Tag - ksiazka
Nowość wydawnicza - "PLANETA K. 5 lat w japońskiej korporacji"
Już pod koniec lutego będzie miała premiera najnowszej książki Piotra MIlewskiego - potrójnego zdobywcy nagrody Magellana, nominowanego do nagrody "National Geographic Traveler".
Uderzające różnice kulturowe, jednocześnie przejmujący opis pięciu lat pracy w japońskiej korporacji. Jak zatrudnia się, pracuje i odchodzi z firmy w Japoni?
Inni ludzie, inne podejście do pracy, inne podejście do życia.
Nowość wydawnicza - "Samuraje. Triumf i upadek japońskich wojowników"
W ciągu siedmiuset lat sprawowania rządów odcisnęli na Kraju Kwitnącej Wiśni niezatarte piętno. Kim byli? Nieznającymi strachu wojownikami czy pozbawionymi skrupułów politykami, którzy siłą podporządkowali sobie cały naród i wprowadzili dyktaturę wojskową? A może poetami, filozofami i malarzami, bezgranicznie przywiązanymi do ceremonii herbacianej i zen, tak bardzo z nimi utożsamianego, że postrzeganego jako jeden z ich atrybutów?
Tokyo Lifestyle Book - nowość wydawnicza
Tokyo Lifestyle Book to więcej niż reportaż i więcej niż przewodnik. To zaskakująca opowieść o miejscu, w którym bladoróżowe wiśnie i współcześni samurajowie spotykają się z neonami miasta i najnowszystmi technologiami. Tokio widziane oczami autorki to jedno z najbardziej zaskakujących miast na świecie. Aleksandra Janiec pokazuje Japonię, jakiej nie znamy, zdradza jej DNA, przedstawia styl życia mieszkańców i udowadnia, że aby poznać przyszłość, warto spoglądać na Wschód.
Książka "Dziecko z ziemi" - Fuminori Nakamura
1 września odbędzie się premiera książki - "Dziecko z ziemi" Fuminori Nakamury nad którą objęliśmy patronat medialny.
Mrocznie melanchilojna opowieść Fuminori Nakamury - zwycięzcy nagrody Akutagawa - pogrąża nas w otchłani krętej, niespokojnej psychiki młodego człowieka.
Cyniczny narrator bez imienia rzuca pracę sprzedawcy, by zostać taksówkarzem w Tokio. Pewnego dnia bez konkretnych przyczyn zaczyna walkę z grupą motocyklistów i zostaje mocno pobity.
Następnie dowiaduje się, że jego ojciec jeszcze żyje (on sam został porzucony przez rodziców) i zaczyna rozmyślać, jak wyglądałoby jego życie, gdyby dano mu szansę normalnie dorastać. Krok po kroku Nakamura podaje nam coraz więcej szczegółów głównej opowieści, sprawiając, że bohater, który na początku wydaje nam się dziwny, zaczyna być nam coraz bliższy. Akcja doprowadza do okropnej konkluzji, która wyjaśnia też tytuł utworu - Dziecko z ziemi.
Nowość Wydawnictwa Kirin - powieść Jestem Kazu
Jest rok 2011. Kazu jest 19-letnim Japończykiem. Decyzję o przyjeździe do Polski podejmuje spontanicznie – ot, zobaczył ją na mapie. Przed przyjazdem swoją wiedzę na temat naszego kraju czerpie głównie z filmików w internecie, więc na miejscu czeka go masa niespodzianek, począwszy od języka (i to nie tylko polskiego!), poprzez korzystanie ze sklepów, na kuchni skończywszy.
Cztery lata później przyjeżdża znów, tym razem lepiej przygotowany – zna już język, ma kilku przyjaciół i porządną bazę noclegową. Ale czy to wystarczy, by uniknąć szoku kulturowego?
Przezabawna opowieść, z której każdy dowie się ciekawych rzeczy o Japończykach, ale i o Polakach, a nade wszystko – uśmieje się do łez!
Nowość wydawnicza - "Etykieta japońska"
Praktyczny podręcznik dobrych manier
Dlaczego japoński gospodarz oczekuje na prezent, ale wcale nie spieszy się, by go otworzyć? Czy wypada odmówić kieliszka partnerowi biznesowemu z Dalekiego Wschodu? I czy możemy się spodziewać, że Japończyk odpisze na SMS-a?
Etykieta japońska w zwięzły i przystępny sposób pokazuje, jak poruszać się w meandrach obcej kultury – mocno sformalizowanej, wymagającej i całkowicie odmiennej od europejskiej. Autorzy tłumaczą między innymi na co należy zwrócić uwagę w trakcie spotkania biznesowego, jakie zasady obowiązują w łaźni publicznej czy podczas wizyty w restauracji. To obowiązkowa lektura dla każdego, kto planuje wyjazd do Japonii, współpracuje z Japończykami, lub po prostu pasjonuje się ich kulturą.
Japoński kryminał od Wydawnictwa Znak Literanova
16 sierpnia Wydawnictwo Znak Literanova wydaje powieść Tetsuyi Hondy, "Przeczucie".
Komisarz Reiko czuła, że to szczególna sprawa. Tym bardziej że do śledztwa dołączył Katsumata. Jakże on jej nienawidził. Nie dość, że kobieta, to jeszcze młoda i piękna. I te jej przeczucia. Bardziej widział ją w roli gejszy niż komisarza w tokijskiej policji. Teraz muszą pracować razem. A Reiko coraz częściej ma przeczucie, że tym razem stawką jest nie tylko odnalezienie mordercy, ale i jej przyszłość.
Przeczucie to pierwsza część cyklu o młodej komisarz Reiko Himekawie. W samej tylko Japonii sprzedało się ponad 4 miliony egzemplarzy serii. Stała się ona podstawą dwóch seriali, filmu telewizyjnego i kinowego hitu.
Tetsuya Honda to cesarz japońskiego kryminału. Jego seria o Reiko Himekawie sprzedała się w kilku milionach egzemplarzy i była podstawą kilku filmów i serialu. Sama Reiko jest jedną z najbardziej wyrazistych bohaterek w japońskich kryminałach.
Nowość Wydawnictwa Kirin - powieść "Księżycowe blizny"
Date Masamune był jednym z najbardziej charyzmatycznych dowódców okresu jednoczenia Japonii (1568–1603)…
… ale w roku 1571 ma pięć lat i jest całkiem zwyczajnym chłopcem – jeśli nie liczyć faktu, że jest synem daimyō w prowincji Mutsu. Tymczasem nad jego głową powoli gromadzą się czarne chmury, tym bardziej, że w kraju, od lat pogrążonym w wojnie, rozpoczął się proces ustalania nowego układu sił, wyłaniania zwycięzców i przegranych, a na dodatek w okolicy wybucha zaraza. Aby przetrwać trudne chwile, mały Bontenmaru – bo tak brzmiało dziecięce imię Masamune – będzie potrzebował wiernego i lojalnego towarzysza i opiekuna. Czy piętnastoletni Kagetsuna podoła tej odpowiedzialności?
Księżycowe blizny to nie tylko fabularyzowana biografia młodego Masamune; to także dopracowany w najmniejszych szczegółach obraz Japonii z czasów, gdy kraj był podzielony na wiele zwalczających się nawzajem księstw, władza szogunatu Ashikaga dogorywała, a w umysłach ludzi choroby były dziełem demonów.
Baśnie japońskie tom 2
Najnowszą pozycją Wydawnictwa Kirin jest drugi tom "Baśni japońskich". Książka po raz kolejny wprowadzi czytelnika w świat duchów, demonów, wojowników oraz niezwykłych zwierząt. Wśród zebranych w książce opowieści znajdziemy, znane w Japonii, takie jak: "Śnieżna dama", "Issunboshi" (czyli japoński Tomcio Paluch) czy też "Magiczny imbryk" oraz wiele, wiele innych.
Książka "Polska i Japonia 1989-2004..."
Nakładem Wydawnictwa TRIO, ukazała się książka dot. stosunków polityczno, gospodarczo, kulturalnych między Polską a Japonią w okresie 1989-2004. Pierwsza w Polsce próba przedstawienia polsko-japońskich stosunków bilateralnych w latach 1989-2004 na szerszym tle wydarzeń na scenie międzynarodowej, a zwłaszcza procesów politycznych zachodzących w trójkącie Japonia - Stany Zjednoczone - Europa.