Patronat medialny

Mr Fugu

"Mr Fugu" to debiutancka powieść Polki od sześciu lat mieszkającej w Japonii.

Zafascynowana japońskim teatrem i jego baśniową, magiczną oprawą napisała historię, która wprowadza nas właśnie w taki zaczarowany i odległy świat. Świat Isao i Nicole, Japończyka i Europejki: bezwzględnego właściciela dużej firmy w Tokio i jego pięknej, blondwłosej żony. Jest to jednak przede wszystkim historia o miłości, tej trudnej, niezrozumiałej i momentami niebezpiecznej, która choć od samego początku wydaje się być skazana na porażkę, potrafi w pewnym momencie ten ostatni raz o siebie zawalczyć. Czy para bohaterów wykorzysta daną im szansę?

czytaj więcej »

MOKON 4: Clamp Festival

Wśród świątecznych przygotowań, warto zrobić sobie odrobinę przerwy i przenieść się w mangowy świat. W dniach 21-22 grudnia Grupa MiOhi zaprasza na czwartą edycję warszawskiego MOKON: Clamp Festival.

Mimo niskiej temperatury na zewnątrz, nie braknie gorących atrakcji. Główną z nich stanowić będą drugie polskie eliminacje do konkursu ECG – European Cosplay Gathering, którego finały odbywają się w lipcu podczas paryskiego Japan Expo. Warto nadmienić, że tegoroczny konkurs wygrała polska reprezentantka – Aleksandra Shappi Tora.

czytaj więcej »

NEJIRO 2013

W dniach 28-30 czerwca 2013 roku Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" wraz z Grupą Higashi organizuje w Lublinie Festiwal Kultury Dalekiego Wschodu Nejiro 2013.

NEJIRO to impreza kulturalna o profilu związanym z szeroko pojęta kulturą Dalekiego Wschodu. Jest to jedyna taka impreza po wschodniej stronie Wisły, co roku zbierająca dobre opinie. Festiwal poświęcony jest literaturze, filmowi, grom i sztuce głównie o tematyce japońskie, jednakże w tym roku rozwiniemy to o kulturę chińską oraz koreańską.

czytaj więcej »

Ikebana. Sztuka układania kwiatów. Wyd. 2

Ikebana, japońska sztuka florystyczna, jest jednym z najbardziej wyrafinowanych wyrazów japońskiej estetyki. Ta wielowiekowa tradycja z biegiem lat przeszła ewolucję dającą początek wielu różnym stylom i coraz bardziej kreatywnym formom. Książka przedstawia kompozycje trzech wielkich szkół ikebany: Ikenobo, Ohara i Sogetsu. Fotografowane etap po etapie kompozycje reprezentują różne style i podążają zgodnie z rytmem pór roku.

czytaj więcej »

Sześć widoków na kinematografię japońską

Kino japońskie fascynuje. Twierdzenie to pozostaje dziś tak samo aktualne, jak w połowie ubiegłego stulecia, gdy filmy Akiry Kurosawy, Hiroshiego Inagakiego czy Teinosuke Kinugasy święciły triumfy na międzynarodowych festiwalach. Setki tytułów dostępnych poprzez oficjalne, jak i nieoficjalne kanały dystrybucji, dziesiątki serwisów tematycznych i blogów, częste retrospektywy i liczne publikacje, tak akademickie, jak i popularyzatorskie – oto świadectwo niesłabnącej popularności kinematografii Kraju Kwitnącej Wiśni.

czytaj więcej »

Magnificon EXPO 11

Magnificon jest imprezą cykliczną, odbywającą się już od ponad dekady w Krakowie, poświęconą kulturze i popkulturze Japonii. Główną tematyką Festiwalu jest azjatycki komiks, animacja i gry, jednak przez lata rozbudowując program, dodaliśmy szereg atrakcji związanych z muzyką japońską i koreańską, kulturą i tradycjami krajów wschodu, a także grami komputerowymi i planszowymi z całego globu. Pojawiają się również panele i konkursy poświęcone fanom powyższych zagadnień i ich społecznościom, warsztaty artystyczne i kulinarne, a także punkty programu niezwiązane z Azją, typu LARPy czy RPG.

czytaj więcej »

Japońskie słodycze

Słodycze japońskie to jedna z pierwszych, tak kompleksowych publikacji poświęconych japońskiemu cukiernictwu wydanych w języku europejskim. To niezwykła podróż w czasie, podczas której nie zabraknie wizyt do cesarskiej kuchni, bogatych domach samurajów oraz kupców czy słynnych zakładach cukierniczych.

czytaj więcej »

XV edycja Dni Japonii

Tym razem zapraszamy już na XV edycję Dni Japonii! Impreza odbędzie się w terminie 24-26 kwietnia 2013 w Szkole Głównej Handlowej i, jak co roku, objęta została patronatem honorowym Ambasady Japonii.

Uroczystego otwarcia projektu dokona Prorektor SGH ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Pan Profesor Marek Gruszczyński. Podczas otwarcia wykład wygłosi Pierwszy Sekretarz Ambasady Japonii w Polsce, Pan Yoshizane Ishii.

czytaj więcej »

Ciemna strona Japonii

Sekcja Japońska Dalekowschodniego Koła Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Sekcja Japońska Koła Naukowego Porównawczych Studiów Cywilizacji mają przyjemność zaprosić studentów i doktorantów na Ogólnopolską Konferencję Naukową "Ciemna strona Japonii".

Termin: 25-26 kwietnia
Miejsce: Kraków, Biblioteka Jagiellońska, al. Mickiewicza 22

czytaj więcej »

OMAKAI

Toruński Konwent Kultury Japońskiej OMAKAI, który odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2012 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi przy ulicy Kosynierów Kościuszkowskich 6, to impreza, którą debiutuje nowa grupa konwentowa MERITUM. W programie imprezy przewidziane są spotkania z ciekawymi gośćmi oraz różnego rodzaju panele, konkursy i warsztaty.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę konwentu (http://omakai.pl/).

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij