Chibana

Zamek leżący w środkowej części Okinawy we wsi Chibana nieopodal Katsuren. Najbardziej znana postacią związaną z dziejami zamku jest Uhugushiku Kenyu zwany Uni, czyli Diabłem ze względu na swoją siłę oraz groźny wygląd.


chibana1.jpg
Ruiny Zamku Chibana (wiele nie pozostało)
Zdjęcie ze strony http://www1.linkclub.or.jp/~jsr/plog/

Był to ten sam arystokrata, który dopomógł królewnie Fumimaru zbiec z Katsuren oraz odkryć intrygi jej męża Amarawiego (patrz przy opisie Katsuren). Później, po odejściu Gosamaru, dowodził armią króla Ryukyu Sho Taikyu przeciwko Amarawiemu. Odniósł zwycięstwo i został za to nagrodzony przez króla pełnym władaniem zamku Chibana, ponadto gubernatorstwami okręgów: Goeku, Gushikawa i Masato. Natomiast zamek Chibana otrzymał miano "Strażnicy Shuri".

Autor: Kelly
Data dodania artykułu: 26.10.2005
Data modyfikacji artykułu: 27.02.2010
Prawa autorskie »

Prawa autorskie

W naszym wortalu Konnichiwa.pl pojawiło się wiele tekstów, które zostały nadesłane do redakcji. Mimo starań nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy dany tekst nie łamie praw autorskich i nie jest plagiatem. W związku z tym prosimy o zgłaszanie takich tekstów pod adresem redakcja@konnichiwa.pl a ich autorów przepraszamy.

Na stronach serwisu Konnichiwa.pl znajdują się także teksty i zdjęcia pochodzące z innych stron www lub gazet/magazynów - jednak nasza redakcja otrzymała zgodę na ich zamieszczenie lub znajdowała się przy nich odpowiednia informacja o możliwości ich zamieszczenia z podaniem źródła.

Redakcja Konnichiwa.pl nie zezwala także na kopiowanie tekstów i zdjeć należących do członków redakcji bez uzyskania stosownej zgody.

Redakcja Konnichiwa.pl

« wstecz

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij