Tag - ksiazki

Książki o Japonii - darmowa wysyłka

15.10.2012 Sebastian Homan

Tylko dzisiaj (do północy) darmowa dostawa książek zamówionych na stronie księgarni selkar.pl
W ofercie nie mogło oczywiście zabraknąć wielu książek poświęconych Japonii. Każdy miłośnik kultury Kraju Kwitnącej Wiśni znajdzie dla siebie interesujące tytuły książek min. kursy języka japońskiego, przewodniki po Japonii oraz książki, których autorem jest Haruki Murakami. Zapraszamy także do naszego sklepiku japońskiego pod adresem www.sklep.konnichiwa.pl w którym można znaleźć ubrania Japan Style.

czytaj więcej »

Książki Haruki Murakamiego

21.08.2011 Sebastian Homan

Pasjonaci kultury i sztuki japońskiej doskonale wiedzą kim jest Haruki Murakami. Natomiast wszyscy ci, którzy jeszcze nie znają twórczości tego japońskiego pisarza, powinni to jak najszybciej nadrobić. Ogromną popularność przyniosła mu zwłaszcza powieść realistyczna „Norwegian Wood”. Warto dodać, że aż cztery jego książki zostały zekranizowane. Były to „Tony Takitani”, „Na południe od granicy”, „Norwegian Wood” i „Wszystkie boże dzieci tańczą”.  Zapraszamy do naszego sklepu w którym można nabyć książki tego wybitnego japońskiego pisarza. Więcej pod adresem: www.sklep.konnichiwa.pl

czytaj więcej »

Książki dotyczące Japonii

03.06.2010 Sebastian Homan

Nasz wortal nawiązał współpracę z księgarnią internetową Selkar.pl w której każdy miłośnik kultury Kraju Kwitnącej Wiśni znajdzie dla siebie interesujące tytuły książek. W Centrum Taniej Książki - selkar.pl można znaleźć min. kursy języka japońskiego, przewodniki po Japonii oraz książki, których autorem jest Haruki Murakami - popularny współczesny japoński pisarz.
 

czytaj więcej »

Prezentacja książki "Manga. 1000 lat historii"

10.12.2008 Vivi

Fani mangi z łatwością śledzą wszelkie nowości pojawiające się na rynku japońskiego komiksu i animacji, a jak jest u nich ze znajomością historii ich hobby? Tajemnice przeszłości "niepohamowanych obrazów", poczynając od prastarych drzeworytów, poprzez dzieła zachodnie i aż do formy obecnej, opisuje w sposób niezwykle obszerny wydane dopiero co przez Wydawnictwo Naukowe PWN polskie tłumaczenie książki Brigitte Koyamy-Richard "Manga. 1000 lat historii".

czytaj więcej »

Fragment książki "Konparuya Gomez - powrót do Edo"

08.04.2008 Vivi

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Hanami przedstawiamy fragment książki "Konparuya Gomez - powrót do Edo".

W niedalekiej przyszłości w Japonii dochodzi do przewrotu, który powoduje wydzielenie się państwa Edo. Nieuznawany przez społeczność międzynarodową twór państwowy rządzony jest przez władcę absolutnego.
Świat odcięty od cywilizacji, pozbawiony wszelkich udogodnień. Świat, w którym nie ma telefonów komórkowych, komputerów, kart kredytowych czy filmów. Mimo tych niedogodności o jedną wizę do tej krainy stara się ponad trzysta osób. Szczęście uśmiecha się do Sato Shinjiro. Czy to zrządzenie losu sprawiło, że to właśnie on dostał przepustkę do Edo, a może komuś zależało, aby mężczyzna wrócił do miejsca, w którym się urodził?


Książka Konparuya Gomez - powrót do Edo jest odzwierciedleniem japońskiej tęsknoty za tradycją.
Fragment książki

www.hanami.pl

czytaj więcej »

Promocja książki "Ostrze paragrafu"

30.08.2007 Vivi

Młody, doskonale wykształcony Makito Yano, będący u progu kariery zawodowej i naukowej, zostaje zamordowany na parkingu przed hipermarketem przez nieznanego mężczyznę, który niewiele wcześniej opuścił szpital dla psychicznie chorych. Morderca i ofiara spotkali się w miejscu zbrodni przypadkowo. Sprawca kilka minut wcześniej zabrał nóż ze stoiska w hipermarkecie.

Rodzice Makito, Keiji i Chie Yano, nie mogą pogodzić się ze stratą syna, próbują znaleźć winnych tej zbrodni. Dociekają, dlaczego człowiek niebezpieczny dla otoczenia, sprawca zbrodni, opuścił szpital bez jakiejkolwiek kontroli organów wymiaru sprawiedliwości, mimo że wcześniej wiadomo było, że stanowi zagrożenie dla innych. Sprawa trafia także do sądu. Okazuje się, że podobne zdarzenia mogą mieć miejsce w każdej chwili, że prawo jest w takich przypadkach bezsilne. Co zrobić z człowiekiem psychicznie chorym, niebezpiecznym dla otoczenia, kiedy kończy się jego hospitalizacja? Keiji i Chie Yano próbują to ustalić.

Składając zamówienie poprzez stronę www.ksiegarnia.branta.com.pl i dopisując w uwagach "www.konnichiwa.pl - 20% rabatu" czytelnicy naszego japonistycznego wortalu otrzymają 20% rabatu.

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij