Patronat medialny

Festiwal Japonia 4D

Festiwal kultury japońskiej Japonia 4D jest wzorowany na japońskich bunkasai, szkolnych festiwalach. Tego typu festiwale w Japonii są otwarte dla ludzi z zewnątrz, dzieci, uczniów innych szkół i dorosłych, i mają na celu promocję szkoły i osiągnięć uczniów, ale nade wszystko ich zainteresowań .

czytaj więcej »

Medalikon: Ziemia Obiecana

Stowarzyszenie Salt Lake City zaprasza wszystkich miłośników fantastyki oraz popkultury Azji na trzecią edycję konwentu w Częstochowie - Medalikon 2016!

Czeka na Was wiele prelekcji związanych z tematyką steampunkową (ale nie tylko), konkursów, warsztatów, spotkań z gośćmi, pokaz cosplay i znane z zeszłego roku turnieje z cyklu „Mangowcy vs Fantaści”.

czytaj więcej »

Łódzki Dzień Sushi vol 3

Od 2015 roku podczas Łódzkiego Dnia Sushi w Strefie Piotrkowska 217 celebrowany jest Międzynarodowy Dzień Sushi. Wydarzenie gromadzi łódzkie restauracje japońskie i sushi bary przybliżając gościom Festiwalu nie tylko smaki Kraju Kwitnącej Wiśni, ale również jej kulturę, modę, obyczaje i tradycje, czy kaligrafię.

czytaj więcej »

III Mistrzostwa Polski w Obliczeniach na Sorobanie 2016

Ogólnopolski konkurs obliczeń na sorobanie powoli wpisuje się na stałe do wydarzeń  o tematyce matematycznej w naszym kraju. Do Cegłowa od 3 lat przyjeżdżają fascynaci japońskiego liczydła, by zmierzyć się ze sobą i wyłonić osoby najsprawniej liczące. Mamy nadzieję, że tegoroczna trzecia edycja konkursu również zgromadzi najlepszych rachmistrzów, by stanęli w szranki konkursowe.

czytaj więcej »

Konferencja "Współczesna Japonia (1945-2016)"

Sekcja Japońska Dalekowschodniego Koła Naukowego UJ serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Studencko-Doktorancką "Współczesna Japonia (1945-2016)"!

Termin: 7-8 maja 2016
Miejsce: Kampus UJ, ul. Gronostajowa 7 s.1.1

czytaj więcej »

XVIII edycja DNI JAPONII

"Dni Japonii" to 3-dniowe wydarzenie kulturalno-edukacyjne, organizowane na terenie Szkoły Głównej Handlowej, którego celem jest przybliżenie uczestnikom tematyki związanej z Krajem Kwitnącej Wiśni poprzez wykłady, warsztaty, pokazy filmowe czy degustację japońskich potraw. Każda kolejna edycja obejmowana jest patronatem honorowym Ambasady Japonii w Polsce. Tegoroczne atrakcje, odbywające się w ramach Dni, podzielić można na dwa rodzaje: polityczno-ekonomiczne oraz kulturalne. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Dni Japonii będą japońskie projekty inwestycyjne i ich znaczenie dla rozwoju polskiego przemysłu motoryzacyjnego.

czytaj więcej »

III Festiwal Studiów Azjatyckich

Zapraszamy serdecznie na trzecią edycję Festiwalu Studiów Azjatyckich organizowanego przy Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ! Jak co roku zabierzemy Was w niepowtarzalną podróż po krajach Wschodu. Oferujemy szereg darmowych atrakcji, które wzbogacą Waszą wiedzę o Azji oraz jej różnorodności w obrębie poszczególnych regionów.

czytaj więcej »

Ućkon 3

Zapraszamy na trzecią już edycję Ućkonu! Czeka Was niepowtarzalny klimat, masa atrakcji i oczywiście duża dawka pozytywnej energii! Spędźcie weekend w zupełnie innym świecie, przygotowanym na potrzeby tegorocznej konwencji! Zbliża się konwent, jakiego Łódź XXIII wieku jeszcze nie widziała! Jesteście ciekawi, co się wydarzy? Przybądźcie w dniach 12-13 marca do Szkoły Podstawowej numer 36 w Łodzi, a przekonacie się, co organizacja dla Was przygotowała.

czytaj więcej »

CosCon 2015

Kontynuując tradycję śląskich wakacyjnych imprez mangowo / animacyjno / cosplayowych ekipa CosCon pragnie zaprosić Was wszystkich na pierwszy organizowany przez siebie konwent. Spotykamy się w tradycyjnym, dobrze niektórym z Was znanym Bytomskim „Hogwarcie” w ostatni weekend lipca 2015 i bawimy się przez 3 dni. Co w planach? Dziesiątki godzin atrakcji w formie paneli, konkursów prelekcji i warsztatów. Rozbudowany blok cosplay i nie mniej ciekawy blok Animachina. Oprócz tego manga i anime, komiks, Azja, cosplay, vixa i wiele, wiele innych ciekawych atrakcji, które mamy nadzieję polubicie. Pierwsza tura rezerwacji już się rozpoczęła, podobnie jak zgłoszenia dla helperów, atrakcji i wystawców. Zapraszamy!

www.coscon.pl/c2015
fb.com/cosconshop

czytaj więcej »

Gakkon 2

W tym roku bawimy się w konwencji sportowej! Goście, prelekcje, konkursy, warsztaty, planszówki, sesje RPG, zawody i pokazy bez przerwy przez trzy dni!

Kilka informacji:
Na stronie gakkon.pl znajdziecie kalendarz konwentu, gdzie zaznaczone są daty takie jak - początek rezerwacji w promocyjnej cenie, zgłoszenia na helpera, sprzętu i atrakcji.

Informacje o biletach - ich rodzajach i cenach znajdziecie tutaj - http://gakkon.pl/rezerwacje/

Gakkon 2 Dzień Sportu
28.08. - 30.08.2015r. ul. Brzozowa 3/9 Łódź
www.gakkon.pl

Informacja prasowa

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij