Patronat medialny

Mężczyzna w Japonii

Sekcja Japońska Dalekowschodniego Koła Naukowego zaprasza serdecznie na czwartą konferencję poświęconą Japonii. Tym razem pragniemy przyjrzeć się roli i pozycji mężczyzn w społeczeństwie japońskim, stającym przed nimi wyzwaniom oraz problemom, z jakimi muszą się oni borykać. Liczymy na kreatywne i nieszablonowe podejście do tego bardzo aktualnego i interesującego zagadnienia.

czytaj więcej »

Kultura Japonii: Kino – Teatr – Komiks – Animacja

Katedra Filmu, Telewizji i Nowych Mediów UAM, Międzywydziałowe Koło Filmoznawców i Medioznawców UAM i Koło Naukowe Teatrologów UAM serdecznie zapraszają na studencko-doktorancką ogólnopolską konferencję naukową Kultura Japonii: Kino – Teatr – Komiks – Animacja, która odbędzie się w dniach 18-20 marca 2015 roku na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

czytaj więcej »

Japanicon 5

Serdecznie zapraszamy na piątą już edycję poznańskiego festiwalu Japanicon, który jest cyklicznym wydarzeniem poświęconym popkulturze i tradycjom Japonii. Kolejne edycje odwiedza coraz więcej uczestników z całej Polski, fascynujących się japońskim komiksem, animacją, tradycjami, językiem, sztuką, a także elementami rozrywkowymi typu gry muzyczne, konsolowe, zachodnie, planszowe oraz muzyką zarówno japońską jak i koreańską.

czytaj więcej »

Wilcze dzieci

Do schedy po Miyazakim, którego “Wind rises” ma być ostatnim w karierze, z pewnością zaliczyć można Mamoru Hosodę. Jego niezwykła – jak na europejską miarę – opowieść o matce chłopca i dziewczynki okazjonalnie przemieniających się w wilki nie przypadkowo została nagrodzona noblem japońskiej animacji w 2012 r.

czytaj więcej »

Japonizacja

"Książka Piotra Siudy i Anny Koralewskiej to próba wyjaśnienia fenomenu seriali anime w kontekście popularności, jaką cieszą się w samej Japonii, ale przede wszystkim w świecie Zachodu, ze szczególnym uwzględnieniem Polski..."

prof. Marek Jeziński

czytaj więcej »

Animachina 2014

Animachina 2014 to kolejna edycja projektu realizowanego przy współpracy z Państwową Szkołą Budownictwa w Bytomiu i Bytomskim Centrum Kultury. Impreza ma na celu integracje środowiska zainteresowanego tematyką animacji (filmy, gry, grafika użytkowa) i rynku gier komputerowych oraz popularyzację gaming’u.

Więcej na stronie: www.animachina.pl

czytaj więcej »

II FESTIWAL JAPOŃSKI MATSURI

1 czerwca w Tarnowskich Górach odbędzie się II edycja FESTIWALU JAPOŃSKIEGO MATSURI. Wydarzenie organizowane jest z okazji Dnia Dziecka, jednak podobnie jak w zeszłym roku, oprócz atrakcji dla dzieci i rodzin, nie zabraknie ciekawych propozycji także dla starszych uczestników.

Matsuri to tradycyjne japońskie festiwale, związane ze szczególnymi momentami roku. W trakcie takich festiwali uczestnicy w każdym wieku, przebierają się w barwne stroje, tańczą i śpiewają.

czytaj więcej »

Sushi i sashimi. Wydanie trzecie

Japońska perfekcja i estetyka przejawiają się na różne sposoby – w tym również w sztuce kulinarnej. Sushi i sashimi – maleńkie, efektowne dania z ryżu, ryby i innych, niezliczonych składników przypominają klejnociki. Nic dziwnego, że coraz więcej osób rzuca wyzwanie japońskim szefom kuchni i samemu próbuje przygotować te potrawy.

czytaj więcej »

Cielesność w Azji. 4 razy S: seks, sport, szuka i śmierć

W Zespole Szkolnym w Cegłowie w dniu 22 maja 2014 roku odbędzie się Dzień Japoński. Organizatorzy podjęli się również próby organizacji unikalnego na skalę kraju wydarzenia. W tym dniu odbędą się bowiem I Polskie Mistrzostwa w Obliczeniach na Sorobanie. Wydarzeniu temu patronuje Japoński Związek Sorobanu.

czytaj więcej »

XVI Dni Japonii

"Dni Japonii" to 3-dniowe wydarzenie kulturalno-edukacyjne, organizowane na terenie Szkoły Głównej Handlowej, którego celem jest przybliżenie uczestnikom tematyki związanej z Krajem Kwitnącej Wiśni poprzez wykłady, warsztaty, pokazy filmowe czy degustację japońskich potraw. Każda kolejna edycja obejmowana jest patronatem honorowym Ambasady Japonii w Polsce.

czytaj więcej »

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij