Tag - japonia

Japonia tydzień po trzęsieniu ziemi

19.03.2011 Sebastian Homan

Japońska policja poinformowała o ponad 17 tys. ofiar śmiertelnych i osobach zaginionych, po trzęsieniu ziemi i tsunami, które w ubiegły piątek zniszczyły kraj. W ciągu tygodnia ratownikom udało się dotrzeć do 26 tys. ocalałych. Wszystko zaczęło się w piątek 11 marca. Ziemia zatrzęsła się z siłą 9 stopni w skali Richtera, a wywołana trzęsieniem fala tsunami miała wysokość aż dziesięciu metrów.

Do trzęsienia doszło o godz. 14.46 czasu miejscowego. Po nim przyszła seria wstrząsów wtórnych. Epicentrum znajdowało się około 130 km od wschodniego wybrzeża wyspy Honsiu i około 370 km od Tokio.

czytaj więcej »

"Japonia" w klubie Blue Note

02.03.2011 Sebastian Homan

Wszystkim miłośnikom kultury, a przede wszystkim muzyki japońskiej polecamy najbliższe koncert w poznańskim klubie Blue Note. Już 6. marca na klubowej scenie wystąpi jazzowo post-rockowe trio z Tokio, czyli Mouse on the Keys. O niezwykłości tej formacji stanowi przede wszystkim jej skład - połączenie perkusji z dwoma klawiszami, tworzy niezwykle brzmiącą strukturę. W swych kompozycjach, Mouse on the Keys łączą zarówno amerykański post hardcore z współczesną muzyką klasyczną, jak i jazz z różnorodnymi stylami muzyki dance.

czytaj więcej »

Sklep z książkami dotyczącymi Japonii

12.09.2010 Sebastian Homan

W dziale sklep, we współpracy z księgarnią internetową Selkar.pl, rozszerzamy ofertę książek poświęconych Japonii. Każdy miłośnik kultury Kraju Kwitnącej Wiśni znajdzie dla siebie interesujące tytuły książek min. kursy języka japońskiego, przewodniki po Japonii oraz książki, których autorem jest Haruki Murakami. Ponadto zachęcamy do zapoznania się z ofertą ebooków dla osób ambitnych, które cenią sobie przedsiębiorczość, samoedukację i chcą się rozwijać.

czytaj więcej »

Mongolskie najazdy na Japonię

24.07.2010 Sebastian Homan

W naszym portalu w dziale historia można przeczytać artykuł dotyczący mongolskich najazdów na Japonię w latach 1274 – 1281. Ze względu na jego długość został on podzielony na 3 części a jego autorem jest Michał Pasternak. Przypominamy o naszym oficjalnym koncie w portalu Facebook dzięki, któremu można w łatwy sposób śledzić wszystkie nowości na naszej stronie.

czytaj więcej »

Nowe władze Japonii - premier Naoto Kan i perspektywy na przyszłość

26.06.2010 Sebastian Homan

Ambasada Japonii w Polsce serdecznie zaprasza na wykład ambasadora Yuichi Kusumoto nt. "Nowe władze Japonii – premier Naoto Kan i perspektywy na przyszłość".

30 czerwca 2010 r. (środa), godz. 17:30, Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii. Warszawa, al. Ujazdowskie 51 (IV piętro).

Wystąpienie ambasadora tłumaczone będzie na język polski. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie obecności telefonicznie pod nr 22-584-73-00 lub mailowo na adres info-cul@emb-japan.pl

czytaj więcej »

Książka "Polska i Japonia 1989-2004..."

01.10.2009 Vivi

Nakładem Wydawnictwa TRIO, ukazała się książka dot. stosunków polityczno, gospodarczo, kulturalnych między Polską a Japonią w okresie 1989-2004. Pierwsza w Polsce próba przedstawienia polsko-japońskich stosunków bilateralnych w latach 1989-2004 na szerszym tle wydarzeń na scenie międzynarodowej, a zwłaszcza procesów politycznych zachodzących w trójkącie Japonia - Stany Zjednoczone - Europa.

czytaj więcej »

Japonia wczoraj i dziś

07.04.2009 Vivi

Tegoroczna edycja spotkań polsko-japońskich pt. "Japonia wczoraj i dziś, kultura, sztuka, gospodarka" odbędzie się we Wrocławiu w dniach 17-19 kwietnia 2009.

Spotkania polsko-japońskie we Wrocławiu pt. "Japonia wczoraj i dziś", mają już swoją 8-letnią historię. Początkowo zawiązane jako inicjatywa entuzjastów i miłośników szeroko pojętej kultury Japonii rozwinęły się w regularnie 3-4 dniowe spotkania, którym stale patronuje Ambasada Japonii w Polsce. Ideą spotkań jest przybliżenie mieszkańcom Dolnego Śląska wybranych elementów z kultury Japonii a zarazem budowanie pełniejszego, wzajemnego zrozumienia.

czytaj więcej »

Japonia u Słowian

12.09.2008 Shirokaze

Jak podaje onet.pl 13 września (sobota) w największym polskim rezerwacie archeologicznym odbędzie się kolejny XIV festiwal archeologiczny. W tym roku hasłem przewodnim festiwalu jest "Japonia, kraj nie tylko samurajów"

Impreza potrwa do 21 września

więcej informacji:
http://podroze.onet.pl/1821946,wiadomosci.html
http://www.biskupin.pl/?cid=223

czytaj więcej »

Japonia z perspektywy Gaijin

02.02.2007 Vivi

2 lutego 2007r. w Domu Kultury Chwałowice (Rybnik) odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Artura Góry pt. "Perspektywa Gaijin". Początek o godz. 18.00. Wernisaż wystawy i spotkanie z Arturem Górą (który łącznie był prawie trzy lata w Japonii) połączone z pokazem japońskich sztuk walki w tradycyjnych samurajskich strojach oraz degustacją japońskich herbat. Wstęp wolny!!!

Galeria Fotografii DeKa
Rybnik - DK Chwałowice,
ul. 1 Maja 95,
tel. 0324216222
www.dkchwalowice.pl
Wystawa czynna od 2.02 do 28.02.2007r.

czytaj więcej »

"Hokkaido. Japonia bez gejsz i samurajów"

30.11.2006 Vivi

Miło nam poinformować Państwa, że następne spotkanie z autorami książki "Hokkaido - Japonia bez gejsz i samurajów" (Paweł Dybała, Michał Ptaszyński i Piotr Węgrzynowicz) odbędzie się w Krakowie.

Miejsce: Klub Oficerski Wojskowego Ośrodka Kultury, ul. Zyblikiewicza 1 (samo serce Grodu Kraka). Czas: 5 grudnia 2006 (wtorek) godzina 18:00.

W programie: prezentacja książki i dyskusja z autorami, pokaz slajdów Piotra Węgrzynowicza z Hokkaido wraz z komentarzem oraz wystawa zdjęć Joanny i Pawła Dybałów "Japonia w subiektywie". Będzie się działo!
Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij