Onegai Teacher (recenzja 2)

Ostatnie moje recenzje dotyczyły raczej tytułów spod znaku sztuk walki, dlatego teraz opisze coś lżejszego. A przynajmniej się postaram.

Kusanagi Kei wieczór spędza nad miejscowym jeziorem. W pewnym momencie na wodzie pojawia się wielki wir wodny chwile, później Kei zauważa piękną kobietę. Wpada do wody i budzi się w klasie. Na początku myśli ze to był tylko sen, ale okazuje się, że jego klasa ma nową nauczycielkę. Do klasy wchodzi Mizuho Kazami, nowa nauczycielka. Kusanagi rozpoznaje w niej kobietę znad jeziora. Idąc korytarzem na przerwie w dziwny sposób znajduje się w schowku na sprzęt sportowy, jest tam tez Mizuho. Zostają tam przez przypadek zamknięci, a następnie nakryci przez dyrektora szkoły. Jedynym sposobem by zapobiec, aby żadne z nich nie wyleciało ze szkoły jest "małe" kłamstwo. Tak zaczyna się ich romantyczna historia.

onegai1.jpg onegai2.jpg

A teraz do rzeczy. Jest to typowa komedia romantyczna, która powinna się spodobać każdemu, kto lubi ten gatunek anime. Fabuła jest w niektórych momentach troszkę zawiła, ale bez problemów się ja rozumie. Relacje między bohaterami są bardzo szczegółowo pokazane, czyli kto kogo lubi, kto się, w kim kocha itd. Muzyka jest napisana stricte pod kontem wprowadzania nas w miłosny nastrój. Jest to myśl przewodnia muzyki. Ending i opening są zrobione w odmienny sposób. Kiedy opening jest w miarę żywy i zachęca nas do oglądania, to ending daje nam do zrozumienia że to koniec tego odcinka, a my chcemy więcej! Mimo że jest to komedia romantyczna to raczej powinny ją oglądać osoby powyżej 15 roku życia.

Parę słów na zakończenie. Tytuł ten jest "lekki" i zabawny, jeśli ktoś ma chęć zobaczyć dobrą komedię romantyczną to serdecznie polecam!

Reżyseria: Yasunori Ide
Muzyka: Shinji Orito
Gatunek: Komedia rom., Sci-Fi,

Autor: Samurai
Data dodania artykułu: 21.04.2006
Data modyfikacji artykułu: 27.02.2010
Prawa autorskie »

Prawa autorskie

W naszym wortalu Konnichiwa.pl pojawiło się wiele tekstów, które zostały nadesłane do redakcji. Mimo starań nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy dany tekst nie łamie praw autorskich i nie jest plagiatem. W związku z tym prosimy o zgłaszanie takich tekstów pod adresem redakcja@konnichiwa.pl a ich autorów przepraszamy.

Na stronach serwisu Konnichiwa.pl znajdują się także teksty i zdjęcia pochodzące z innych stron www lub gazet/magazynów - jednak nasza redakcja otrzymała zgodę na ich zamieszczenie lub znajdowała się przy nich odpowiednia informacja o możliwości ich zamieszczenia z podaniem źródła.

Redakcja Konnichiwa.pl nie zezwala także na kopiowanie tekstów i zdjeć należących do członków redakcji bez uzyskania stosownej zgody.

Redakcja Konnichiwa.pl

« wstecz

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij