Tag - wystawa

Wystawa Broni Japońskiej

18.10.2006 Vivi

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych bronią japońską na nietypową wystawę. Mamy przyjemność zaprezentować Państwu współcześnie wytwarzane miecze, oprawy i inne elementy uzbrojenia samurajskiego. Nadarza się także niepowtarzalna okazja porozmawiania z osobami, które zgłębiają pradawne tajniki sztuki kowalskiej i złotniczej w celu jak najwierniejszego odtwarzania białej broni japońskiej. Będzie można skonfrontować posiadaną wiedzę oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na ten temat.

Miejsce wystawy: Ośrodek BUDOJO, ul Bekasów 6, Warszawa.
Więcej szczegółów na załączonym plakacie oraz na stronie www.daisho.pl/wystawa

czytaj więcej »

Wystawa "A-21 the JAPAN ART" w Bydgoszczy

19.09.2006 Vivi

Wystawa A-21 the JAPAN ART prezentuje prace pięćdziesięciu współczesnych twórców japońskich z grupy artystycznej A-21 z Osaki (skrót: Azja - XXI wiek). Wystawa ma charakter interdyscyplinarny - oglądać można na niej: malarstwo, fotografie, obiekty, instalacje i filmy video artystów z Japonii. Unikalna kultura Japonii, wyrażona została tu zarówno za pomocą form tradycyjnych jak i współczesnych technik multimedialnych.

Kuratorzy wystawy:
Tomio Matsuda - A-21 International Art Exhibiotion Osaka
Danuta Pałys - Galeria Miejska bwa Bydgoszcz

Lokalizacja: Galeria Miejska BWA Bydgoszcz, ul. Gdańska 20
Wystawa czynna jest od 1 do 30 września.
strona www

czytaj więcej »

Wystawa - Japonia w Wałczu

12.09.2006 Vivi

Niecodzienną wystawę mają okazję oglądać we wrześniu mieszkańcy Wałcza - eksponaty przedstawiają zarówno sztukę współczesną, jak i kulturę i życie codzienne dawnej Japonii. Każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie, dlatego wystawa cieszy się już od pierwszego dnia dużym powodzeniem.

Początkowo miała być to wystawa współczesnej litografii twórców japońskich, którą udostępnił Wydział Kultury i Informacji Ambasady Japonii w Warszawie - opowiada Magdalena Suchorska- Rola, dyrektor Muzeum Ziemi Wałeckiej - Mamy w Wałczu Klub Przyjaźni Polsko Japońskiej i stąd pierwsze kontakty z ambasadą. Pomyśleliśmy jednak, że tę okazję warto wykorzystać i przedstawić Japonię w nieco szerszym przekroju.

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij