Tag - patronat

Patronat medialny: "Kumagai. Droga wojownika".

08.07.2008 Vivi

Miło mi poinformować, że wortal Konnichiwa objął patronat medialny nad książką "Kumagai. Droga wojownika" Donalda Richie, wydawaną przez wydawnictwo Red Horse.
Książka ukaże się w listopadzie. Na naszych łamach będziemy informować Was jeszcze niejednokrotnie o niej. Poniżej przedstawiamy krótki opis książki.

Prezentujemy Czytelnikowi nową wersję starej japońskiej opowieści o wojowniku, który pokonawszy w boju nieprzyjacielskiego wodza odkrywa, że ów jest równie młody, jak jego własny syn. Nie mogąc sprostać powinności domagającej się odeń zabicia młodzika, starszy samuraj postanawia zostać mnichem. Od tamtego czasu historia stoczonego w latach japońskiej Wojny Heike pojedynku pomiędzy Kumagaiem no Jiro Naozane a Tairą no Atsumori stała się ważnym elementem religijnej i kulturowej tradycji Kraju Kwitnącej Wiśni.

Pisząc "Pamiętniki Wojownika" Donald Richie rzuca wyzwanie konwencjonalnym zapisom tej opowieści i przedstawiając czytelnikowi własną wersję wydarzeń ożywia swoją głęboką wiedzą świat dwunastowiecznej Japonii. W rezultacie powstała historyczna powieść w duchu najlepszych tradycji, jednocześnie świeża i ponadczasowa.

www.redhorse.pl

czytaj więcej »

Opowieść o 47 Roninach - patronat medialny

22.11.2007 Vivi

Miło mi poinformować że wortal Konnichiwa został patronem medialnym książki "Opowieść o 47 Roninach" autorstwa Johna Allyna, która zostanie wydana przez wydawnictwo Red Horse.

Pan Asano, władca Ako wchodzi w zatarg z jednym z zauszników shoguna - magnatem Kira. W konsekwencji zostaje skazany na śmierć i zmuszony do popełnienia rytualnego samobójstwa. Jednakże jego samurajowie, pozbawieni swojego pana, stający się przez to tzw. roninami czyli samurajami bez pana, przysięgają zemstę sprawcy śmierci Asano. Przez długi czas ukrywają swoje zamiary, aż w końcu docierają do stolicy shoguna i tam dokonują zemsty zabijając Kirę. Jednakże ich czyn, będący naruszeniem kodeksu samurajskiego, nie może pozostać bezkarny, bez konsekwencji. By zmazać swą hańbę, muszą także popełnić seppuku. Książka oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, które rozegrały się w feudalnej Japonii w XVIII wieku.

Już wkrótce poinformujemy o dokładnej dacie wydanie książki.
Zapraszamy serdecznie do odwiedzenie stron wydawnictwa Red Horse.
http://www.redhorse.pl/p58_John_Allyn_Opowiesc_o_47_Roninach.html

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij