Tag - sakura

Sakura News

02.06.2006 Kelly

Przypominamy o tym, że chętni do współtworzenia strony są proszeni o kontakt poprzez panel na stronie http://www.konnichiwa.pl/redakcja,nabor.html

Japonia wyraziła zainteresowanie regionalnym projektem realizowanym przez Program Narodów Zjednoczonych na rzecz Rozwoju (UNDP)-Jedwabnym Szlakiem. Inicjatywa ta obejmuje na razie Chiny, Kazachstan, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan.

Masakrystyczne wyniki liczby samobójstw w Japonii. 32,552 osób popełniło samobójstwo w 2005 roku, około 0.7 procent więcej niż w 2004 roku, gdzie zabiło się 32,325 osób. Częściej są to mężczyźni, ok. 70 procent i często ludzie po 60-tce. Natomiast zmniejszył się o 5,7 procent wskaźnik zaginień. 90.650 osób zaginęło w 2005 roku.

Prefektura Kanagawa zajęła zaszczytne drugie miejsce w wielkości ludności. Pierwszą jest oczywiście Tokio, natomiast drugie zajmowała prefektura Osaka. Obecnie Kanagawa liczy 8.823.227, czyli 2.142 więcej niż prefektura Osaka.

czytaj więcej »

Sakura News

23.05.2006 Kelly

Przypominamy o tym, ze wszyscy chętni do współtworzenia strony są proszeni o kontakt poprzez panel na stronie http://www.konnichiwa.pl/redakcja,nabor.html

Minister Spraw Zagranicznych Taro Aso przybył do Dohy na regionalną konferencję krajów azjatyckich. Wśród spotkań, które odbędzie do najważniejszych będą należeć rozmowy z ministrem Ban Ki Moonem z Korei Południowej oraz ministerm Li Zhaoxingiem z Chin. Tematów jest wiele: od zagrożenia powodowanego przez Koreę Północną, po kwestie Yasukuni oraz spory wokół wysepek na Morzu Japońskim zwanych przez Koreę Dokdo, a Takeshima przez Japonię.

Premier Junichiro Koizumi odwiedzi Stany Zjednoczone i 29 czerwca spotka się w Waszyngtonie z prezydentem Bushem. Wcześniej prezydent Bush odwiedził Japonię w listopadzie i w Kioto spotkał się z japońskim premierem. Prawdopodobnie amerykańska wizyta premiera obejmie także Kanadę.

czytaj więcej »

Sakura News

19.05.2006 Kelly

Mija właśnie rok funkcjonowania stałej rubryki informacyjnej Sakura News. Właśnie od tego czasu portal Konnichiwa&Straż Przyboczna, jako jedyne źródło w Polsce, stale dostarcza swoim Czytelnikom informacji japonistycznych dotyczących nie tylko mangi i anime, ale polityki, biznesu, nauki oraz wszystkiego, co dzieje się interesującego w samej Japonii oraz w Polsce i jest związanego z pięknym Krajem Kwitnącej Wiśni. Jedynym wyjątkiem jest, obecnie sport, który kiedyś także gościł na łamach Sakura News. Obecnie newsy sportowe mają swoją własną rubrykę, którą doskonale zarządza Michał Wojtas. Cała redakcja dziękuje wszystkim wspaniałym Czytelnikom Sakura News oraz wszystkim współpracownikom, którzy przyczynili się istnienia tego serwisu.

Przypominamy chętnym do współpracy przy portalu, ze zgłoszenia wysyła się przez stronę http://www.konnichiwa.pl/redakcja,nabor.html

czytaj więcej »

Sakura News

07.05.2006 Vivi

The Samurais of Japan
Podbili serca mieszkańców Nowego Yorku, Belgii, Holandii, Niemiec i wielu innych krajów, teraz czas na Polskę. O-Getsu-Ryu - The Samurais of Japan ukaże nam fascynujący świat samurajów i zmysłowych gejsz. Dzięki nim poznamy tajemnice Kraju Kwitnącej Wiśni oraz moc płynącą z filozofii Wschodu. Znakomite show przeniesie nas w mityczne zakątki starożytnego świata i wciąż żywej kultury minionych epok.

Podczas występu będziemy mogli podziwiać pomysłową scenerię oraz wyszukane kostiumy. Walki samurajów, pokazy z użyciem japońskiego kija, czy miecza Tsurugi są nieodzowną częścią superprodukcji. Sztuka tematycznie nawiązuje do historii Japonii, jej bohaterów i legend. Widowiska odbywają się przy dźwięku muzyki, będącej zarazem nośnikiem emocji i tłem rozwoju akcji.

czytaj więcej »

Sakura News

05.05.2006 Kelly

Wszyscy chętni do współtworzenia strony są proszeni o kontakt, najlepiej poprzez panel na stronie http://www.konnichiwa.pl/redakcja,nabor.html

Premier Junichiro Koizumi spotkał się 4 maja w Sztokholmie z swym szwedzkim odpowiednikiem Goranem Perssonem. Jednym z poruszanych tematów była sprawa Korei Północnej. Podczas swojej podróży premier odwiedził także Ghanę oraz Etiopię.

Trochę ciszej na Okinawie? Całkiem możliwe. Japoński rząd wezwał Amerykanów stacjonujących w bazie Kadena pod dowództwem gen. Harolda Moultona do redukcji lotów nocnych oraz zwiększenia bezpieczeństwa. We wtorek w bazie miał niewielki incydent, kiedy uszkodziło się podczas lądowania koło samolotu F-15. Wprawdzie nikt nie odniósł szkód, jednak mieszkańcy okolic obawiają się wypadków.

czytaj więcej »

Sakura News

04.05.2006 Vivi

Kanał filmowy ale kino! zaprasza w maju na cztery filmy Akiry Kurosawy.

Akira Kurosawa, pochodzący z samurajskiej rodziny malarz i filmowiec, był człowiekiem oszczędnym w słowach. Mówił, że jego twórczość wyjaśnia wszystko lepiej niż on sam. W 1951 roku, swoim rewelacyjnie przyjętym, nagrodzonym Złotym Lwem i Oscarem "Rashomonem" przebił mur, jaki hermetyczne powojenne kino japońskie dzielił od reszty świata...

więcej informacji w dziale "Filmy" oraz na stronie www.alekino.pl

czytaj więcej »

Sakura news

25.04.2006 Vivi

Japonica Creativa zaprasza na wykład: "SCENA MARZEŃ czyli TEATR TAKARAZUKA - JAPOŃSKA REWIA ŻEŃSKA".

Przyjdź i posłuchaj o jednym z najbardziej niesamowitych japońskich teatrów współczesnych, w którym zarówno role żeńskie jak i męskie grane są przez kobiety.
Zobacz co powstało w Japonii z połączenia rewii, opery, operetki i japońskich tradycji. Daj się porwać w świat nieskończonych kolorów, fantastycznych kostiumów i niesamowitej muzyki.
Dowiedz się dlaczego ideałem mężczyzny tysięcy Japonek jest kobieta.
Zobacz teatr, który stworzył własny świat, miasto, przemysł i język.

Środa, 26 kwietnia, godzina 19:00
Collegium HCP, sala 121, ul. 28 czerwca 1956 nr 139, Poznań
www.creativa.amu.edu.pl

czytaj więcej »

Sakura News

19.04.2006 Kelly

Przypominamy chętnym do współpracy przy portalu, ze zgłoszenia wysyła się przez stronę http://www.konnichiwa.pl/redakcja,nabor.html

Na terenie Miasta Oświęcimia odbędzie się 13 i 14 czerwca 2006r. ceremonia zorganizowana z okazji 66 rocznicy pierwszego transportu więźniów do Oświęcimia. W dniu 13 czerwca będzie miała miejsce rytualna modlitwa poprowadzona przez Jego Ekscelencję Mistrza Seiyu Kiriyama założyciela buddyjskiej szkoły Agon-shu. Podczas uroczystości przedstawiciele różnych religii m. in. ok. 200 wyznawców Shinto pomodlą się o pokój na świecie. Główną atrakcją uroczystości będzie Rytuał Ognia. Zostanie wzniesione palenisko Gomadan, które następnie zostanie spalone wraz z milionem modlitw, które będą wypisywane na deseczkach, za dusze zmarłych i w intencjach wznoszonych przez przybyłych. Będzie to widowisko, które przybliży kulturę japońską i buddyjską.

Japonia od 1993 roku wspomogła Autonomię Palestyńską sumą 840 mln dolarów, mi. in. w marcu Japonia przeznaczyła 6 mln dolarów na zakup żywności. Tokio zamierza kontynuować pomoc, jeśli będzie taka potrzeba - powiedział Akira Chiba z biura prasowego MSZu, jednakże warunkiem jest pewność, że rząd Hamasu popiera proces pokojowy na Bliskim Wschodzie.

czytaj więcej »

Sakura News

14.04.2006 Kelly

Przypominamy, że wszyscy chętni do współtworzenia strony są proszeni o kontakt, najlepiej poprzez panel na stronie http://www.konnichiwa.pl/redakcja,nabor.html

Prom płynący z prędkością 80 km/h do miasta Kagoshima, mający ponad 100 osób na pokładzie zderzył się przy wejściu do Zatoki Kagoshimskiej z dużym zwierzęciem morskim, prawdopodobnie wielorybem. Prom został uszkodzony, strat ludzkich nie było, stan wieloryba nieznany. Straż przybrzeżna szuka zwierzęcia przy użyciu trzech łodzi i helikoptera.

Serwisy podają także wiadomości o następnym zderzeniu niedaleko Zatoki Tokijskiej. Tym razem zatonął frachtowiec Eastern Challenger pływający pod banderą Filipin. Zderzył się z japońskim stateczkiem, przy czym Eastern Challenger miał 5608 ton wyporności, natomiast Tsugaru-maru - 452 tony. 25 członków załogi filipińskiego statku zostało bezpiecznie przejętych przez japońskie jednostki, następnie dostarczeni do Yokosuki.

czytaj więcej »

Sakura News

05.04.2006 Kelly

Zapraszamy wszystkich do współtworzenia portalu Konnichiwa & Straż Przyboczna. Prosimy informacje w tej sprawie wysyłać poprzez formularz na stronie http://www.konnichiwa.pl/redakcja,nabor.html

Osoby śledzące japońska prasę mogły od pewnego czasu przeczytać na nagłówkach gazet powtarzającą się nazwę internetowej firmy Livedoor. Przypomnijmy, że pięciu członków zarządu zostało w styczniu br. Aresztowanych w związku z oskarżeniami o kreatywną księgowość, machinacje giełdowe oraz publikowanie nieprawdziwych danych finansowych. Jednakże od pewnego czasu cała sprawa nabrała także charakteru politycznego.

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij