Naruto Shippuuden film 3 - Wola Ognia Wciąż Płonie

Naruto Shippuuden Film 3 – Wola Ognia Wciąż Płonie - Gekijouban Naruto Shippuuden: Hi no Ishi wo Tsugu Mono.

„W świecie ninja, ci którzy nie przestrzegają zasad to śmieci, ale ci, którzy nie dbają o swoich przyjaciół są gorsi od śmieci.” – Hatake Kakashi

Wola Ognia to szósty pełnometrażowy film o przygodach Naruto Uzumakiego i jego przyjaciół. Jego premiera odbyła się w Japonii 1 sierpnia 2009 roku. Film ten powstał dzięki niezwykłej popularności mangi „Naruto” autorstwa Masashi Kishimoto. Trwa on 90 minut.

Z ukrytych wiosek ninja zaczynają w niewyjaśnionych okolicznościach znikać osoby obdarzone specjalnymi więzami krwi. Ludzie tacy posiadają niezwykłe moce, znacznie przekraczające możliwości shinobi nie obdarzonych taką właściwością. Dla przykładu Sasuke ma taki limit. Daje mu on możliwość używania sharingana, dzięki czemu potrafi szybciej uczyć się nowych technik, a w walce bardzo błyskawicznie przewidywać następny ruch przeciwnika.

Zbiegły przed wieloma laty z Konohy ninja o imieniu Hiruko jest odpowiedzialny za te porwania. Chce on zdobyć moce pięciu użytkowników zaawansowanej linii krwi po to, aby osiągnąć nieśmiertelność i być niepokonanym. Jago kolejnym celem jest wywołanie Czwartej Wielkiej Wojny Ninja. Do tej pory udało mu się zdobyć moc czterech ninja, aby osiągnąć swój cel potrzebuje energii jeszcze jednego. Ma nim być mistrz Naruto i Sakury Hatake Kakashi.

Kakashi w porozumieniu z Hokage ma zamiar oddać się w ręce Hiruko, aby poświęcając własne życie pokonać wroga i uratować świat. Tsunade wydała rozkaz, aby nikt nie szedł za nim. Naruto i Sakura łamią to polecenie i zaczynają podążać za swoim mistrzem, aby uratować go. Hokage, gdy dowiaduje się o tym nakazuje Shikamaru i reszcie głównych bohaterów zatrzymać uciekinierów. Naruto, potrafi jednak przekonać swoich przyjaciół do zlekceważenia rozkazu i pomocy Kakashiemu.

Wola Ognia to główny wątek tego anime. Czym jest owa wola? Najlepiej scharakteryzują to słowa Kakashiego, który powiedział kiedyś: „W świecie ninja, ci którzy nie przestrzegają zasad to śmieci, ale ci, którzy nie dbają o swoich przyjaciół są gorsi od śmieci.” Wola Ognia to bezgraniczne poświęcenie w obronie tego co jest najdroższe w życiu ninja, czyli bliskich osób i macierzystej wioski. Oznacza ona jeszcze jedną ważną rzecz, a mianowicie fakt, iż postępowanie osób mających w sobie ów wolę ma być przykładem odwagi i poświęcenia dla przyszłych pokoleń.

Każdy z bohaterów ową wolę rozumie trochę inaczej. Dla Naruto priorytetem są jego najbliżsi przyjaciele. Shikamaru widzi ją znacznie szerzej. Dla niego najważniejsze jest przetrwanie wioski i ochrona dzieci, które czy to w anime, czy to w prawdziwym świecie są przyszłością świata. Pomimo tych różnic w kluczowym momencie owi dwaj bohaterowie potrafią porozumieć się i razem ruszyć na ratunek Kakashiemu. Oceniając moim zdaniem Wola Ognia to najlepszy pełnometrażowy film o przygodach ninja z Konohy. Zwłaszcza główny temat poświęcenia siebie dla innych jest trafionym pomysłem. Anime to potrafi uczyć. W niejednej mądrej książce autorzy nie raz już pisali o tym, iż pomoc innym jest ważniejsza nawet od własnego życia. Pomimo to dobrze, że i anime to tak samo jak cały cykl przygód Naruto potrafi przekazywać proste, ale za to bezcenne prawdy życiowe o potrzebie poświęcenia się dla innych i niepoddawaniu się w życiu nawet w trudnych momentach.

Od strony graficznej anime to prezentuje się dobrze, choć kreska nic nie zmienia się od poprzedniego filmu czy odcinków serialowej serii. Muzyka to kolejny mocny punkt więzi. W najważniejszych momentach w filmie możemy usłyszeć nastrojowa muzykę, która to dodatkowo wzmacnia przekaz. Walki jak to w „Naruto” są bardzo ciekawe. Masowy podział cienia, rasengan, które to są atutowymi technikami Naruto czy chidori mistrza Kakashiego są niezwykle widowiskowe.

Film ten stanowi zamkniętą całość i nic nie wnosi do fabuły serii Shippuuden.

Co do wad. Jakby się na siłę doczepiać, można powiedzieć, że twórcy pokazali nam kolejne dzieło z serii bohater o super mocy ninja Naruto Uzumaki ratuje świat. Ja tam lubię takie historie, koniecznie ze szczęśliwym zakończeniem.

Kończąc tą małą recenzję Wolę Ognia polecam każdemu. Film ten mnie trzymał w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty seansu. Na pewno każdy fan/fanka przygód Uzumakiego będzie zadowolony/zadowolona. A osoby, które nigdy nie miały nic wspólnego z tym tytułem? Dla takich czytelników film ten szczególnie polecam. Może Drogi Czytelniku do tej pory odstraszała cię wielka ilość odcinków anime i rozdziałów mangi. Może jednak spróbuj obejrzeć Wolę Ognia w wolnej chwili, a nóż świat stworzony przez Masashi Kishimoto podobnie jak mnie zafascynuje Cię?

Autor: Michał Pasternak
Data dodania artykułu: 15.11.2010
Data modyfikacji artykułu: 15.11.2010
Prawa autorskie »

Prawa autorskie

W naszym wortalu Konnichiwa.pl pojawiło się wiele tekstów, które zostały nadesłane do redakcji. Mimo starań nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy dany tekst nie łamie praw autorskich i nie jest plagiatem. W związku z tym prosimy o zgłaszanie takich tekstów pod adresem redakcja@konnichiwa.pl a ich autorów przepraszamy.

Na stronach serwisu Konnichiwa.pl znajdują się także teksty i zdjęcia pochodzące z innych stron www lub gazet/magazynów - jednak nasza redakcja otrzymała zgodę na ich zamieszczenie lub znajdowała się przy nich odpowiednia informacja o możliwości ich zamieszczenia z podaniem źródła.

Redakcja Konnichiwa.pl nie zezwala także na kopiowanie tekstów i zdjeć należących do członków redakcji bez uzyskania stosownej zgody.

Redakcja Konnichiwa.pl

« wstecz

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij