B'z

Zespół B'z powstał w 1988. Założycielem (liderem), gitarzystą i zarówno autorem wszystkich piosenek jest Tak (Takihiro) Matsumoto a wokalistą i zarówno autorem wszystkich tekstów piosenek jest Koshi (Hiroshi) Inaba. B'z ma bardzo szeroki repertuar muzyczny. Zespół gra zarówno j-pop jak i j-rock czasem hard rock (można powiedzieć że gra jrock'n'roll). Ich pierwszym debiutem była piosenka DAKARA SONO TE WO HANASHITE we wrześniu 1988. Ich pierwszym największym hitem był utwór BAD COMMUNICATION (z mini albumu o tej samej nazwie, w rok później). B'z jest także najlepiej się sprzedającym zespołem w Japonii (od wielu lat). Sprzedali 75 milionów płyt (albumów, singli itp.)  Następny po nich w rankingu sprzedaży jest MR. Chlidrens który ma dopiero około 47 mln sprzedanych płyt. Nagrali 15 albumów, 5 mini albumów,5 best albumów oraz 42 single.

Wydane albumy

Rok - album:

1988 - B'z
1989 - Off the Lock
1989 - Bad Communication
1990 - Break Through
1990 - Wicked Beat
1990 - Risky
1991 - Mars
1991 - In the Life
1992 - Run
1992 - Friends
1994 - The 7th Blues
1995 - Loose
1996 - Friends II
1997 - Survive
1998 - B'z The Best "Pleasure"
1998 - B'z The Best "Treasure"
1999 - Brotherhood
2000 - B'z The "Mixture"
2000 - Eleven
2002 - Green
2002 - The Ballads ~Love & B'z~
2003 - Big Machine
2005 - The Circle
2005 - B'z The Best "Pleasure II"
2006 - Monster

Fenomen i popularność zespołu nie polega na tanim kiczu który jest nam wpychany w Polsce. Wyjątkowa barwa głosu wokalisty i niezwykły talent i brzmienie gry gitarzysty tworzą niesamowitą jedność. W każdej płycie znajduję się cos innego. Teksty piosenek przypominają cudowne poematy i wiersze. Muzyka rozwesela serce lub wzrusza do łez. Tego nie da się opisać to trzeba usłyszeć.

Inaba-san i Matsumoto-san prowadzą jednocześnie solowe kariery.
Pierwszy album Koshiego Inaba - Magma ukazał się w 1997 a potem kolejne: Shian 2002 oraz Peace of mind 2004 , które okazały się także wielkim sukcesem dla wokalisty.
Tak Matsumoto zaczął rozwijać swoją solową karierę równocześnie z karierą w zespole B'z. Zapoczątkował ją album Thousand Wave a potem wiele wiele innych.

Hiroshi Inaba - urodził się 23 września 1964 w Tsuyama (Okayama).
Skończył Uniwersytet w Yokohamie jako nauczyciel matematyki (XD).
Naszczęście los złączył go z karierą piosenkarza ;).

Takihiro Matsumoto - urodził się 27 marca 1961Toyonaka (Osaka).

Nazwa zespołu

Jest kilka historii na temat tego jak powstała ta oryginalna nazwa (dla niedoinformowanych B'z czyta się b i z XP). Jedna z nich mówi, że na początku była nazwa A'z ale że wymiałoby się to jak AIDS zmienione nazwę na B'z. Druga mówi, że B - oznacza nazwę zespołu The Beatles a Z - Led Zeppelin . Linki

Oficjalna strona zespołu http://bz-vermillion.com/english/top/
Anglojęzyczna fanowska strona http://www.geocities.com/keen_on_all/bznext.htm
Nieoficjalne forum zespołu (ANG.) http://bznetparty.14.forumer.com/index.php

Źródło: http://en.wikipedia.org/

Autor: Berry
Data dodania artykułu: 27.02.2007
Data modyfikacji artykułu: 24.02.2010
Prawa autorskie »

Prawa autorskie

W naszym wortalu Konnichiwa.pl pojawiło się wiele tekstów, które zostały nadesłane do redakcji. Mimo starań nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy dany tekst nie łamie praw autorskich i nie jest plagiatem. W związku z tym prosimy o zgłaszanie takich tekstów pod adresem redakcja@konnichiwa.pl a ich autorów przepraszamy.

Na stronach serwisu Konnichiwa.pl znajdują się także teksty i zdjęcia pochodzące z innych stron www lub gazet/magazynów - jednak nasza redakcja otrzymała zgodę na ich zamieszczenie lub znajdowała się przy nich odpowiednia informacja o możliwości ich zamieszczenia z podaniem źródła.

Redakcja Konnichiwa.pl nie zezwala także na kopiowanie tekstów i zdjeć należących do członków redakcji bez uzyskania stosownej zgody.

Redakcja Konnichiwa.pl

« wstecz

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij