Tag - japonskiej

IV Dni Kultury Japońskiej w Bydgoszczy

07.05.2010 Sebastian Homan

W najbliższą niedzielę, 09.05, w kinie Adria (ul. Toruńska 30) w Bydgoszczy odbędą się seansy filmów związanych z Japonią: "Ran" Akiry Kurosawy - godz. 16.00 oraz "Hanami" - godz. 19.00
Bilet na 1 film kosztuje 12 zł, karnet na oba - 20 zł. Dodatkowo pierwsze 10 osób, które przed seansem zakupią karnet, dostaną w prezencie egzemplarz najnowszego numeru "Torii" - magazynu poświęconego Japonii. Szczegóły: www.dkj.bydgoszcz.pl Zapraszamy!

czytaj więcej »

Godzilla – fenomen kultury japońskiej

08.03.2010 Vivi

Już 8 marca kolejne spotkanie z potworem w ramach cyklu „ale kino! vs. Godzilla”! Tym razem zobaczymy „Godzillę kontra Mechagodzillę” z 1974 roku, czternasty kaiju eiga z liczącej już ponad pięćdziesiąt lat znanej serii. W filmie Juna Fukudy radioaktywny jaszczur zmierzy się z jednym ze swoim najgroźniejszych przeciwników – Mechagodzillą, cybernetycznym monstrum skonstruowanym przez pozaziemskich Simianów. Na szczęście król potworów nie będzie osamotniony w walce.

czytaj więcej »

Futaba - Festiwal Popkultury Japońskiej

06.02.2010 Vivi

Od zawsze pociągały cię kraje Dalekiego Wschodu? Pragniesz przyjrzeć się bliżej popkulturze Japonii i takim zagadnieniom jak cosplay, manga czy J-pop? Teraz nareszcie będziesz miał okazję. 13 marca 2010 we wrocławskim C.K. "Agora" odbędzie się Festiwal Popkultury Japońskiej "Futaba".

czytaj więcej »

III Dni Kultury Japońskiej w Bydgoszczy

28.02.2009 Vivi

W dniach 07-08.03.2009 (sobota-niedziela) już po raz trzeci odbędą się w Bydgoszczy Dni Kultury Japońskiej. Impreza odbywać się będzie w sali sesyjnej Urzędu Miasta Bydgoszczy (na Starym Rynku); plan przedstawia się następująco:

7 marca 2009 - sobota
10:45 - Rozpoczęcie
11:00 - "Yakuza - po drugiej stronie prawa" [Małgorzata Kaminska]
12:30 - "Kimono a sztuka współczesna" [Magdalena Furmanik-Kowalska - historyk sztuki]
14:00 - Pokaz przyrządzania potraw kuchni japońskiej - kucharze restauracji OtoSushi
15:15 - "Japońskie duchy i demony" [Magdalena Tomaszewska-Bolałek - wydawnictwo Hanami]
16:30 - "Komiksowi herosi wschodu i zachodu - podobni czy odmienni?" [Radosław Bolałek - wydawnictwo Hanami]

8 marca 2009 - niedziela
11:00 - "Hiroshige - ten drugi mistrz drzeworytu" [Joanna Zaremba-Penk - historyk sztuki]
12:30 - "Japońskie tradycyjne święta" [dr Elzbieta Kostowska-Watanabe - UMK]
14:00 - Konkurs wiedzy o Japonii (z nagrodami)
15:00 - "Restauracja Meiji - pierwsze kroki ku nowoczesności" [Wojciech Kalinowski]
16:30 - Rozwiązanie konkursu, rozdanie nagród i zakończenie imprezy

Wstęp oczywiście wolny. Zapraszamy!

www.dkj.bydgoszcz.pl

czytaj więcej »

Dni Kultury Japońskiej - Rzeszów

10.02.2009 Vivi

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych kulturą i sztuką Kraju Kwitnącej Wiśni na "Dni Kultury Japońskiej" organizowane przez bractwo rycerskie Klan Tygrysa oraz Wojewódzki Dom Kultury.

Termin i miejsce: 21/22 luty.
Wojewódzki Domu Kultury przy ulicy S. Okrzei 7
w Rzeszowie (od godziny 10:00 rano).

Impreza będzie połączeniem wystawy zgromadzonych przez nas eksponatów (podzielonych na działy tematyczne takie jak: stroje, ceremonia herbaty, kaligrafia, Japonia nowoczesna) oraz prelekcji i warsztatów.

czytaj więcej »

Letni powiew Japonii - Festiwal Kultury Japońskiej

28.07.2008 Vivi

W imieniu Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu serdecznie zapraszamy na "Letni powiew Japonii VII Festiwal Kultury Japońskiej" w Krasiczynie k. Przemyśla 03 sierpnia 2008r.(niedziela) w godz. 15:00 - 20:25.

Jest to największy w Polsce festiwal poświęcony Japonii i jej kulturze. Co roku przybywa na niego kilka tysięcy widzów. W roku ubiegłym uczestniczyło w nim ponad 5 tys. widzów z całego kraju. Organizatorem jest Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu.

Szczegółowy program imprezy: www.yamato.org.pl

czytaj więcej »

Dni Kultury Japońskiej na Uniwersytecie Gdańskim

28.05.2008 Vivi

W dniach 29.05-30.05 w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym UG, Sopot, ul. Piaskowa 9, sala C20 odbędą się Dni Kultury Japońskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Wśród przewidzianych atrakcji są: wykład Jego Ekscelencji Ryuichi Tanabe Ambasadora Japonii w Polsce nt. współczesnej Japonii, laudacja książki pt. Japonia widziana oczami Polaków, seminarium przygotowane przy współudziale semi-rządowej organizacji JETRO, pokazy ikebany, origami, aikido, zakładania kimona.

29.05 w godzinach 13:00-17:00 stoisko na którym będzie można nabyć książki o Japonii w tym wszystkie publikacje Hanami.

Sponsorami imprezy są: Suruga Polska a Mitsumi group Company oraz Pioneer

Serdecznie pozdrawiamy
Hanami
http://www.hanami.pl

czytaj więcej »

II Dni Kultury Japońskiej w Bydgoszczy

07.02.2008 Vivi

Organizatorzy Dni Kultury Japońskiej w Bydgoszczy mają przyjemność zaprosić wszystkich na II edycję tej imprezy, która odbędzie się w dniach od 15 do 16 marca w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy na Starym Rynku (część prelekcyjna) oraz w Kinie Adria (pokazy filmów).

Dodatkowo w Bibliotece podczas trwania imprezy będzie można podziwiać wystawę zdjęć Marianny Drygas pod tytułem "Barwy Japonii". Będzie też okazja zrobienia pewnych zakupów, min. książek wydawnictwa Hanami, książek Marcina Bruczkowskiego oraz drobiazgów związanych z Japonią.

Wstęp na wszystkie punkty Dni Kultury Japońskiej oprócz maratonu filmowego jest bezpłatny. Cena biletu na maraton filmowy to 10 zł.

czytaj więcej »

Wystawa Broni Japońskiej

18.10.2006 Vivi

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych bronią japońską na nietypową wystawę. Mamy przyjemność zaprezentować Państwu współcześnie wytwarzane miecze, oprawy i inne elementy uzbrojenia samurajskiego. Nadarza się także niepowtarzalna okazja porozmawiania z osobami, które zgłębiają pradawne tajniki sztuki kowalskiej i złotniczej w celu jak najwierniejszego odtwarzania białej broni japońskiej. Będzie można skonfrontować posiadaną wiedzę oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na ten temat.

Miejsce wystawy: Ośrodek BUDOJO, ul Bekasów 6, Warszawa.
Więcej szczegółów na załączonym plakacie oraz na stronie www.daisho.pl/wystawa

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij