Loading...

Tag - anime

Anime Bleach jako topos samurajów - artykuł

15.02.2013 Sebastian Homan

Pod koniec wieku XX japoński wytwór – anime wykracza poza granice kraju macierzystego i podbija serca zagranicznych widzów. Popyt na tego typu produkcje jest ogromny. Zachód jest zafascynowany, wręcz zauroczony, realiami jakże odrębnego kulturowo dla nas państwa. Jedno jest pewne, dzisiaj anime zamieszkało już na stałe w naszej świadomości, trudno wątpić w jego popularność, gdyż chęć poznawania kolejnych, coraz to nowszych inscenizacji jest masowa. I tak oto dla niektórych anime to forma rozrywki, zabawy, ucieczki do innego świata, dla innych sposób - na poznanie kultury tamtych terenów.

Zapraszamy do dalszej części artykułu "Anime Bleach jako topos samurajów".

czytaj więcej »

One Piece - recenzja anime

10.01.2011 Sebastian Homan

One Piece - anime to powstało dzięki niezwykle popularnej w Japonii i nie tylko mangi autorstwa Eiichiro Ody. Fabuła tego anime skupia się wokół motywu odnalezienia legendarnego skarbu Gold Rogera. Gold Roger był najsłynniejszym piratem świata One Piece. Według legendy zgromadził on niewyobrażalne bogactwa. Zanim został złapany przez marynarkę zdołał on ukryć swoje cenne zdobycze. Mimo, iż od jego egzekucji minęło już około 20 lat, opowieści o jego bogactwie nadal rozpalają wyobraźnię ludzi z całego świata. Wielu śmiałków wyruszyło w morze, aby odnaleźć ów skarb. Tytułowe One Piece to nazwa legendarnego skarbu.

czytaj więcej »

Przegląd Filmów Anime

19.09.2010 Sebastian Homan

Gratka dla fanów Anime! Sieć Multikino i Silver Screen zapraszają fanów i wielbicieli kina japońskiego na Przegląd Filmów Anime na wielkim ekranie. Przegląd odbędzie się w weekend 25–26 września w 10 miastach. Podczas Przeglądu Filmów Anime zaprezentowanych zostanie 8 klasycznych i kultowych filmów z gatunku Anime.

czytaj więcej »

VI edycja Konkursu Teledysków Anime KTA

10.05.2009 Vivi

VI edycja Konkursu Teledysków Anime "KTA".
Zgłoś swój teledysk i zdobądź tytuł najlepszego twórcy amv roku 2009.

Zasady są proste:
1. Każdy autor może zgłosić tylko jeden teledysk.
2. Tematyka teledysku oraz użyte anime - dowolna.
3. Format teledysku jest dowolny (zalecane kodeki mpeg, DivX, XviD)
4. Długość teledysku dowolna ale jego rozmiar nie może przekraczać 90MB.

więcej na www.kta09.pl

czytaj więcej »

Konwent Anime B.A.K.A. Y2K8

30.07.2008 Vivi

Miło mi poinformować, że wortal Konnichiwa został patronatem medialnym konwentu B.A.K.A Y2K8.
Bardzo Atrakcyjny Konwent Anime "B.A.K.A. Y2K8" obędzie się w dniach 4-5 października 2008 roku. Jak zwykle impreza rozpocznie się w sobotę rano (na teren konwentu wpuszczamy od godziny 9:00), a zakończy w niedzielę popołudniu.

B.A.K.A. Y2K8 zagości, podobnie jak w roku ubiegłym i dwa lata temu, w Zespole Szkół Integracyjnych przy ulicy Nowodworskiej 78/82 we Wrocławiu. Budynek ten położony jest w centrum dzielnicy Nowy Dwór.  Oficjalna strona konwentu: http://baka.swat.pl/

czytaj więcej »

50 lat anime

24.03.2007 Shirokaze

"W Tokyo można odwiedzić największą na świecie wystawę animacji. Do tej pory skorzystało z tej możliwości już ponad 100 tysięcy turystów..." Pozostaje życzyć wszystkiego najlepszego :)
Krótkie wideo z imprezy można zobaczyć na http://www.tvn24.pl/12691,1500026,wiadomosc.html

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij