Patronat medialny

Mitologia japońska

W europejskim kręgu kulturowym fascynacja Japonią jest widoczna już od dłuższego czasu. Dalekowschodnie motywy coraz częściej pojawiają się w naszej kulturze, sztuce i literaturze. Mówiąc „Japonia”, przychodzi nam na myśl kwitnąca wiśnia, samuraj, gejsza, sushi czy też anime oraz manga. Jednak świat Japonii jest o wiele bogatszy i aby go zrozumieć, warto sięgnąć w głąb historii – do mitologii tego kraju.

czytaj więcej »

Mario Barth: Na własnej skórze

Nagradzany na festiwalach na całym świecie fascynujący dokument o japońskim tatuażu. Od kiedy kojarzone z przestępczym światem Yakuzy tradycyjne tatuaże Tebori zostały oficjalnie zabronione przed japońskie prawo sztuka tatuowania stała się nielegalna i zeszła do podziemia.

„Under The Skin” to pierwsza w historii podróż do tego podziemnego świata, który na co dzień pozostaje ukryty dla postronnych

czytaj więcej »

Kat Shoguna (Shogun Assassin)

Kultowy klasyk nareszcie w Polsce! Kiedyś, jako nadworny kat, ścinał głowy dostojnych Lordów. Teraz, ścigany jak zwierzę, chce zemścić się na obłąkanym Shogunie, który zamordował mu żonę i splamił jego honor. Ojciec i syn samotnie przemierzają Imperium karczując sobie drogę przez
nieprzebrane zastępy ninja. Nic na świecie nie jest w stanie powstrzymać ich piekielnej furii. Nic na ekranie nie dorówna tej krwawej historii ze świata magii i miecza.

Kiedyś zakazany jako zbyt brutalny, dziś powraca. Krwawy elementarz Tarantino, Wu-Tang Clan'u i fanów gatunku na całym świecie.

czytaj więcej »

NiuCon 2011

Wbrew kłamliwej propagandzie zgniłego zachodu, duch komunizmu nie zanikł w naszych sercach ! Idee naszych dziadów wyśmiewane od lat w kapitalistycznych mediach, zostaną wkrótce przywrócone! Klaso robotnicza i inteligencjo pracująca! Rewolucja sama się nie zrobi ! W związku z nadchodzącą walką o idee socjalistycznej klasy pracującej, ogłaszamy plenum Fandomu na Sierpień 2011 we Wrocławiu! Towarzysze bez Was się nie uda! To jak, pomożecie?

czytaj więcej »

Zamojskie Spotkania z Fantastyką 2011

Zamojskie Spotkania z Fantastyką są już dziewiątą edycją konwentu fantastycznego organizowanego przez Zamojski Klub Fantastyki „Czerwony Smok”. Jak co roku są miejscem, w którym zbierają się miłośnicy szeroko pojętej fantastyki, gier planszowych, mangi i anime oraz dobrej zabawy. W programie imprezy przewidywane są prelekcje, konkursy, LARPy, sesje RPG, turnieje gier, integracje i spontaniczne eventy.

czytaj więcej »

B.A.K.A. Y2K11

W dniach 24­‑25 września 2011 odbędzie się kolejna edycja konwentu B.A.K.A. W tym roku w konwencji zombi oraz różnego rodzaju sił mniej lub bardziej zbrojnych walczących z zombi (typu wojsko, uzbrojeni cywile). Zapraszamy wszystkich do Zespołu Szkół Nr 18 przy ulicy Młodych Techników 58 we Wrocławiu.

czytaj więcej »

Balcon 2011

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Japońskiej Hikari oraz grupa WWFF zaprasza wszystkich, na konwent Project BALCON 2011. Dwa dni wystarczą, żeby przenieść się w klimat Kraju Kwitnącej Wiśni, spróbować wybornego sushi, dać się oczarować aromatem prawdziwej herbaty i historiom nie tylko o samurajach.

czytaj więcej »

Animatsuri 2011

Stowarzyszenie Animatsuri ma przyjemność zaprosić Was na trze...cią edycję Animatsuri. Tym razem impreza odbędzie się w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja mieszczącego się przy ulicy Grójeckiej 93 we Warszawie w dniach 15-17 lipca 2011 roku.

czytaj więcej »

Wojownicy dawnej Japonii i inne opowiadania

Yei T. Ozaki
To pierwszy na polskim rynku zbiór legend dotyczących najsłynniejszych japońskich wojowników – łuczników Tametomo i Yorimasy, generałów Raikö i Yoshitsune, wiernego i walecznego mnicha Benkeia, ale także i mniej znanych podań sławiących odwagę wojowników, mądrość i elokwencję arystokratów oraz oddanie i cnotę kobiet z obu tych warstw społecznych. Ich bohaterowie staczają walki zarówno z wrogimi klanami, jak i różnej maści demonami. Pamięć o tych postaciach przetrwała do dziś nie tylko w postaci przytoczonych opowiadań, lecz także w tradycjach, które mają zapewnić pokoleniom Japończyków przymioty dawnych bohaterów.

Cena: 25 zł
Premiera: 01.06.2011
Wydawnictwo KIRIN

czytaj więcej »

Hanzo - Brzytwa

„Hanzo Brzytwa” to samurajskie kino tylko dla widzów dorosłych, obfitujące w krwawe pojedynki i śmiałe sceny erotyczne. Patrick Galloway, historyka samurajskiego filmu pisał o „Hanzo”: „męska fantazja na temat świata samurajów”.

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij