Tag - origami

2 nowe albumy w galerii

02.06.2017 Sebastian Homan

W zakładce "galeria" na naszej stronie pojawiły się 2 nowe albumy. Pierwszym z nich jest "Tokio w obiektywie - 2016" w którym znajduje się kilkanaście zdjęć z naszej podróży do stolicy Japonii w ubiegłym roku. Drugi album przeznaczony jest głównie, chociaż nie tylko, dla miłośników sztuki składania papieru czyli "Origami". Przypominamy także o naszym koncie w portalu Instagram gdzie znajdziecie zdecydowanie więcej naszych zdjęć z podróży do Japonii. Serdecznie zapraszamy do obserwowania naszych profilów zarówno na Instagramie jak i na Facebook-u.

czytaj więcej »

Akira Yoshizawa - Google pamięta o twórcy origami

14.03.2012 Sebastian Homan

Dziś mija 7 rocznica śmierci wybitnego japońskiego twórcy origami. Akira Yoshizawa za życia stworzył około 50 tys. papierowych modeli. Gdyby żył, dziś obchodziłby swoje 101 urodziny. Google postanowiło uhonorować (przerabiając logo wyszukiwarki) człowieka, który rozpropagował sztukę origami.

czytaj więcej »

Konkurs "Origami. Kwiaty z papieru"

21.04.2011 Sebastian Homan

Zapraszamy do SMS-owego konkursu w którym można wygrać książkę "Origami. Kwiaty z papieru" ufundowaną przez wydawnictwo RM. Zadanie konkursowe polega na oszacowaniu z ilu kwadratowych kartek papieru został zbudowany wielościan, którego zdjęcie znajduje się w rozwinięciu tego newsa.


Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać SMS-a na numer 7136 o treści "KOD.ORIGAMI XX TWOJ_EMAIL" gdzie XX - to liczba będąca odpowiedzią na pytanie a TWOJ_EMAIL to adres email, który posłuży do skontaktowania się ze zwycięzcą.

Przykładowa treść SMS-a konkursowego jest następująca:
"KOD.ORIGAMI 100 redakcja@konnichiwa.pl", uwaga proszę pamiętać o "spacji" po słowie origami! Koszt sms-a 1,23 zł z VAT.

Wygra osoba, która udzieli prawidłowej odpowiedzi - w przypadku gdy 2 (lub więcej) osoby udzielą poprawnej odpowiedzi to decydować będzie kolejność wysłania SMS-a. Osoba uczestnicząca w konkursie może wysłać dowolną ilość smsów. Konkurs potrwa do 25 kwietnia do godziny 23:59

Zapraszamy do zabawy!

czytaj więcej »

Aktualizacja Origami Shrine

13.10.2007 Vivi

W naszym serwisie Origami Shrine pojawiła się w końcu długo oczekiwana galeria. Na zdjęciach widoczne są zarówno modele tradycyjne, jak również modele wymyślone przez m.in. takie osoby jak: Tomoko Fuse, Mitsonobu Sonobe, Rae Cooker itd. Do galerii zostało dodanych łącznie 45 zdjęć modeli wykonanych przeze mnie.

czytaj więcej »

Origami Shrine

18.07.2007 Vivi

Dzisiaj specjalnie dla fanów serialu Prison Break na naszej witrynie poświęconej origami znalazły się diagramy łabędzia (swan) oraz żurawia (crane). Ponadto pojawiły się dwie nowe formy bazowe oraz nowe linki do najlepszych stron dotyczących origami.

www.origamishrine.com

czytaj więcej »

Origami Shrine

06.07.2007 Vivi

Nasz serwis poświęcony sztuce składania papieru, czyli origami, został przebudowany. Pierwszą zmianą jest odświeżony design. Pojawiły się również diagramy form bazowych przydatnych podczas składania wielu modeli. W najbliższych dniach spodziewajcie się kolejnych aktualizacji tejże strony.
www.origamishrine.com

Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij