Tag - festiwal

IV Festiwal Studiów Azjatyckich

22.03.2017 Sebastian Homan

Zapraszamy serdecznie na czwartą edycję Festiwalu Studiów Azjatyckich organizowanego przy Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ! Jak co roku czeka na Was niepowtarzalna podróż po Krajach Wschodu.

W ofercie znajdziecie mnóstwo darmowych atrakcji, które wzbogacą Waszą wiedzę o Azji oraz jej różnorodności w obrębie poszczególnych regionów. Mają one formę interdyscyplinarną, najlepiej pozwalającą badać obszar tak rozległy i zróżnicowany, jak szeroko rozumiany Wschód. Czekają na Was m.in. warsztaty kaligraficzne i językowe.

czytaj więcej »

Festiwal Japonia 4D

07.12.2016 Sebastian Homan

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Japonia 4D wzorowanym na tradycyjnym bunkasai. Będzie to wydarzenie szczególne, oferujące szereg zróżnicowanych, darmowych atrakcji związanych z kulturą, kuchnią i podróżami po Japonii. Na Festiwalu zapraszamy do odwiedzenia sali strachów, meido cafe, warsztatów językowych i kaligraficznych, degustację ciast, do zabawy z orientalną modą i w konkursie cosplay i karaoke oraz wymiany doświadczeń z podróży i stypendiów. Japonia 4D to także okazja, by w nieco luźniejszej atmosferze poznać bogaty program studiów azjatyckich UJ. Gorąco zachęcamy do udziału!

czytaj więcej »

III Festiwal Studiów Azjatyckich

18.03.2016 Sebastian Homan

Zapraszamy serdecznie na trzecią edycję Festiwalu Studiów Azjatyckich organizowanego przy Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ! Jak co roku zabierzemy Was w niepowtarzalną podróż po krajach Wschodu. Oferujemy szereg darmowych atrakcji, które wzbogacą Waszą wiedzę o Azji oraz jej różnorodności w obrębie poszczególnych regionów.

Festiwal to także najlepsza okazja, aby poznać bogaty program Studiów Azjatyckich. Obecnie Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu oferuje wybór pomiędzy dwoma kierunkami: Studia Dalekowschodnie oraz Studia Bliskowschodnie. Mają one formę interdyscyplinarną, najlepiej pozwalającą badać obszar tak rozległy i zróżnicowany, jak szeroko rozumiany Wschód. Z tego też względu, w ramach Festiwalu proponujemy szeroki wybór atrakcji: od warsztatów kaligraficznych i językowych, przez kulinarne, do ukierunkowanych na sztukę audiowizualną.

czytaj więcej »

Japońskie Święta i Festiwale - darmowy ebook

12.09.2013 Sebastian Homan

Serdecznie zapraszam do pobrania i przeczytania książki pt. "Japońskie Święta i Festiwale", która dostępna jest za darmo specjalnie dla wszystkich pasjonatów kultury japońskiej.

Japończycy jak chyba żaden inny naród na świecie uwielbia świętować i robi to z wielkim rozmachem, radością i zaangażowaniem. Świadczy to przede wszystkim o bogatej kulturze tego kraju i wielowiekowej tradycji. W książce tej przedstawiono wszystkie ogólnokrajowe japońskie święta i festiwale. Zarówno te oficjalne państwowe wydarzenia, często wolne od pracy, a także te mniej oficjalne, które jednak obchodzone są przez większość Japończyków w kraju jak i zagranicą.
Przedstawiono tu opis ponad 30 świąt i festiwali podparty ilustracjami.

Książkę można pobrać w serwisie wydaje.pl: http://wydaje.pl/e/japonskie-swieta-i-festiwale

czytaj więcej »

Festiwal Japoński w Wilnie

07.09.2013 Sebastian Homan

Festiwal nowJapan jest największym festiwalem w krajach Nadbałtyckich związanym z tradycyjną i współczesną kulturą japońską. W tym roku odbywa się po raz piąty.

Od 10 do 15 września będziecie mogli zapoznać się tegoroczną myślą przewodnią Festiwalu - All About Japan. Będą koncerty, wykłady, prezentacje, wystawy oraz warsztaty. Na zakończenie ponad 300 cosplayerów przemaszeruje przez wileńską starówkę.

Organizatorem jest organizacja publiczna „Kultūrinės ir organizacinės idėjos“ („Cultural and Organizational Ideas“).

Sponsorem Festiwalu jest Ambasada Japonii.

Więcej informacji na stronie: www.nowjapan.lt/en

czytaj więcej »

Festiwal Kultury Dalekiego Wschodu 25-26 września 2010r.

04.09.2010 Sebastian Homan

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników i sympatyków kultury i sztuki do odwiedzenia Festiwalu Kultury Dalekiego Wschodu, który odbędzie się w ostatni weekend września w Warszawie. Atrakcji nie zabraknie. Każdy, bez względu na wiek, znajdzie tu coś dla siebie. Na placu o powierzchni ponad 2000m2 stanie duża scena, na której prezentowane będą m.in. widowiskowe sztuki walki oraz elementy kultury Dalekiego Wschodu, w tym sztuka, kuchnia i taniec. W salach SOTO – Dalekowschodniego Centrum Kulturalno-Sportowego odbędzie się wspaniała wystawa japońskich drzewek Bonsai. Z pewnością będzie to wydarzenie na najwyższym europejskim poziomie. Swój udział zgłosili już wystawcy z Holandii, Czech i Polski. Współczesne osiągnięcia techniki, rodem z krajów dalekiej Azji, zaprezentują wystawcy z branży motoryzacyjnej.
Dla zwiedzających - wstęp bezpłatny.

czytaj więcej »

Futaba - Festiwal Popkultury Japońskiej

06.02.2010 Vivi

Od zawsze pociągały cię kraje Dalekiego Wschodu? Pragniesz przyjrzeć się bliżej popkulturze Japonii i takim zagadnieniom jak cosplay, manga czy J-pop? Teraz nareszcie będziesz miał okazję. 13 marca 2010 we wrocławskim C.K. "Agora" odbędzie się Festiwal Popkultury Japońskiej "Futaba".

czytaj więcej »

Bałtycki Festiwal Komiksu 2009

17.05.2009 Vivi

Tegoroczna edycja Bałtyckiego Festiwalu Komiksu odbędzie się w dniach 27-28 czerwca 2009 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku, Targ Rakowy 5/6 (niedaleko stacji kolejowej Gdańsk Główny).

Na uczestników jak zwykle czekać będzie wiele atrakcji: spotkania z polskimi i zagranicznymi twórcami, warsztaty, prelekcje, wystawy oraz konkursy. Z gości zagranicznych swoje przybycie potwierdził już David Lloyd, brytyjski rysownik, ilustrator takich komiksowych hitów jak "V jak Vendetta", "Doctor Who" czy "Hellblazer" oraz Guy Delisle znany polskim czytelnikom jako autor "Phenianu" i "Kronik Birmańskich".

czytaj więcej »

4 Festiwal Filmy Świata Ale Kino!

21.11.2008 Vivi

Już dzisiaj, 21 listopada, rusza 4. Festwial Filmy Świat Ale Kino! Jednym z cykli festiwalu bedzie NOWE KINO JAPOŃSKIE.
Kanał filmowy ale kino! oraz Agencja Promocji Manana już po raz czwarty zapraszają na festiwal FILMY ŚWIATA ALE KINO! Pokazy odbędą się w dniach 19-30 listopada w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Katowicach. W programie imprezy znajdą się filmy z Azji, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Ameryki Łacińskiej.

czytaj więcej »

Letni powiew Japonii - Festiwal Kultury Japońskiej

28.07.2008 Vivi

W imieniu Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu serdecznie zapraszamy na "Letni powiew Japonii VII Festiwal Kultury Japońskiej" w Krasiczynie k. Przemyśla 03 sierpnia 2008r.(niedziela) w godz. 15:00 - 20:25.

Jest to największy w Polsce festiwal poświęcony Japonii i jej kulturze. Co roku przybywa na niego kilka tysięcy widzów. W roku ubiegłym uczestniczyło w nim ponad 5 tys. widzów z całego kraju. Organizatorem jest Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu.

Szczegółowy program imprezy: www.yamato.org.pl

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij