Tag - japonia

2 nowe albumy w galerii

02.06.2017 Sebastian Homan

W zakładce "galeria" na naszej stronie pojawiły się 2 nowe albumy. Pierwszym z nich jest "Tokio w obiektywie - 2016" w którym znajduje się kilkanaście zdjęć z naszej podróży do stolicy Japonii w ubiegłym roku. Drugi album przeznaczony jest głównie, chociaż nie tylko, dla miłośników sztuki składania papieru czyli "Origami". Przypominamy także o naszym koncie w portalu Instagram gdzie znajdziecie zdecydowanie więcej naszych zdjęć z podróży do Japonii. Serdecznie zapraszamy do obserwowania naszych profilów zarówno na Instagramie jak i na Facebook-u.

czytaj więcej »

Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską

29.05.2017 Sebastian Homan

Ambasada Japonii zaprasza serdecznie na kolejną, już piątą, edycję Pikniku z kulturą japońską – MATSURI 2017.

Już 3 czerwca (sobota) o godz. 11.30 w Służewskim Domu Kultury przy ul. Bacha 15 rozpocznie sięnajwiększy festiwal roku poświęcony kulturze japońskiej.

Wśród zaplanowanych atrakcji znajdują się m.in.: koncert gry na bębnach taiko, pokaz tańca yosakoi, pokaz tańca Awa Odori, koncert japońskiej muzyki współczesnej, pokazy sztuk walki i drogi herbaty, taniec bon-odori oraz wiele, wiele więcej.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/Matsuri2014/

czytaj więcej »

Jak płacić kartą w Japonii?

21.03.2017 Sebastian Homan

Jak sprawić żeby nasza wymarzona podróż do Japonii nie okazała się nagle droższa o 8%? Gdzie można kupić jeny japońskie w Polsce? Na te pytania odpowie artykuł "Jak mądrze płacić kartą w Japonii?". Dowiecie się jakie "pułapki" czekają na Was ze strony banków w przypadku wypłaty z bankomatów w Japonii. Nasz sprawdzony sposób, karty walutowe, można wykorzystać także na wakacjach zagranicznych w innych krajach gdzie obowiązuje waluta inna niż USD, EUR, GBP. Porady z artykułu pozwolą Wam zaoszczędzić nawet kilkaset złotych podczas jednej podróży!

czytaj więcej »

Festiwal Japonia 4D

07.12.2016 Sebastian Homan

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Japonia 4D wzorowanym na tradycyjnym bunkasai. Będzie to wydarzenie szczególne, oferujące szereg zróżnicowanych, darmowych atrakcji związanych z kulturą, kuchnią i podróżami po Japonii. Na Festiwalu zapraszamy do odwiedzenia sali strachów, meido cafe, warsztatów językowych i kaligraficznych, degustację ciast, do zabawy z orientalną modą i w konkursie cosplay i karaoke oraz wymiany doświadczeń z podróży i stypendiów. Japonia 4D to także okazja, by w nieco luźniejszej atmosferze poznać bogaty program studiów azjatyckich UJ. Gorąco zachęcamy do udziału!

czytaj więcej »

Patronat nad konferencją "Współczesna Japonia"

18.03.2016 Sebastian Homan

Sekcja Japońska Dalekowschodniego Koła Naukowego UJ serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Studencko-Doktorancką "Współczesna Japonia (1945-2016)"!

Termin: 7-8 maja 2016
Miejsce: Kampus UJ, ul. Gronostajowa 7 s.1.1

Opis konferencji:

Po kapitulacji w 1945 roku Japonia przeszła szereg przemian społecznych, gospodarczych oraz politycznych. Zniszczony po wojnie kraj wymagał odbudowy oraz przystosowania się do nowego ładu międzynarodowego. Jak Japonia poradziła sobie z tymi niezwykle trudnymi zadaniami? Celem konferencji będzie pokazanie wielu procesów jakie zaszły w XX wieku i ich skutków w ostatnich latach. Podczas pierwszego dnia konferencji skupimy się na zagadnieniach związanych ze sztuką, filmem oraz literaturą. We wszystkich tych dziedzinach odzwierciedlone są przemiany zachodzące w Japonii oraz jej mieszkańcach - począwszy od traumy powojennej, po rozkwit gospodarczy aż do problemów jakie nastały wraz z nimi. Jak pisarze przedstawiali trudności związane z nowoczesnością w swoich dziełach, jakim modyfikacjom uległy sztuka oraz architektura i czy wszystkie te procesy są widoczne w kinematografii?

czytaj więcej »

Książki o Japonii - darmowa wysyłka

15.10.2012 Sebastian Homan

Tylko dzisiaj (do północy) darmowa dostawa książek zamówionych na stronie księgarni selkar.pl
W ofercie nie mogło oczywiście zabraknąć wielu książek poświęconych Japonii. Każdy miłośnik kultury Kraju Kwitnącej Wiśni znajdzie dla siebie interesujące tytuły książek min. kursy języka japońskiego, przewodniki po Japonii oraz książki, których autorem jest Haruki Murakami. Zapraszamy także do naszego sklepiku japońskiego pod adresem www.sklep.konnichiwa.pl w którym można znaleźć ubrania Japan Style.

czytaj więcej »

Letnia dostawa odzieży w sklepie JapanStyle

29.04.2012 Sebastian Homan

Najbliższa dostawa letniej odzieży JapanStyle spodziewana jest 30 kwietnia. Wszystkie zamówienia na towary z rezerwacji zostaną zrealizowane z początkiem maja. Zapraszamy do korzystania z  gorących okazji a także ze 150 nowości w asortymencie. Więcej na stronie sklepu www.japanstyle24.pl - na pewno znajdziesz coś dla siebie!

czytaj więcej »

Aukcja charytatywna

28.12.2011 Sebastian Homan

Koło Naukowe Studentów Japonistyki Japonica Creativa działając pod patronatem krakowskiego Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha", oraz Fundacji Kyoto-Kraków Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz, organizuje akcję charytatywną na rzecz ofiar marcowego trzęsienia ziemi i tsunami we wschodniej Japonii. Zbierane fundusze zostaną prekazane na pomoc w odbudowie miasta Kesennuma w prefekturze Miyagi.

W jaki sposób możecie pomóc? Kupując koszulkę, lub licytując rysunki i to nie byle jakie - zarówno wzór na koszulkach jak i rysunki zostały osobiście przygotowane specjalnie na tę okazję przez znanego japońskiego reżysera i rysownika, Pana Mamoru Oshii, twórcy m.in. "Ghost in the Shell" czy "Avalon".

czytaj więcej »

Japonia - od upadku do mocarstwa

26.03.2011 Sebastian Homan

Kiedy 2 września 1945 roku na pokładzie amerykańskiego pancernika Missouri zakotwiczonego w Zatoce Tokijskiej generał MacArthur odbierał kapitulację od japońskiego rządu, przyszłość Cesarstwa oraz Dalekiego Wschodu pozostawała zagadką. Długotrwałe zmagania wojenne lat 1937-1945 pozostawiły po sobie ogrom spustoszeń na całym kontynencie. Zrujnowane i ograbione Chiny, wykorzystane i niestabilne kolonie holenderskie, brytyjskie, francuskie oraz zrujnowana, pozbawiona dostaw surowców Japonia. Długa i okrutna wojna pozostawiła po sobie nie tylko napiętą sytuację polityczną, ekonomiczną oraz społeczną, ale również pytanie o skuteczną receptę na problemy Azji, która po upadku imperialnych ambicji Japonii przypominała wrzący kocioł. Skutecznej recepty jednak nie było, a jak miało się okazać już w niedalekiej przyszłości, walka o wpływy na Dalekim Wschodzie wcale nie ustała, a wręcz przeciwnie, odżyła ponownie.

Zapraszam do lektury artykułu "Od upadku do mocarstwa - część 1" oraz "Od upadku do mocarstwa - część 2".

czytaj więcej »

Radio WWW - audycja o Japonii

26.03.2011 Sebastian Homan

W sobotę 26. marca po 12:00 porozmawiamy w Wu-Tygodniku o Japonii, jakiej nie znacie. Podczas gdy media opiniotwórcze z każdym dniem coraz bardziej straszą nas zagładą, która nadejdzie wraz z wiatrem ze Wschodu, my w najbliższym Wu-Tygodniku porozmawiamy o czymś przyjemniejszym. Nasi goście-japonofile, Gosia i Kuba, opowiedzą nam o kulturze, zwyczajach i obyczajach Japończyków. Dlaczego wszystko i wszędzie uwieczniają na zdjęciach? Czy Japończycy rzeczywiście są tak bezpruderyjni, jak głoszą o nich pogłoski? Jak przygotowują się do trzęsienia ziemi? Czy jedzą coś oprócz sushi? Czy każda nastolatka jest Harajuku, a każda Harajuku lansuje Kegadoru?

O tym wszystkim dowiecie się już w sobotę 26. marca po południu. Tylko w Wu-Tygodniku i tylko na antenie radia WWW spróbujemy obalić mity i stereotypy dotyczące Japonii.
Więcej na www.radiowww.eu

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij