Nakagushiku

Leży w środkowej części Okinawy w okręgu Nakagushiku. Podobno w XIV wieku była to tradycyjna siedziba wodza Chuzan.

nakagushiku1.jpg
Ruiny zamku Nakagushiku. Główne wrota.
Zdjęcie ze strony www1.linkclub.or.jp/~jsr/plog/

Najsłynniejszą postacią związaną z Nakagushiku jest słynny generał Gosamaru, który objął tutaj rządu z ręki króla Sho Taikyu. Był to już siódmy władca z dynastii Sho Hashiego, gdyż poprzedni królowie panowali nadzwyczaj krótko ze względu na wojny wewnętrzne o spuściznę po wielkim zjednoczycielu Okinawy. Historia intrygi, samobójstwa oraz pełnej rehabilitacji Gosamaru wspomniałem przy opisie zamku Katsuren.

nakagushiku2.jpg
Ruiny zamku Nakagushiku. Mury obronne
Zdjęcie ze strony www1.linkclub.or.jp/~jsr/plog/

Potem gospodarzami zamku byli prawdopodobnie królewscy krewni. Po II wojnie światowej pozostałości zamku zostały przekształcone w jeden z największych na Okinawie Parków.

Autor: Kelly
Data dodania artykułu: 26.10.2005
Data modyfikacji artykułu: 27.02.2010
Prawa autorskie »

Prawa autorskie

W naszym wortalu Konnichiwa.pl pojawiło się wiele tekstów, które zostały nadesłane do redakcji. Mimo starań nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy dany tekst nie łamie praw autorskich i nie jest plagiatem. W związku z tym prosimy o zgłaszanie takich tekstów pod adresem redakcja@konnichiwa.pl a ich autorów przepraszamy.

Na stronach serwisu Konnichiwa.pl znajdują się także teksty i zdjęcia pochodzące z innych stron www lub gazet/magazynów - jednak nasza redakcja otrzymała zgodę na ich zamieszczenie lub znajdowała się przy nich odpowiednia informacja o możliwości ich zamieszczenia z podaniem źródła.

Redakcja Konnichiwa.pl nie zezwala także na kopiowanie tekstów i zdjeć należących do członków redakcji bez uzyskania stosownej zgody.

Redakcja Konnichiwa.pl

« wstecz

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij