Tag - konnichiwa

Przebudowa strony

03.06.2012 Sebastian Homan

Miło mi poinformować, że już wkrótce rozpoczną się prace nad całkowitą przebudową strony zarówno pod względem graficznym, technicznym jak i merytorycznym.  W planach jest m.in. korekta wszystkich tekstów znajdujących się na stronie oraz oczywiście dodanie wielu nowych materiałów. Postaramy się także zmniejszyć ilośc reklam widocznych na stronie - jednak z każdym rokiem z rosnącą ilością odwiedzin zwiększają się także koszty serwera i utrzymania strony.

Została już wybrana osoba, która zadba o nowy wizerunek od strony graficznej a jest nią Zbigniew Goik - zapraszamy do odwiedzin strony i zobaczenia galerii prac pod adresem www.zbigniewgoik.pl

czytaj więcej »

Aktualizacja na Konnichiwie

28.09.2008 Kelly

Lecieć czy nie lecieć? Oczywiście, do Japonii. Redaktor Jacek Kicman prezentuje swoje dylematy z punktu widzenia osoby, która wielokrotnie odwiedzała Kraj Kwitnącej Wiśni

Ponadto recenzja kolejnej powieści Murakamiego Norwegian Wood.
Zapraszamy także wszystkich chętnych do współtworzenia portalu. Informacje gandarianna@wp.pl

czytaj więcej »

Nowy dział na Konnichiwie - Kuchnia

18.02.2006 Kelly

Któż z nas, którzy lubimy Japonię, nie ma ochoty czasem na tempurę, albo miso. Właśnie dla takich osób, które lubią japońską kuchnię, albo pragną spróbować japońskich, czy mających swoje źródło w japońskiej tradycji, potraw otwieramy dział Kuchnia.

czytaj więcej »

Konnichiwa: aktualizacja

31.01.2006 Vivi

Dzisiejsza aktualizacja dotyczy działów: "Twórczość" i "J-music". W pierwszym wymienionym pojawiły się rysunki Lapis Lazuli natomiast w drugim został dodany tekst (autor Mizukiri) dotyczący zespołu "Korekyojin", składającego się z muzyków należących do awangardowej sceny jazzu japońskiego, oraz płyty "Arabesque".

czytaj więcej »

Konnichiwa: aktualizacja

28.01.2006 Kelly

Kilka miesięcy temu spotkałem się z opowieścią o pobycie Jezusa Chrystusa w Japonii. Mimo, że, a może właśnie dlatego, że jestem katolikiem, sprawa mnie zainteresowała, jednakże nie spodziewałem się, że będę się mógł kiedykolwiek podzielić z Czytelnikami portalu Straż Przyboczna & Konnichiwa informacjami na ten temat. Przypadkiem jednak zdarzyło mi się przeczytać świetną książkę ś. p. profesor Jolanty Tubielewicz Japonia zmienna czy niezmienna, która naświetla bliżej ową sprawę. Stąd artykuł: Mit Chrystusa w Japonii, który opisuje, cóż to grupa mitomanów, szczególnie zaś pani Yamane Kiko, nawymyślała w tej i wielu innych sprawach, przewracając do góry nogami historię ludzkości i wszechświata. Nie odważyłem się dać tego tekstu do działu Historia, jednakże wszyscy chętni proszeni są do działu Inne.

Ponadto kolejna recenzja Kamikadze Rozkaz śmierci, według mnie, najlepsza z książek poświęconych pilotom formacji specjalnych. Jest to szereg wywiadów, które Klaus Scherer przeprowadza z osobami powiązanymi z Kamikaze. Szczególne wrażenie czynią rozmowy z pilotami, którzy niezwykłym zrządzeniem losu uratowali się od pewnej śmierci i młodych dziewczyn, obecnie starszych niewiast, które przymuszano, by służyły w bazach Kamikaze i radośnie żegnały odlatujących lotników. Słów kilkoro na temat tej pozycji możecie przeczytać w dziale Recenzje.

czytaj więcej »

Konnichiwa powraca!

30.11.2005 Vivi

Witam ponownie po małej przerwie w funkcjonowaniu strony!
Pierwszą sprawą, która niewątpliwie została zauważona przez stałych gości naszej strony, jest zmiana grafiki strony. Jednak od razu zaznaczam, iż nie jest to wersja ostateczna! Z pewnością ulegnie zmianie system news'ów na bardziej atrakcyjny wizualnie, nastąpią modyfikacje loga oraz wiele innych elementów grafiki zostanie poprawionych. Zdecydowaliśmy się już wprowadzisz nową grafikę (bez wcześniej wymienionych zmian), dlatego iż dalsze poprawki spowodowałyby dalszą przerwę w działalności strony.
Wiele osób pewnie zapyta, dlaczego zielona wersja kolorystyczna? Odpowiem iż zupełnie przypadkiem ;-) Nieoznacza to iż będzie to jedyna wersja kolorystyczna...
Kod strony został zoptymalizowany oraz jest zgodny z XHTML 1.1

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij