Tag - mr-fugu

Ostatnie w tym roku spotkanie promocyjne z książką "Mr Fugu".

23.09.2014 Sebastian Homan

Podczas tegorocznego Polskiego Festiwalu w Tokyo, będzie można spotkać się z autorką Joanna Shigenobu, ilustratorką Yukari Fukudome, a także wziąć udział w quizie i wygrać nagrody związane z książką :) Serdecznie Zapraszamy wszystkich tych co w Tokyo mieszkają, i tych co do Tokyo się wybierają :)

26 września o godzinie 15:30
Wstęp wolny!
Czekamy na Was.

czytaj więcej »

Relacja z przedstawienia inspirowanego książką "Mr Fugu".

14.07.2014 Sebastian Homan

Tego dnia Galaxy Theatre w Tokyo, wypełniło wielu polskich i japońskich gości, a wszystko za sprawą niezwykłego przedstawienia inspirowanego książką Polki, Joanny Shigenobu.

Japońscy artyści z grupy Hibiki Family, idealnie wcielili się w role głównych bohaterów.

A do tego wszystkiego w tle rozbrzmiewała muzyka naszego rodaka, Fryderyka Chopina... być może to ona, być może gra aktorów, a może fabuła sztuki sprawiły, że wielu widzów podczas trwania przedstawienia miało łzy w oczach...

Po części teatralnej przyszedł czas na rozmowy z aktorami, autorką, jak i na pamiątkowe zdjęcia... to był na pewno niezapomniany wieczór.

Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy byli z nami...

Joanna Shigenobu i Hibiki Family

czytaj więcej »

Przedostatnie spotkanie z Mr Fugu

03.07.2014 Sebastian Homan

7 lipca w Nishiarai Bunka Centre Tokyo, a dokładnie w Galaxy City Theatre, o godzine 13:00 odbędzie się niesamowite przedstawienie teatralne, japońskiej grupy Hibiki Family z którą współpracuje autorka książki "Mr Fugu", Joanna Shigenobu.

Podczas pokazu będzie można spotkać autorkę i porozmawiać z nią, ale przede wszystkim ponownie zobaczyć inscenizację teatralną na podstawie książki "Mr Fugu", a która miała swoją premierę w Ambasadzie RP w Tokyo, listopadzie zeszłego roku.

czytaj więcej »

Pierwszy wieczór autorski z książką "Mr Fugu" - relacja

31.03.2014 Sebastian Homan

Goście dopisali, zarówno Ci japońscy jak i polscy! Wsparcie tokijskiej Polonii było solidne i bardzo chciałabym wszystkim dziewczynom podziękować, za cały ten doping, kwiaty i upominki.

Miłą niespodzianką było pojawienie się również Pani Adachi Kazuko, która na pewno jest znana wielu osobom z opracowanego przez siebie słownika, japońsko- polskiego i polsko-japońskiego, jak i wielu baśni japońskich.

czytaj więcej »

Pierwszy wieczór autorski z książką "Mr Fugu"

28.03.2014 Sebastian Homan

W sobotę 29 marca (Adachi City Tokyo), odbędzie się pierwszy z wieczorków autorskich z książką "Mr Fugu".

Przygotowania idą pełna para, na spotkaniu będzie można także kupić książkę, porozmawiać z autorka, a także zobaczyć nowe prace ilustratorki Yukari, jak i te które zrobiła do książki. Wieczór ten zaszczycą także aktorzy z grupy teatralnej Hibiki Family, którzy w swoim repertuarze mają już własna inscenizację (interpretacje) na podstawie książki Mr Fugu.

czytaj więcej »

Mr Fugu - ilustracje

19.02.2014 Sebastian Homan

Przed kilkoma dniami informowaliśmy na naszej stronie o książce "Mr Fugu" a teraz dzięki uprzejmości autorki możemy zaprezentować Wam przykładowe ilustracje oraz 1 z wierszy.

Informacje o książce: www.konnichiwa.pl/aktualnosci,mr-fugu,711.html

czytaj więcej »

Mr Fugu

07.02.2014 Sebastian Homan

Miło nam poinformować, że portal Konnichiwa.pl objął patronatem medialnym książkę "Mr Fugu".

"Mr Fugu" to debiutancka powieść Polki od sześciu lat mieszkającej w Japonii. Zafascynowana japońskim teatrem i jego baśniową, magiczną oprawą napisała historię, która wprowadza nas właśnie w taki zaczarowany i odległy świat. Świat Isao i Nicole, Japończyka i Europejki: bezwzględnego właściciela dużej firmy w Tokio i jego pięknej, blondwłosej żony. Jest to jednak przede wszystkim historia o miłości, tej trudnej, niezrozumiałej i momentami niebezpiecznej, która choć od samego początku wydaje się być skazana na porażkę, potrafi w pewnym momencie ten ostatni raz o siebie zawalczyć. Czy para bohaterów wykorzysta daną im szansę?

Książkę uzupełniają ilustracje japońskiej artystki Yukari Fukudome oraz zdjęcia.

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij