Tag - warszawa

Spotkanie Szkoły Haiku - Warszawa

16.09.2012 Sebastian Homan

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Szkoły Haiku, prowadzone przez Agnieszkę Żuławską-Umedę, które odbędzie się 6 października  o godz. 12 w kawiarni Tarabuk ul. Browarna 6 (Warszawa).

Zajęcia w szkole haiku odbywają się raz w miesiącu. Podczas spotkań poznajemy reguły poetyckie rządzące sztuką haiku, najpiękniejsze wiersze z różnych okresów oraz historie ich powstania. Uczymy się także pisać własne strofy.

Zapraszamy zarówno osoby, które już uczestniczyły w zajęciach, jak i te, które chciałyby uczestniczyć po raz pierwszy. Mile widziane przyniesienie wcześniej napisanego haiku, tym razem o tematyce jesiennej.

Koszt udziału 15zł, zgłoszenia marebito@wp.pl

czytaj więcej »

Warsztaty Haiku Warszawa

22.05.2012 Sebastian Homan

Serdecznie zapraszamy spotkanie Szkoły Haiku, prowadzone przez Agnieszkę Żuławską-Umedę, które odbędzie się 26 maja o godz. 12 w kawiarni Tarabuk ul. Browarna 6 (Warszawa).

Zajęcia w szkole haiku odbywają się raz w miesiącu. Podczas spotkań poznajemy reguły poetyckie rządzące sztuką haiku, najpiękniejsze wiersze z różnych okresów oraz historie ich powstania. Uczymy się także pisać własne strofy. Zapraszamy zarówno osoby, które już uczestniczyły w zajęciach, jak i te, które chciałyby uczestniczyć po raz pierwszy.

Mile widziane przyniesienie wcześniej napisanego haiku, tym razem wiosennego. Koszt udziału 15zł, zgłoszenia marebito@wp.pl

czytaj więcej »

GACKT w Warszawie

29.07.2011 Sebastian Homan

GACKT na pierwszym koncercie w Polsce! Jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych japońskich artystów po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Koncert w ramach trasy "GACKT:YELLOW FRIED CHICKENz 2011 EUROPEAN TOUR" odbędzie się 6 sierpnia w warszawskim klubie „Stodoła”. Start koncertu 20:00, otwarcie drzwi 19:00.

czytaj więcej »

Warsztaty Japońskiego Teatru Nō w Warszawie

09.04.2011 Sebastian Homan

Warsztaty teatru nō, zorganizowane, pod patronatem honorowym Ambasady Japonii, przez Fundację Ryokurankai i Fundację Marebito, wsparte finansowo przez Fundację im. Takashimy, odbędą się w Warszawie, pomiędzy 16 a 21 maja, w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2. Poprowadzi je, już po raz siódmy mistrz Matsui Akira, wybitny aktor shite reprezentujący szkołę Kita, noszący tytuł Ważnego Przedstawiciela Niematerialnego Dziedzictwa Kultury Japonii.

czytaj więcej »

Warsztaty teatru no w Warszawie

25.03.2010 Sebastian Homan

Warsztaty klasycznego teatru nō, zorganizowane przez Fundację Ryokurankai, odbędą się w Warszawie, pomiędzy 24 kwietnia a 5 maja, w Centrum Łowicka, przy ul. Łowickiej 21. Poprowadzi je, już po raz piąty w Polsce, mistrz Matsui Akira, wybitny aktor shite reprezentujący szkołę Kita, noszący tytuł Ważnego Przedstawiciela Niematerialnego Dziedzictwa Kultury Japonii. Zakres działań uczestników obejmuje zarówno naukę tańca, jak i śpiewu. Po zakończeniu warsztatów naukę będzie można kontynuować na keiko polskiej grupy aktorów amatorów nō, Ryokurankai, której nauczycielem i opiekunem jest mistrz Matsui Akira.

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij