Patronat medialny

Japanicon 3

Portal Konnichiwa.pl objął patronatem medialnym konwet Japanicon 3, który odbędzie się 13-14 października w Poznaniu (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. ks. Prof. Józefa Tischnera, osiedle Czecha 59, 61-288 Poznań)

Podczas trwania konwentu odbywa się wiele rodzajów atrakcji. Od paneli i konkursów, dotyczących mangi & anime, kultury azjatyckiej czy muzyki, po gry muzyczne, takie jak DDR, Rock Band, UltraStar, oraz gry konsolowe czy też komputerowe jak i te bardziej tradycyjne związane z Krajem Kwitnącej Wiśni jak Go czy Shogi. Nie brakuje oczywiście prelekcji, pokazów, warsztatów dotyczących chociażby sztuk walk, układania Ikebany, rysowania czy nauki języka japońskiego.

Więcej informacji na stronie: www.miohi.pl/japanicon/

czytaj więcej »

NEJIRO 4

Wielkimi krokami zbliża się czwarta odsłona lubelskiego Festiwalu Mangi, Anime i Kultury Japońskiej – Nejiro 4 „The Last Christmas”. Choinka świeci coraz mocniej, stół wigilijny już prawie gotowy, a Mikołaj… Mikołaj ma dla Was dużo prezentów!

czytaj więcej »

Popołudnie Kulturowe (chińsko-japońsko-koreańskie)

28 lipca w bibliotece PAN w Gdańsku odbędzie się spotkanie kulturowe związane z krajami orientu i będzie to już druga edycja tego wydarzenia. Obecna została rozszerzona tematycznie i wzbogacona o kraj Korei Południowej. Wydarzenie organizują szkoły językowe – Matsuri, Yanan oraz Centrum Kultury Orientu. Celem spotkania jest przybliżenie charakterystyki trzech istotnych ośrodków kulturowych Azji - Chin, Japonii oraz wcześniej wspomnianej Korei Południowej.

czytaj więcej »

Konwent B-4nishment

Konwent B-4nishment, tak jak rok temu B-3ginning, odbędzie się w konwencji steampunku i post apokalipsy. Jednakże w tym roku, za sprawą Waszych dyskusji i naszych ustaleń, zostanie ona rozbudowana oraz wzbogacona o nowe elementy. Będziecie mieli okazje uczestniczyć w wielu atrakcjach i zabawach w konwencji, które sprawią, że wczujecie się w swoje role i będziecie się świetnie bawić nawet poza tradycyjnymi atrakcjami.

czytaj więcej »

Studio Ghibli. Miejsce filmu animowanego w japońskiej kulturze"

Książka ta ukazuje fenomen, jakim jest japoński film animowany, posługując się przykładem twórczości Studia Ghibli. Autorzy analizują kolejno produkcje studia, zwracając uwagę na zawarte w nich motywy, przesłanie, koncepcję, inspiracje - rodzime i zachodnie - oraz filozofię. Podkreślają szerokie spektrum tematyczne filmów oraz kunszt związany z samą techniką animacji. To niezwykle cenne źródło wiedzy dla badaczy współczesnej kultury popularnej, filmoznawców, ale również i dla wielbicieli japońskiej animacji.

czytaj więcej »

Animatsuri: Konfilkt okresu Sengoku

Mamy drugą połowę XVI w. Japonia jest podzielona na dziesiątki domen, którymi rządzą niezależni od resztek administracji centralnej potężni sengoku daimyo. Poszczególne klany walczą ze sobą, zawiązują sojusze bądź dążą do władzy nad całą Japonią. Przetrwać mogą jedynie najsilniejsi i najbardziej przebiegli...

czytaj więcej »

Projekt Made in Japan

Projekt Made in Japan organizowany jest w ramach Juwenaliów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz krakowskich KULTURAliów 2012. Wydarzenie odbędzie się 14 maja 2012r. na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w Pawilonie Dydaktyczno-Sportowym od godziny 10:00 do 16:00.

czytaj więcej »

Sympozjum "Katastrofa w Japonii - przesłanie dla świata"

Minął już prawie rok od niszczycielskiego uderzenia tsunami w wybrzeże Japonii. W związku z tragicznymi wydarzeniami sprzed roku, w Warszawie odbędzie się koncert fortepianowy oraz sympozjum pod tytułem „Katastrofa w Japonii – przesłanie dla świata”, połączone z wystawą zdjęć i akcją charytatywną organizowaną przez Komitet Pomocy Ofiarom Katastrofy w Japonii. Koncert odbędzie się 11 marca 2012 w budynku Stara Dziekanka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina przy ul. Krakowskie Przedmieście 56/60 w Warszawie o godzinie 16.00. Będzie to recital sławnej, japońskiej pianistki Yuko Kawai.

czytaj więcej »

Love 3

Mangowe walentynki i prawdopodobnie najromantyczniejszy konwent pod słońcem - to wszystko już w lutym we Wrocławiu. Jest to już po raz trzeci organizowany konwent w stolicy Dolnego Śląska, poprzednie dwie edycje cieszyły się dużą popularnością, zarówno wśród fanów mangi i anime, jak Wrocławian.

czytaj więcej »

Gathering

Gathering jest imprezą skierowaną jest do grupy młodzieży szkolnej i akademickiej oraz dorosłych. Motywami przewodnimi tego konwentu są: manga, magia i fantastyka. Te trzy elementy stanowią główne filary naszego nowego przedsięwzięcia. Planowany jest szereg atrakcji, dyskusji panelowych oraz konkursów dla uczestników. Miłośnicy rozrywki elektronicznej będą mogli zmierzyć się z najnowszymi grami w sali konsolowej, natomiast miłośnicy gier nieco bardziej klasycznych w sali gier planszowych znajdą coś dla siebie. Impreza odbędzie się w dniach 10-11.03.2012 na Śląsku. Dokładne ustalenia co do lokalizacji wydarzenia trwają i będą udostępnione w terminie późniejszym.

Więcej informacji na stronie konwentowej: www.gathering.com.pl

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij