Tag - patronat

Książka "Dziecko z ziemi" - Fuminori Nakamura

30.06.2018 Sebastian Homan

1 września odbędzie się premiera książki - "Dziecko z ziemi" Fuminori Nakamury nad którą objęliśmy patronat medialny.

Mrocznie melanchilojna opowieść Fuminori Nakamury - zwycięzcy nagrody Akutagawa - pogrąża nas w otchłani krętej, niespokojnej psychiki młodego człowieka.

Cyniczny narrator bez imienia rzuca pracę sprzedawcy, by zostać taksówkarzem w Tokio. Pewnego dnia bez konkretnych przyczyn zaczyna walkę z grupą motocyklistów i zostaje mocno pobity.

Następnie dowiaduje się, że jego ojciec jeszcze żyje (on sam został porzucony przez rodziców) i zaczyna rozmyślać, jak wyglądałoby jego życie, gdyby dano mu szansę normalnie dorastać. Krok po kroku Nakamura podaje nam coraz więcej szczegółów głównej opowieści, sprawiając, że bohater, który na początku wydaje nam się dziwny, zaczyna być nam coraz bliższy. Akcja doprowadza do okropnej konkluzji, która wyjaśnia też tytuł utworu - Dziecko z ziemi.

czytaj więcej »

Patronat medialny

07.01.2010 Vivi

Pragnę przypomnieć o 2 ostatnich pozycjach, które nasza strona objęła patronatem medialnym. Zanim powstał "Ring"... Najbardziej znana, klasyczna japońska opowieść grozy po raz pierwszy w Polsce! Poznaj losy O'Iwy i tych, których dosięgła jej klątwa. "Yotsuya Kaidan. Opowieść o duchu z Yotsui" oparta jest na XVII-wiecznej legendzie o mściwym duchu zdradzonej i wykorzystanej kobiety, który powraca, by szukać zemsty na swoich prześladowcach. Historia ta inspirowała dramatopisarzy teatru kabuki, drzeworytników ukiyo-e, powieściopisarzy, a nawet filmowców, z Hideo Nakatą, reżyserem "Ringu" na czele.

czytaj więcej »

Konwent BalCon - patronat medialny

11.07.2009 Vivi

Wortal Konnichiwa został patronem medialnym konwentu BalCon, który odbędzie się w Chorzowie. Mimo, że tematyką przewodnią konwentu jest Japońska kultura, na imprezie swoje miejsce znajdą także takie atrakcje jak sala konsolowa, gry planszowej, muzyczne i LARPy oraz Wielki Bal w klimacie imperialnym. Impreza ta organizowana jest przez młodych ludzi, których pasją jest Japońska kultura oraz szeroko pojęta fantastyka.

czytaj więcej »

Patronat medialny filmu Bunt

21.06.2009 Vivi

Z przyjemnością informujemy, że wortal Konnichiwa objął patronatem medialnym premierę DVD filmu Masaki Kobayashiego "Bunt". Wydawcą filmu na DVD w Polsce jest Blink

Rok 1725, czas rządów dynastii Tokugawa. Samuraj Sasahara (Toshiro Mifune), wielki i powszechnie szanowany mistrz miecza, jest jednym z najbardziej zaufanych podwładnych księcia Matsudaira. Pewnego dnia jego syn zostaje zmuszony do poślubienia będącej w ciąży kochanki władcy. Wkrótce po porodzie, dziecko staje się następcą tronu i matka zostaje wezwana z powrotem na dwór. Młodych łączy jednak szczere uczucie, więc samuraj Sasahara, głowa rodziny, odmawia jej powrotu. Wtedy kobieta zostaje uprowadzona, a mężczyznom poleca się popełnienie harakiri. Ojciec i syn buntują się. Łamiąc zasadę bezwzględnego posłuszeństwa muszą podjąć walkę na śmierć i życie.

czytaj więcej »

Konwent HIDOIcon - patronat medialny

01.03.2009 Vivi

Miło mi poinformować, że wortal Konnichiwa objął patronatem medialnym konwent HIDOIcon.

Zapraszamy wszystkich entuzjastów mangi, anime, Japonii oraz wszystkich dziwactw z tym związanych, na Najbardziej Wysunięty Na Południe Konwent Ostatnich Sześciu Lat. Ledwie tydzień po zakończeniu roku szkolnego, wszyscy uczniowie oraz każdy kto znudzony był dotychczasową codziennością będzie mógł odreagować i odkryć swoje drugie "ja" na naszym konwencie. Niniejszym zapraszamy do Bielska-Białej na HIDOIcon, który odbędzie się 27 i 28 czerwca tego roku!

http://hidoicon.net/

czytaj więcej »

Poczuj smak orientu - patronat medialny

25.02.2009 Vivi

Miło mi poinformować, że wortal Konnichiwa objął patronatem medialnym projekt "Poczuj smak orientu " przygotowywany przez Organizację Studencką Paneuropa Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Japonia, czyli Kraj Kwitnącej Wiśni, to niewątpliwe jedna z najbardziej magicznych i tajemniczych kultur świata. Który z nas nie chciały wcielić się samuraja i choć przez chwilę poczuć się prawdziwym wojownikiem? Chcesz nauczyć się władać samurajskim mieczem, a przynajmniej odkryć tajemnice jakie kryje w sobie samurajska katana? Nie możesz przegapić tego wydarzenia!

czytaj więcej »

Patronat medialny filmu "Harakiri" - aktualizacja

28.01.2009 Vivi

Z przyjemnością informujemy, że wortal Konnichiwa objął patronatem medialnym premierę DVD kultowego filmu Masaki Kobayashiego "Harakiri". Wydawcą filmu na DVD w Polsce jest Blink

Harakiri - Japonia XVII wiek. Każdy ówczesny pan feudalny w Japonii posiadał armię złożoną z samurajów-wasali, których obowiązkiem było doskonalenie rzemiosła wojennego i posłuszeństwo wobec seniora. Kiedy możnowładca umierał, część samurajów popełniała harakiri, reszta służyła jego następcy. Kiedy umierał bezpotomnie, samurajowie stawali się roninami - samurajami pozbawionymi pana.

czytaj więcej »

Kumagai. Droga wojownika - patronat medialny

23.11.2008 Vivi

Premiera książki "Kumagai. Droga wojownika" już za parę dni - 28 listopada.
Kumagai Naozane był japońskim wojownikiem sławnym z tego, że ściął głowę młodemu samurajowi Atsumori. Wydarzenie to stało się osnową jednej z najbardziej znanych historycznych sag dawnej Japonii, Opowieści Heike.

czytaj więcej »

Kumagai. Droga wojownika - patronat medialny

24.10.2008 Vivi

Miło nam oznajmić, że wortal Konnichiwa objął patronatem medialnym kolejną książkę - "Kumagai. Droga wojownika" wydawaną przez wydawnictwo Red Horse.

Byliśmy żołnierzami...
Z uniesionym nad głową mieczem doświadczałem bitewnej chwały. To, co odczuwałem w tamtych chwilach, było rodzajem szczęścia. Wojownik nie myśli o tym, że się kiedyś zestarzeje. I zawsze widzi siebie takiego, jakim jest: grzywa czarnych włosów, mocne ramiona, wiecznie młody. Teraz mam godne szacunku sześćdziesiąt pięć lat. I zdziwiony własnym zaskoczeniem poruszam się po ścieżce mizernego światła.

czytaj więcej »

Konwent HAX-1 - patronat medialny

05.08.2008 Vivi

Wortal Konnichiwa został patronatem medialnym konwentu Hinomaru 1st Anniversary eXperimental (zwanego również HAX-1), który odbędzie się 13-14 września 2008 w Krakowie.

Hinomaru 1st Anniversary eXperimental to konwent pod flagą Hinomaru Fandom. Jak sama nazwa wskazuje, jest to konwent urodzinowy, organizowany na pierwszą rocznicę powstania naszego fanowskiego projektu, która przypada dokładnie 14 września 2008, o godzinie 00:00.

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij