Saiyuki (w wersji japońskiej: Gensoumaden Saiyuki)

Manga autorstwa Kazuya Minekura (pozwoliłam sobie nie odmieniać nazwiska, gdyż nie wiem, jak się je po polsku odmienia, jeżeli w ogóle) wydawana jest w Polsce przez wydawnictwo Waneko i obecnie liczy trzy tomy (premiera czwartego ma być w październiku 2006). Manga cieszy się dość dużym zainteresowaniem, więc jest szansa, że będzie dalej wydawana aż po ostatni tom (zabrzmiało złowieszczo :P). Kazuya Minekura narysowała około 15 tomów, ale wciąż tworzy dalej.

aw4.jpg

Gojo

Dziewięć pierwszych to podstawowa seria Saiyuki, z czego jeden tom jest dość ciekawy, bo opowiada o życiu bohaterów w poprzednim wcieleniu (ale jeszcze nie jest dostępny na rynku polskim, więc o tym na razie cicho sza!), a pięć kolejnych to Saiyuki Reload, czyli dalszy etap podróży drużyny.

Fabuła
Akcja dzieje się "dawno, dawno temu", gdzieś w czasach feudalizmu japońskiego, w świecie Shangri-la, gdzie ludzie żyją obok demonów. Jednak nagle wszystko się zmienia. Stary porządek się burzy, demony przestają być uprzejmymi sąsiadami i towarzyszami zabaw. Niemal każdy z nich staje się opętaną obsesją krwi bestią. Winę za to ponosi syn legendarnego Gyumao (Demona Byka), pogrzebanego w Zamku Drogi Cierpienia około pięciuset lat temu. Chcąc go powrócić życiu, młody demon łączy Magię z Chemią. A to nie wróży nic dobrego.
Historia właściwa rozpoczyna się, kiedy młody mnich, Genjo Sanzo dostaje zadanie, by nie dopuścić do zniszczenia Raju, którym jest ich świat.

aw5.jpg

Goku

Sanzo zbiera drużynę składających się z jednych z niewielu zdrowych demonów. Do jego drużyny dołączą: czerwonowłosy, kochający bijatyki i kobiety Sha Gojo; Cho Hakkai - właściciel białego smoczka, który w razie potrzeby zmienia się w całkiem wygodnego jeppa i najmłodszy Son Goku. Ta czwórka tworzy całkiem sympatyczną gromadkę, która z pozoru zupełnie niczym się nie przejmuje, a w głowie ma jedynie kobiety i kłótnie.

aw6.jpg

Hakkai

Jednak kiedy poznać ich bliżej, okazuje się, że są do siebie całkiem mocno przywiązani i są gotowi walczyć w swojej obronie. Do tego każdy z nich skrywa gdzieś na dnie duszy mroczne tajemnice.
Na każdym kroku odkrywając, że nic o sobie nie wiedzą, idą przed siebie, szukając źródła kłopotów, które ogarnęły Shangri-la.

Dlaczego trzeba to przeczytać?

Saiyuki jest mangą, której akcja osadzona jest w czasach demonów i magii. Magia, a więc muszą być i piękne sceny walki (chociaż mimo wszystko przeważnie bronią, a nie zaklęciami). Śliczne rysunki, przystojni młodzieńcy, piękne, często skąpo ubrane dziewczęta, bogowie i demony. No i nie brakuje tutaj humoru - Son Goku zawsze drażni się z Sha Gojo i na odwrót, Hakkai mimo wrażenia które robi, wcale nie jest taki spokojny, a Sanzo ma już dosyć wszystkich i wszystkiego.

aw7.jpg

Sanzo

Słowem - męska przyjaźń. Prawdziwa, męska przyjaźń pełna wyzwisk i niewybrednych żartów.
Ta manga ma tylko jedną wadę - wychodzi nieregularnie i zbyt rzadko :D

Autor: Aga Waszkiewicz
Data dodania artykułu: 23.10.2006
Data modyfikacji artykułu: 24.02.2010
Prawa autorskie »

Prawa autorskie

W naszym wortalu Konnichiwa.pl pojawiło się wiele tekstów, które zostały nadesłane do redakcji. Mimo starań nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy dany tekst nie łamie praw autorskich i nie jest plagiatem. W związku z tym prosimy o zgłaszanie takich tekstów pod adresem redakcja@konnichiwa.pl a ich autorów przepraszamy.

Na stronach serwisu Konnichiwa.pl znajdują się także teksty i zdjęcia pochodzące z innych stron www lub gazet/magazynów - jednak nasza redakcja otrzymała zgodę na ich zamieszczenie lub znajdowała się przy nich odpowiednia informacja o możliwości ich zamieszczenia z podaniem źródła.

Redakcja Konnichiwa.pl nie zezwala także na kopiowanie tekstów i zdjeć należących do członków redakcji bez uzyskania stosownej zgody.

Redakcja Konnichiwa.pl

« wstecz

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij