Pet Shop of Horrors

petshop.jpg

Pet Shop of Horrors to seria pełna mroku osadzona w świecie pełnym tajemniczości. Count D prowadzi najdziwniejszy sklep ze najdziwniejszymi zwierzętami w całym Chinatown. Ludzie odwiedzający jego sklep tęsknią do czegoś niezwykłego, czegoś, czego im brak. Dziwną rzeczą jest to, że zwierzęta wyglądają jak ludzie, i są dokładnie tym, po co ludzie Ci przyszli do sklepu. Aby kupić w tym sklepie zwierzę, należy podpisać kontrakt zawierający jedynie trzy punkty. Pierwszy zabrania pokazywania zakupionego "zwierzęcia" komukolwiek oprócz osób kupujących, kolejne dwa różnią się w zależności od kupowanego "zwierzęcia", nie odbiegając jednak od zasad jego pielęgnacji, jak np. "Nie karmić królika niczym poza świeżymi warzywami i wodą". Wszystko jest w porządku, do momentu gdy któraś z zasad zostanie złamana. Reporter badający sprawę sklepu zauważa, ze wszystkie "ofiary" niewyjaśnionych zgonów w regionie były klientami tego sklepu, postanawia się dowiedzieć dlaczego.

Seria nie ma zwartej fabuły i odcinki można oglądać oddzielnie. Muzyka niestety marna, jednak dobrze podkreśla sceny grozy. Na uwagę zasługuje to ,że występują elementy baśniowe i mitologiczne jak syreny. Ciekawie przedstawione jest to jak "zwierzęta" nie będąc do końca ludźmi zaspokajają potrzeby tych uczuć, których poszukiwali oraz to, co się dzieje, gdy w pewnym momencie samo przypominanie danej osoby nie wystarcza. Intrygująca postać sprzedawcy oraz tajemnica zagadkowych zgonów "ofiar" zachęcą do oglądania.

Niestety, ta dobrze zapowiadająca sie według mnie, seria nie znalazła w Japonii wielu odbiorców, co sprawiło ze nie została kontynuowana, dlatego ma tylko 4 odcinki pilotażowe.

Kategoria: OVA
Ilość odcinków: 4
Gatunek: Fantasy, Horror
Rok produkcji: 1999
Studio Madhouse Production

Autor: Lucy
Data dodania artykułu: 27.04.2006
Data modyfikacji artykułu: 05.10.2010
Prawa autorskie »

Prawa autorskie

W naszym wortalu Konnichiwa.pl pojawiło się wiele tekstów, które zostały nadesłane do redakcji. Mimo starań nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy dany tekst nie łamie praw autorskich i nie jest plagiatem. W związku z tym prosimy o zgłaszanie takich tekstów pod adresem redakcja@konnichiwa.pl a ich autorów przepraszamy.

Na stronach serwisu Konnichiwa.pl znajdują się także teksty i zdjęcia pochodzące z innych stron www lub gazet/magazynów - jednak nasza redakcja otrzymała zgodę na ich zamieszczenie lub znajdowała się przy nich odpowiednia informacja o możliwości ich zamieszczenia z podaniem źródła.

Redakcja Konnichiwa.pl nie zezwala także na kopiowanie tekstów i zdjeć należących do członków redakcji bez uzyskania stosownej zgody.

Redakcja Konnichiwa.pl

« wstecz

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij