Tag - wystawa

Wystawa zdjęć: "Junko Koshino. Przekrojowa wystawa zdjęć projektów artystki"

07.05.2016 Sebastian Homan

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i Ambasada Japonii w Polsce serdecznie zapraszają na wystawę: "Junko Koshino. Przekrojowa wystawa zdjęć projektów artystki".

Wernisaż: 16 maja 2016 r., godz. 17.00, Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii, Al. Ujazdowskie 51, Warszawa

Wystawa czynna: 11 maja - 6 czerwca 2016 r. (poniedziałki 9.00-19.00, wtorki-piątki 9.00-17.00).

Junko Koshino to jedna z najsłynniejszych i najbardziej uznanych projektantek japońskich. Zdjęcia w przekrojowy sposób prezentują dorobek twórczy Junko Koshino z ostatnich 20 lat. W przedstawionych pracach możemy dostrzec inspiracje artystki, która czerpie z bogatej tradycji i kultury Japonii, a następnie zestawia je z motywami z innych kultur, ze współczesnymi trendami czy wymogami użytkowymi. Zebrane prace dowodzą szerokiego spektrum zainteresowań artystki oraz jej zdolności do łączenia designu ze sztuką - projektuje zarówno ubiory prêt-à-porter, jak i kostiumy sceniczne.

czytaj więcej »

Wystawa malarstwa Mariusza Gosławskiego - "Gejsze"

31.03.2016 Sebastian Homan

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac Mariusza Gosławskiego pt. "Gejsze".

Na wystawie zaprezentowane zostaną najnowsze prace autora wykonane w tradycyjnej japońskiej technice sumi-e - malowane tuszem.

WERNISAŻ
6.04 - środa, godz. 17.00

Dział Gromadzenia, Opracowania, Udostępniania i Informacji
Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Śródmieście im. Andrzeja Struga
ul. A. Struga 14, Łódź

Godziny otwarcia:
Pn. 11.00 - 16.00
Wt. - pt. 10.00 - 19.00

Wystawa potrwa do końca miesiąca.

czytaj więcej »

Wystawa „Świat japońskich rycerzy - duch wojownika i kunszt artysty”

26.09.2015 Sebastian Homan

Wystawy poświęcone samurajom i ich kulturze nie są w Polsce zbyt częste, dlatego ekspozycja zorganizowana w Muzeum w Gliwicach jest znakomitą okazją do przybliżenia tej tematyki szerokiemu kręgowi odbiorców. Otwarcie wystawy odbędzie się 17 października w Willi Caro.

W ramach wystawy będziemy mieć możność obejrzenia zespół militariów, różnorodnej broni i uzbrojenia, w tym pięciu kompletnych zbroi samurajskich i ozdobnych elementów oprawy miecza, a obok tego przedmiotów łączących się z codziennym życiem samurajów, wyznawaną przez nich religią i preferowanymi upodobaniami estetycznymi.

czytaj więcej »

Wystawa Masakazu Yamashiro

23.08.2014 Sebastian Homan

Zapraszamy na wystawę japońskiego artysty Masakazu Yamashiro do Wrocławskiej Galerii Sztuki JDA - http://jda-art.com/ Otwarcie wystawy nastąpi już wkrótce - po uzyskaniu dokładnej daty od organizatora poinformujemy o tym fakcie. Prace artysty będą dostępne w galerii przez okres około 6-7 miesięcy.

W rozwinięciu newsa przeczytać możną biografię oraz wywiad z Masakazu Yamashiro.

czytaj więcej »

Wystawa drzeworytów z okazji 18 rocznicy otwarcia Muzeum Manggha

29.11.2012 Sebastian Homan

30 listopada, z okazji 18 rocznicy otwarcia Muzeum Manggha w Krakowie, zapraszamy na wystawę drzeworytów ilustrujących opowieść o czterdziestu siedmiu roninach. Jest to jedna z bardziej znanych historii samurajskich oparta na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w latach 1701­–1703 w Edo (dzisiejsze Tokio).

Jeden z panów feudalnych zaatakował i ranił mistrza ceremonii dworu szoguna, za co został skazany na popełnienie honorowego samobójstwa. Roninowie (samurajowie, którzy utracili pana) po niemal dwóch latach przygotowań dokonali zemsty na mistrzu ceremonii, którego uznali za przyczynę niesprawiedliwej w ich oczach śmierci pana. Te dramatyczne wydarzenia dały początek niezliczonym powieściom, sztukom teatralnym, filmom oraz komiksom, wzbudzającym do dziś zainteresowanie w Japonii i poza jej granicami.

czytaj więcej »

Wystawa Ikebany w Królewskim Wilanowie

05.10.2012 Sebastian Homan

Dyrektor Muzeum Pałacu w Wilanowie Paweł Jaskanis & Halina Pacwa i Wieńczysława Sato, inicjatorki i kuratorki wydarzeń przybliżających kulturę Japonii odwiedzającym muzeum wraz z wszystkimi współtworzącymi z Japonii i z Polski, serdecznie dziękując Ambasadzie Japonii w Polsce, mają zaszczyt zaprosić w piątek 5 października o godz. 12:00 na otwarcie Wystawy Ikebany w Wielkiej Sieni Pałacu w Wilanowie.

czytaj więcej »

Utagawa Kuniyoshi. W świecie legend i fantazji.

06.11.2011 Sebastian Homan

Serdecznie zapraszamy na wystawę drzeworytów japońskich z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie!

Utagawa Kuniyoshi (1797-1861) to artysta wpisany w krąg najwybitniejszych osobowości japońskiego nurtu ukiyo-e – obrazów Przepływającego Świata. W twórczości Kuniyoshiego dochodzi do głosu niezwykle rozbudowana wyobraźnia, dla której punktem wyjścia są często tematy zaczerpnięte z historii Japonii, legend i podań, aktorzy teatru kabuki, piękne kobiety. Jego bohaterowie to także zjawy, duchy i demony umiejscawiane w realnym świecie przedstawianych postaci. Niezwykle ciekawe jest również jego doświadczenie – jako jednego z pierwszych japońskich artystów z europejskim warsztatem artystycznym.

Rok 2011 to rok rocznicowy – organizowane są wystawy z okazji 150. rocznicy śmierci tego artysty. Goście odwiedzający wystawę zostaną zaproszeni do estetycznej podróży do Japonii, prowadzeni obrazami Kuniyoshiego poprzez cztery pory roku.

czytaj więcej »

Wystawa "Japonia bliżej nas" w Rybniku

26.03.2011 Sebastian Homan

14 kwietnia 2011 o godz. 18.00 zapraszamy na otwarcie wystawy pt. "Japonia bliżej nas" w Rybnickim Centrum Kultury. Eksponaty pochodzą z prywatnej kolekcji Państwa Joanny i Andrzeja Babskich - Villa Japonica. Na wystawie prezentowane będą m.in. kimona, pasy Obi, oryginalne japońskie lalki, drzeworyty, maski, przedmioty użytku codziennego.

czytaj więcej »

Wystawa grafiki japońskiej autorstwa Yoshiko Tsubouchi

29.05.2010 Sebastian Homan

23 czerwca w Galerii Panorama (Dwór w Tomaszowicach - Krakowskie Centrum Konferencyjne) odbędzie się  - wystawa grafiki japońskiej autorstwa Yoshiko Tsubouchi. Wortal Konnichiwa.pl objął wystawę patronatem medialnym.

Yoshiko Tsubouchi, malarka urodzona w 1966 roku w Tokio, absolwentka Joshibi University of Art and Design, członek Japan Artists Association. Jej prace były wystawiane w galeriach na całym świecie – USA, Japonii oraz Europie. Jej grafiki są bardzo zjawiskowe i charakterystyczne, artystka posługuje się wyraźną czarną kreską i złotym kolorem. Prace Yosihko są często wykorzystywane jako ilustracje do bajek dla dzieci.

czytaj więcej »

Wystawa "Menu" i "Tradycje kulinarne Japonii"

22.03.2009 Vivi

HOarT Studio, sushi TEKEDA oraz Hanami zapraszają 16 kwietnia 2009 o godz. 19.00 na wieczór z kuchnią japońską. W programie otwarcie wystawy "Menu" Agaty Leszczyńskiej, spotkanie z książką Tradycje kulinarne Japonii Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek oraz degustacja sushi, a wszystko w klimacie japońskiego baru. Na wystawie Menu, którą oglądać będzie można do 30 czerwca br., zaprezentowana zostanie część z cyklu malarskiego Agaty Leszczyńskiej pod tym samym tytułem oraz designerskie projekty desek do krojenia.

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij