Kioto - Imamiya-jinja

Chram pobudowany w epoce Heian Imamiya-jinja należy do atrakcji dzielnicy Murasakino. Niszczony wielokrotnie i odbudowywany, ostatni raz w 1902 roku, obecnie, otoczony zielenią, wypełnia się ludźmi zwłaszcza podczas festiwali. Największe z nich odbywają się: 10 kwietnia, 15 maja i 9 października. Uznaje się je za jedne z najstarszych w Kioto.

imamiya1.jpg
Brama główna Romon
Zdjęcie z http://web.kyoto-inet.or.jp/org/orion/eng/hstj/kita/imamiya1.html

Kiedyś chram był miejscem obrządków szamańskich i pierwotnych kultów. Natomiast od X wieku zaczęły odbywać się tu oficjalne ceremonie mające na celu odwrócenie klęski suszy lub zarazy. Obecnie pozostałością dawnych obrzędów są festiwalowe procesje, wśród których przenosi się pięknie ozdobione przenośne ołtarze do taktu muzyki wygrywanej przez bębniarzy i flecistów. Ubrani w dawne stroje ludzie ofiarują podczas kwietniowych uroczystości bóstwom ukwiecone gałęzie drzew.

Autor: Kelly
Data dodania artykułu: 12.01.2006
Data modyfikacji artykułu: 14.02.2016
Prawa autorskie »

Prawa autorskie

W naszym wortalu Konnichiwa.pl pojawiło się wiele tekstów, które zostały nadesłane do redakcji. Mimo starań nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy dany tekst nie łamie praw autorskich i nie jest plagiatem. W związku z tym prosimy o zgłaszanie takich tekstów pod adresem redakcja@konnichiwa.pl a ich autorów przepraszamy.

Na stronach serwisu Konnichiwa.pl znajdują się także teksty i zdjęcia pochodzące z innych stron www lub gazet/magazynów - jednak nasza redakcja otrzymała zgodę na ich zamieszczenie lub znajdowała się przy nich odpowiednia informacja o możliwości ich zamieszczenia z podaniem źródła.

Redakcja Konnichiwa.pl nie zezwala także na kopiowanie tekstów i zdjeć należących do członków redakcji bez uzyskania stosownej zgody.

Redakcja Konnichiwa.pl

« wstecz

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij