Tag - japonski

Dwa koncerty PLASTICZOOMS w Polsce

22.01.2017 Sebastian Homan

Już niedługo odbędzie się europejska trasa koncertowa japońskiego zespołu PLASTICZOOMS (rock/pop/new wave/punk). Grupa zagra w Polsce dwa koncerty 26 lutego w Poznaniu oraz 1 kwietnia w Warszawie.

PLASTICZOOMS podczas swojej trasy koncertowej będzie promować swój najnowszy album, którego międzynarodowa premiera odbyła się 11 stycznia. Na najnowszym krążku zatytułowanym PLASTICZOOMS  znajduję się 10 utworów.

Bilety na polskie koncerty do nabycia pod tym linkiem: www.v-kei.pl/bilety-plasticzooms-c-53_60.html

czytaj więcej »

Festiwal Japoński w Wilnie

07.09.2013 Sebastian Homan

Festiwal nowJapan jest największym festiwalem w krajach Nadbałtyckich związanym z tradycyjną i współczesną kulturą japońską. W tym roku odbywa się po raz piąty.

Od 10 do 15 września będziecie mogli zapoznać się tegoroczną myślą przewodnią Festiwalu - All About Japan. Będą koncerty, wykłady, prezentacje, wystawy oraz warsztaty. Na zakończenie ponad 300 cosplayerów przemaszeruje przez wileńską starówkę.

Organizatorem jest organizacja publiczna „Kultūrinės ir organizacinės idėjos“ („Cultural and Organizational Ideas“).

Sponsorem Festiwalu jest Ambasada Japonii.

Więcej informacji na stronie: www.nowjapan.lt/en

czytaj więcej »

Hana Shizuka - Cisza Kwiatów - japoński spektakl sztuki mimu

07.06.2012 Sebastian Homan

Jest to performance solo przygotowany przez japońskiego artystę mimu NEIRO we współpracy z japońskim tancerzem i choreografem Rui Ishihara. Obaj artyści są pod wpływem tańca butoh i pracują razem w oparciu o wspólny język, który jest ukryty głęboko w ciele.

Spektakl odbędzie się 13 czerwca w Teatrze Scena Lubelska 30/32 na warszawskiej Pradze o godz. 19.00, wstęp 10 zł.

czytaj więcej »

Fiszki do nauki języka japońskiego - recenzja

28.03.2012 Sebastian Homan

Najnowszy zestaw wydawnictwa Edgard do nauki języka japońskiego oparty jest na coraz bardziej popularnym systemie tzw. fiszek – czyli "karteczek" z odpowiednimi informacjami pozwalającymi na uczenie się i utrwalanie wiedzy. W zestawie znajdziemy 600 dwustronnie zapisanych fiszek oraz kolejnych dwadzieścia pustych z miejscem na "twórczość własną" użytkownika zestawu. Zapraszamy do recenzji zestawu "Japoński 600 fiszek Trening od podstaw".

czytaj więcej »

Japoński 600 fiszek

14.03.2012 Sebastian Homan

"Japoński 600 fiszek Trening od podstaw" to wyjątkowy zestaw ponumerowanych kartoników do nauki języka japońskiego. Nauka z kursem pozwala szybko i skutecznie opanować ponad 500 najczęściej używanych w języki japońskim słów i wyrażeń. Kurs zapoznaje z zasadami gramatyki oraz podstawami pisma. Przykłady użycia słów w ponad 500 zdaniach to gotowe wzorce komunikacyjne. Aby ułatwić zapamiętanie materiału metodą skojarzeń, kurs podzielono na 34 praktyczne grup tematycznych. Specjalny dobór słówek, przykładowe zdania i załączone pudełko tworzą unikalny zestaw do skutecznej nauki języka japońskiego.

czytaj więcej »

Wyniki konkursu "słownik japońsko-polski"

08.12.2011 Sebastian Homan

Informujemy, że konkurs został rozstrzygnięty. Nagrody w postaci 2 egzemplarzy słownika japońsko-polskiego (więcej informacji na stronie: www.jezykiobce.pl) zostały ufundowane przez wydawnictwo Edgard. Zwycięzcami zostają: Anna Laura Marszałek oraz Joanna Barcz.

Dziękujemy wszystkim osobom za udział w konkursie a także gratulacje dla zwycięzców! W rozwinięciu aktualności znajdują się 2 zwycięskie odpowiedzi na pytanie konkursowe.

czytaj więcej »

Konkurs - słownik japońsko-polski

03.12.2011 Sebastian Homan

W związku z promocją słownika japońsko-polskiego zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie, w którym można wygrać 2 egzemplarze słownika ufundowanego przez Wydawnictwo Edgard.

Zadanie konkursowe polega na odpowiedzi na pytanie: które miasto japońskie uważasz za najciekawsze i dlaczego? Odpowiedź należy przesłać do 6 grudnia (do godziny 23:59) na adres redakcja@konnichiwa.pl wpisując w tytule emaila „Konkurs”. Spośród nadesłanych odpowiedzi redakcja wybierze 2 najciekawsze, które zostaną nagrodzone. Regulamin konkursu.

Więcej informacji o słowniku na stronie: http://www.jezykiobce.pl/

czytaj więcej »

Japoński Multimedialny Kurs podstawowy

18.11.2010 Sebastian Homan

Wyjątkowy kurs do nauki i samodzielnego treningu języka japońskiego dla osób początkujących oraz tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności na wyższym poziomie. W jego skład wchodzą: książka ze wstępem gramatycznym i pełnym zapisem nagrań, program multimedialny z różnorodnymi ćwiczeniami i grami językowymi oraz praktyczne nagrania z kursu w formacie mp3 do słuchania w dowolnym czasie i miejscu.

Kurs polecany jest osobom zaczynającym naukę oraz wszystkim, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności (m.in. rozumienie ze słuchu i rozumienie słowa pisanego), poszerzyć zasób słownictwa i poznać niezbędne konstrukcje językowe. Pakiet jest pomocny również w nauce prowadzenia swobodnych rozmów i prawidłowej wymowy.

czytaj więcej »

Japoński - Mów, pisz i czytaj

03.10.2009 Vivi

Japoński - Mów, pisz i czytaj to wszechstronny i rozbudowany kurs autorstwa Ewy Krassowskiej-Mackiewicz, który uczy języka japońskiego oraz zapoznaje z kulturą i obyczajami panującymi w Kraju Kwitnącej Wiśni. Podręcznik skutecznie i przystępnie objaśnia zasady stosowania różnych struktur leksykalno-gramatycznych, zapoznaje z najważniejszymi słowami i zwrotami oraz podstawowym zasobem ideogramów, zachęca do aktywnej komunikacji i doskonalenia umiejętności prawidłowego mówienia, pisania i czytania po japońsku.

czytaj więcej »

Spotkanie z kulturą Japonii - komiks japoński

10.02.2009 Vivi

Bemowskie Centrum Kultury Art.bem w Warszawie oraz Wydawnictwo Hanami zapraszają na spotkanie poświęcone japońskiej sztuce komiksowej, które odbędzie się 18 lutego o godzinie 19:00 w Bemowskim Centrum Kultury.

W Art.bem ruszyły zapisy na kolejny semestr zajęć z kultury i języka japońskiego. Informacje o kursach można uzyskać drogą mailową ilona.sawicka@artbem.pl lub telefoniczną 022 532-04-17.

SPOTKANIE Z KULTURĄ JAPONII.
Manga - wspaniały świat japońskich komiksów.

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij