Chobits

Niesamowita manga (8 tomów plus artbook For Your Eyes Only) i anime (27 ocinków). Autorem mangi jest grupa CLAMP, a w Polsce wydawana jest przez JPF. Zanim przejdę do opisu samej fabuły, na chwilę zatrzymam się nad autorami.

CLAMP

Grupa Clamp powstała pod koniec lat 80, właściwie...  przez przypadek. Jedenastu znajomych zaczęło rysować mangi. Taka zabawa, pozwolę sobie powiedzieć że nawet nie niezwykle odkrywcza, gdyż każdego typu młodzież na całym świecie prędzej czy później zaczyna bawić się w rysowanie komiksów. Tyle, że ta grupa podbiła świat. Pierwszym ich dokonaniem był Cluster narysowany przez Tamayo Akiyame. Załoga szybko się wykruszyła - mieli własne plany i nie zmierzali przez całe życie się tylko bawić. Z jedenastu osób zostały cztery: Nanase Oukawa, Mokona Apapa, Mikku Nekoi i Satsuki Igarashi (to właśnie ona odpowiada za stworzenie Chobits) i to oni do tej pory tworzą CLAMPa.

Fabuła

Akcja dzieje się w niezbyt dalekiej przyszłości. Świat opanowały komputery - jednak nie w sensie, który znamy z przerażających filmów s-fi. Komputery (tak zwane persocony) nie wyglądają tak jak na początku XXI wieku. Teraz mają najdziwniejsze kształty - większość bardzo przypomina ludzi, potrafi mówić i zachowuje się jak oni. Ludzie wychodzą z nimi na spacery, poświęcają im całym wolny czas, zapominając o istnieniu innych ludzi. W Tokyo, w którym dzieje się akcja, jest niewielu takich, którzy nie mają własnego laptopa czy też wyżej wspomnianego persocona - do tej mniejszości należy Hideki, ubogi student. Hideki nie ma przy duszy ani grosza, a wiadomo że studenci mają wysokie zapotrzebowania (magazyny z nagimi dziewczynami na przykład :D). Skąd do tego wziąć pieniądze na komputer? Zupełnie niespodziewanie Hideki znajduje ślicznego persocona na śmietniku. Wygląda jak niewinna, młoda dziewczyna - i po uruchomieniu tak się właśnie zachowuje. Hideki nazywa ją (bo niezaprzeczalnie to jest ona) Chii. Musi ją też wszystkiego nauczyć - komputer nie ma pamięci ani żadnego oprogramowania.

aw13.jpg
Chi

Pytania zaczynają się mnożyć, kiedy znajomy geniusz komputerowy mówi Hidekiemu (zupełnie zielonemiu jeżeli chodzi o komputery), że komputer bez oprogramowania nie powinien działać. Wtedy po raz pierwszy pojawia się pomysł, że Chii może jest legendarnym superkomputerem - chobitsem.

W miarę upływu czasu Hideki i Chii zżywają się ze sobą, komputer obdarza swojego pana gorącą miłością i chce, żeby był kimś tylko jej. To wszystko okazuje się bardziej skomplikowane, niż niewinnej Chii się wydaje.

aw14.jpg
Hideki

Każdy tom niesie za sobą nowe pytania, a kolejne postacie wnoszą do fabuły aurę tajemniczości.

Chobits charakteryzuje świetna, miła dla oka kreska i ogromna dawka humoru. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - piękne kobiety, aurę tajemniczości, miłość, humor, śliczne rysunki... Chobits to manga, która zachwyci każdego odbiorcę, bez względu na wiek i płeć!

Autor: Aga Waszkiewicz
Data dodania artykułu: 20.11.2006
Data modyfikacji artykułu: 24.02.2010
Prawa autorskie »

Prawa autorskie

W naszym wortalu Konnichiwa.pl pojawiło się wiele tekstów, które zostały nadesłane do redakcji. Mimo starań nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy dany tekst nie łamie praw autorskich i nie jest plagiatem. W związku z tym prosimy o zgłaszanie takich tekstów pod adresem redakcja@konnichiwa.pl a ich autorów przepraszamy.

Na stronach serwisu Konnichiwa.pl znajdują się także teksty i zdjęcia pochodzące z innych stron www lub gazet/magazynów - jednak nasza redakcja otrzymała zgodę na ich zamieszczenie lub znajdowała się przy nich odpowiednia informacja o możliwości ich zamieszczenia z podaniem źródła.

Redakcja Konnichiwa.pl nie zezwala także na kopiowanie tekstów i zdjeć należących do członków redakcji bez uzyskania stosownej zgody.

Redakcja Konnichiwa.pl

« wstecz

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij