Tag - japonski

Japoński Kurs podstawowy

04.03.2008 Vivi

Japoński Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących oraz wszystkich, którzy chcą nauczyć się podstaw języka. Kurs polecany jest szczególnie osobom zafascynowanym Krajem Kwitnącej Wiśni, jego kulturą, tradycją, obyczajami i sztuką kulinarną, a także wyjeżdżającym do Japonii w celach turystycznych, do pracy lub na studia. Zestaw (książka + 2 płyty CD) obejmuje 11 lekcji i uczy blisko 1500 słów i zwrotów niezbędnych w trakcie, m.in. przedstawiania się, pytania o drogę, podróżowania, rezerwacji miejsca w hotelu, zakupów, kontaktów handlowych.

czytaj więcej »

V Japoński Październik w Pałacu w Wilanowie

01.10.2007 Vivi

Już po raz piąty organizowany jest szereg imprez z okazji Japońskiego Października w Pałacu w Wilanowie. Tym razem przewidziane są specjalne atrakcje, bowiem w tym roku obchodzona jest 50. rocznica wznowienia stosunków dyplomatycznych pomiędzy Japonią i Polską. Wśród punktów programu znajdują się dwa wykłady przygotowane przez Hanami: Wagashi - japońskie słodycze, prowadzony przez Magdalenę Tomaszewska-Bolałek autorkę książek Tradycje kulinarne Japonii oraz Zwierzę zodiaku w kulturze Japonii. Będzie również wykład Estetyka komiksu japońskiego, przygotowany przez Radosława Bolałka, japonistę współpracującego z Muzeum Komiksu w Kioto.

czytaj więcej »

Wieczór japoński

19.09.2007 Vivi

Wieczorne spotkanie z JAPONIĄ. Szkoła Języków Obcych Glossa, Stowarzyszenie CTA- Closer To Asia i Dom Kultury Podgórze zapraszają na wieczorne spotkanie z Japonią (^_^), które odbędzie się w piątek 28 września (godz. 18:00)

Poczujecie klimat Japonii, zobaczycie japońskie świątynie i japońskie wieżowce, posłuchanie opowieści Doroty Barańskiej, która przywiozła z Japonii... wspomnienia. Gościem wieczoru będzie również Toru Nabata - Japończyk, który opowie o tajemnej sztuce origami i zrobi... żurawia (z papieru) (~_^)
a potem zaprosi wszystkich do wspólnej zabawy ayatori (OwO).

czytaj więcej »

Japoński Festyn Kulturalny YATTA

10.11.2006 Vivi

Japoński Festyn Kulturalny narodził się z połączenia wymyślonego przez nas Święta Sushi z Bunka no hi - autentycznym Dniem Kultury Japońskiej obchodzonym w Kraju Kwitnącej Wiśni corocznie 3 listopada. Festyn odbędzie się pod patronatem honorowym Ambasady Japonii.

Szczegółowe informacje o tej imprezie znajda Państwo na stronie Fundacji www.fundacjafermata.pl Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów jest dyskoteka - J NIGHT DISCO - prowadzona przez najlepszego japońskiego didżeja - DJ Ryu. Dyskoteka odbędzie się w sobotę wieczorem w Magic City (poziom +4) w Blue City.

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij