, ale w powiększonej drużynie - dołącza do nich agresywny, twardy Pazur i delikatny Skowyt o wyglądzie dziewczyny. Czy ich podróż zakończy się powodzeniem i czy znajdą Raj nie zdradzę :D


Główni bohaterowie

Kieł - w prawdziwej postaci jest dorosłym, śnieżnobiałym wilkiem, a w ludzkiej wygląda jak zwykły nastolatek. Jest uparty, za wszelką cenę chce dotrzeć do Raju.

Pazur - kiedy poznał Kła, był szefem gangu. Ubiera się w skóry, białe włosy nosi spięte w kucyk, na piersi w obu postaciach ma bliznę w kształcie krzyża

Wąsik - zabawny, młody wilk, pomaga uciec Kłowi z niewoli, w którą przez przypadek się dostał, w obu postaciach na szyi ma obrożę z literą H (po japońsku Wąsik nazywa się Hige)

Skowyt - najmłodszy z czwórki, wygląda jak dziewczyna, w obu postaciach na ręce/łapie nosi bransoletę. Wychowywał się z babcią, nie do końca wie, jak ma się zachowywać wobec ludzi, jest bardzo ufny

Autor: Aga Waszkiewicz
Data dodania artykułu: 02.11.2006
Data modyfikacji artykułu: 05.10.2010
Prawa autorskie »

Prawa autorskie

W naszym wortalu Konnichiwa.pl pojawiło się wiele tekstów, które zostały nadesłane do redakcji. Mimo starań nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy dany tekst nie łamie praw autorskich i nie jest plagiatem. W związku z tym prosimy o zgłaszanie takich tekstów pod adresem redakcja@konnichiwa.pl a ich autorów przepraszamy.

Na stronach serwisu Konnichiwa.pl znajdują się także teksty i zdjęcia pochodzące z innych stron www lub gazet/magazynów - jednak nasza redakcja otrzymała zgodę na ich zamieszczenie lub znajdowała się przy nich odpowiednia informacja o możliwości ich zamieszczenia z podaniem źródła.

Redakcja Konnichiwa.pl nie zezwala także na kopiowanie tekstów i zdjeć należących do członków redakcji bez uzyskania stosownej zgody.

Redakcja Konnichiwa.pl

« wstecz

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij