Tag - konferencja

Patronat nad konferencją "Współczesna Japonia"

18.03.2016 Sebastian Homan

Sekcja Japońska Dalekowschodniego Koła Naukowego UJ serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Studencko-Doktorancką "Współczesna Japonia (1945-2016)"!

Termin: 7-8 maja 2016
Miejsce: Kampus UJ, ul. Gronostajowa 7 s.1.1

Opis konferencji:

Po kapitulacji w 1945 roku Japonia przeszła szereg przemian społecznych, gospodarczych oraz politycznych. Zniszczony po wojnie kraj wymagał odbudowy oraz przystosowania się do nowego ładu międzynarodowego. Jak Japonia poradziła sobie z tymi niezwykle trudnymi zadaniami? Celem konferencji będzie pokazanie wielu procesów jakie zaszły w XX wieku i ich skutków w ostatnich latach. Podczas pierwszego dnia konferencji skupimy się na zagadnieniach związanych ze sztuką, filmem oraz literaturą. We wszystkich tych dziedzinach odzwierciedlone są przemiany zachodzące w Japonii oraz jej mieszkańcach - począwszy od traumy powojennej, po rozkwit gospodarczy aż do problemów jakie nastały wraz z nimi. Jak pisarze przedstawiali trudności związane z nowoczesnością w swoich dziełach, jakim modyfikacjom uległy sztuka oraz architektura i czy wszystkie te procesy są widoczne w kinematografii?

czytaj więcej »

Mężczyzna w Japonii - Ogólnopolska Konferencja Naukowa

01.05.2015 Sebastian Homan

Sekcja Japońska Dalekowschodniego Koła Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego ma przyjemność zaprosić studentów i doktorantów na Ogólnopolską Konferencję Naukową

Mężczyzna w Japonii

Termin: 8-9 maja
Miejsce: Biblioteka Jagiellońska, ul. Oleandry 3, Kraków

Harmonogram znajduje się w rozwinięciu aktualności.

czytaj więcej »

Konferencja "Kultura Japonii: Kino – Teatr – Komiks – Animacja"

25.02.2015 Sebastian Homan

Katedra Filmu, Telewizji i Nowych Mediów UAM, Międzywydziałowe Koło Filmoznawców i Medioznawców UAM i Koło Naukowe Teatrologów UAM serdecznie zapraszają na studencko-doktorancką ogólnopolską konferencję naukową Kultura Japonii: Kino – Teatr – Komiks – Animacja, która odbędzie się w dniach 18-20 marca 2015 roku na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

czytaj więcej »

Konferencja "Odkrywając Japonię"

16.11.2013 Sebastian Homan

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pt. "Odkrywając Japonię", która odbędzie się w sobotę 23 listopada 2013 w Hotelu Brda (ul. Dworcowa 94) w Bydgoszczy.

Konferencji towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia:
- wystawa mieczy i zbroi japońskiej oraz prelekcja Macieja Płotkowiaka na ich temat;
- prezentacja "Znane i mniej znane miejsca Kansai i Shikoku" podróżniczki Karoliny Przybylińskiej;
- występ zespołu Sakuramai, prezentującego tańce Yosakoi;
- wystawa papierowych modeli zamków japońskich;
Będzie także pisanie znaków japońskich na zamówienie oraz stoisko księgarni japońskiej Kirin.

Dokładny plan imprezy dostępny jest na http://konferencje.kirin.pl/plan/.

Wstęp na wszystkie punkty imprezy jest wolny.

czytaj więcej »

Konferencja "Researching Japan in Social Sciences and Humanities"

07.04.2013 Sebastian Homan

Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk we współpracy z Międzyinstytutowym Zakładem Badań nad Migracją UKSW, Akademią im. Leona Koźmińskiego oraz Instytutem Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, ma zaszczyt zaprosić do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej Researching Japan in Social Sciences & Humanities, która odbędzie się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w dniach 24-25 kwietnia 2013 roku.

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij