Tag - torii

Torii - numer 2

06.09.2008 Vivi

Na stronie Torii - www.torii.com.pl pojawiły się pierwsze informacje dotyczące drugiego numeru wraz z okładką, a w nim min.:
- jedziemy do Japonii - poradnik dla wszystkich wybierających się do Kraju Kwitnącej Wiśni;
- ceramika japońska - sekrety kruchego piękna;
- seppuku - honorowe samobójstwo czy nie do końca?;
- co naprawdę wydarzyło się w Nankinie? - mroczna strona Japończyków;
- od gejszy po ganguro - sylwetki japońskich kobiet wczoraj i dziś;
- 10 najgłupszych pytań o Japonię - czy od jedzenia ryżu stanę się żółty oraz inne intrygujące problemy.

Torii #2 ukaże się jesienią, najprawdopodobniej będzie nieco grubszy od "jedynki" i z całą pewnością lepiej dostępny.

czytaj więcej »

Torii - nowe pismo poświęcone Japonii

01.03.2008 Vivi

Torii - taki tytuł mieć będzie nowe pismo poświęcone Japonii, które będzie mieć swoją premierę 15 marca 2008 na II Dniach Kultury Japońskiej w Bydgoszczy. W środku znajdą się artykuły dotyczące kultury i historii Japonii (min. Yoshiwara - miasto zmysłów, pancerz zbroi japońskiej, Takarazuka, japońskie zjawy i upiory oraz wiele innych). Torii skierowane będzie do bardziej wymagającej grupy czytelniczej, oczekującej artykułów na wysokim poziomie i na niebanalne tematy.

Tytuł ten ukaże się nakładem wydawnictwa Diamond Books, które specjalizuje się w publikacjach dotyczących Japonii i będzie dostępny w wybranych punktach sprzedaży (lista wkrótce), w czasie imprez (Dni Kultury Japońskiej itp) oraz drogą wysyłkową. Pismo będzie miało 64 strony formatu A4 i będzie kosztowało 5,90 zł.
www.dkj.bydgoszcz.pl

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij