Tag - haruki-murakami

Smutki i radości tłumaczenia Harukiego Murakamiego

22.06.2014 Sebastian Homan

Wyjątkowe spotkanie z Anną Zielińską-Elliott, tłumaczką książek Harukiego Murakamiego, odbędzie się w czwartek, 26 czerwca, o godzinie 17:30. Na wydarzenie zaprasza Ambasada Japonii.

Twórczość Harukiego Murakamiego od wielu lat cieszy się popularnością na całym świecie. Również w Polsce japoński pisarz, autor takich książek jak „Kafka nad morzem”, „Przygoda z owcą” i „Bezbarwny Tsukuru Tazaki”, zyskał ogromną rzeszę fanów. Miłośnicy pióra Murakamiego cenią sobie absurdalny humor, wszechobecną współczesną muzykę oraz świat przedstawiony w powieściach, gdzie rzeczywistość mocno miesza się z fikcją. Pisarz znany jest z tego, że porusza takie wątki jak poszukiwanie tożsamości, wędrówki w głąb własnej przeszłości i samotność.
21 maja, nakładem Wydawnictwa MUZA SA ukazały się jego debiutanckie, niepublikowane dotąd w Europie ani w Stanach Zjednoczonych powieści „Słuchaj pieśni wiatru / Flipper roku 1973”.

czytaj więcej »

Zniknięcie słonia - recenzja

18.01.2013 Sebastian Homan

Zbiór opowiadań Harukiego Murakamiego „Zniknięcie słonia”, na który składa się bogaty i zróżnicowany repertuar, to konieczna lektura dla wszystkich miłośników dzieł pisarza. Krótkie historie, przelane na papier na przestrzeni lat osiemdziesiątych, mają w sobie urok oszczędnych i przemyślanych szkiców, doskonale dopełniających świat powieści Japończyka o drobne detale, czy „prequele”, dotąd nieznane polskiemu czytelnikowi. 

Zapraszamy do recenzji książki "Zniknięcie słonia".

czytaj więcej »

Zniknięcie słonia - Haruki Murakami

13.11.2012 Sebastian Homan

W tym zbiorze opowiadań, podobnie jak w Przygodzie z owcą i w Końcu Świata, Haruki Murakami powodowany geniuszem i odrobiną szaleństwa przypuszcza frontalny atak na normalność, zmieniając i całkowicie dowolnie kształtując rzeczywistość. Ptak nakręcacz każdego dnia nakręca sprężynę świata. Pracownik działu kontroli jakości doznaje olśnienia, patrząc na kangury, i dowiaduje się, czym jest wielka niekompletność. W ciało robotnika z fabryki słoni wnika od dawna poszukiwany przez policję tańczący karzeł. Atak irracjonalnego głodu powoduje, że młode małżeństwo dokonuje nocnego napadu na bar McDonalda. Dziewczyna odkrywa, że budzący grozę zielony zwierz, który rozkopuje ogródek, jest w niej zakochany, a ona nie potrafi mu się oprzeć.

czytaj więcej »

Książki Haruki Murakamiego

21.08.2011 Sebastian Homan

Pasjonaci kultury i sztuki japońskiej doskonale wiedzą kim jest Haruki Murakami. Natomiast wszyscy ci, którzy jeszcze nie znają twórczości tego japońskiego pisarza, powinni to jak najszybciej nadrobić. Ogromną popularność przyniosła mu zwłaszcza powieść realistyczna „Norwegian Wood”. Warto dodać, że aż cztery jego książki zostały zekranizowane. Były to „Tony Takitani”, „Na południe od granicy”, „Norwegian Wood” i „Wszystkie boże dzieci tańczą”.  Zapraszamy do naszego sklepu w którym można nabyć książki tego wybitnego japońskiego pisarza. Więcej pod adresem: www.sklep.konnichiwa.pl

czytaj więcej »

Sklep z książkami dotyczącymi Japonii

12.09.2010 Sebastian Homan

W dziale sklep, we współpracy z księgarnią internetową Selkar.pl, rozszerzamy ofertę książek poświęconych Japonii. Każdy miłośnik kultury Kraju Kwitnącej Wiśni znajdzie dla siebie interesujące tytuły książek min. kursy języka japońskiego, przewodniki po Japonii oraz książki, których autorem jest Haruki Murakami. Ponadto zachęcamy do zapoznania się z ofertą ebooków dla osób ambitnych, które cenią sobie przedsiębiorczość, samoedukację i chcą się rozwijać.

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij