Kill

Bohaterami są nie tylko samuraje, ale przede wszystkim ronini i biedacy chcący zostać samurajami. Film ukazuje złożoność psychiki i polityki wewnętrznej w japońskim wydaniu. Nasyłanie jednych na drugich to norma. Zabijcie wszystkich, byle nie było świadków. To zdanie może być mottem dzieła. Oczywiście jest dobry bohater, taki nie wiadomo kto, który wziął się niewiadomo skąd. Należy tylko przypuszczać, że jest tajnym wysłannikiem. Jest również piękna dziewczyna, jej narzeczony i paru adoratorów, co dodatkowo komplikuje akcję filmu. Dość realistycznie zostały pokazane lata trzydzieste XIX w. Fabuła jest ściśle umiejscowiona w czasie i miejscu. Sceny walk przeplatają się humorystycznymi obrazami, oraz z ujęciami pokazującymi i tłumaczącymi sposób myślenia poszczególnych bohaterów. Pozycja godna polecenia, można powiedzieć, że z pogranicza czarnej komedii. W sumie ogląda się przyjemnie, nawet mimo pewnych drastycznych scen walk.

Film jest czarno – biały, czas trwania wynosi 115 min. Można go oglądać z oryginalną ścieżką dźwiękową, można dołożyć polskie napisy, lub słuchać z polskim lektorem. Format 16:9, dźwięk DD 2,0.

Reżyseria: Kihachi Okamoto
Scenariusz: Akira Murao
Zdjęcia: Rokuro Nishigaki
Muzyka: Masaru Sato
W rolach głównych: Tatsuya Nakadai, Yuriko Hoshi, Koichi Hashimoto, Etsushi Takahashi.
Rok produkcji: 1968r

Wydanie: Blink Azjamania

Autor: Jacek Kicman
Data dodania artykułu: 03.10.2010
Data modyfikacji artykułu: 30.11.-0001
Prawa autorskie »

Prawa autorskie

W naszym wortalu Konnichiwa.pl pojawiło się wiele tekstów, które zostały nadesłane do redakcji. Mimo starań nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy dany tekst nie łamie praw autorskich i nie jest plagiatem. W związku z tym prosimy o zgłaszanie takich tekstów pod adresem redakcja@konnichiwa.pl a ich autorów przepraszamy.

Na stronach serwisu Konnichiwa.pl znajdują się także teksty i zdjęcia pochodzące z innych stron www lub gazet/magazynów - jednak nasza redakcja otrzymała zgodę na ich zamieszczenie lub znajdowała się przy nich odpowiednia informacja o możliwości ich zamieszczenia z podaniem źródła.

Redakcja Konnichiwa.pl nie zezwala także na kopiowanie tekstów i zdjeć należących do członków redakcji bez uzyskania stosownej zgody.

Redakcja Konnichiwa.pl

« wstecz

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij