Aktualności

Torii #52

Właśnie trafił do sprzedaży najnowszy, 52. numer magazynu Torii, a w nim m.in.: odwaga i konflikty, czyli tygrys w japońskiej kulturze; nie tylko Tomoe Gozen – kobiety w szeregach samurajów; bomby atomowe, które zakończyły wojnę; mroczna strona pożądania, czyli sex trafficking w  Japonii; purikura – fenomen japońskich budek do zdjęć; chińskie inspiracje w japońskiej popkulturze oraz wiele, wiele innych. Jak zwykle nie brakuje w nim też...
Czytaj więcej

"Deus Porta" - Bogumil Hausman

Od autora: "Cztery lata byłem szwedzkim dyplomatą w Tokyo. Kolejne dwa, przemieszkałem w Miyazaki na południu wyspy Kyushu. W tym okresie powstała moja książka Deus Porta. Deus Porta jest rasowym thrillerem, którego akcja rozgrywa się w Kraju Kwitnących Wiśni. Zapraszam do jej przeczytania."
Czytaj więcej

Nowość wydawnicza - "Miasto kotów. 10 niesamowitych opowieści o kotach"

Koty należą do ulubionych zwierząt Japończyków, choć dawniej przypisywano im nadnaturalne zdolności: umiejętność zmiany kształtu, chodzenia na dwóch łapach, wypijania krwi swoich właścicieli, a także wyciągania zmarłych z grobów. Nic dziwnego, że po ich niejednoznaczny, intrygujący wizerunek od dawna chętnie sięgają pisarze.
Czytaj więcej

Nowość wydawnicza - "Chłopiec z Ibaraki. Noguchi Ujō i nostalgiczne dōyō"

Noguchi Ujō (1882–1945), tytułowy chłopiec z Ibaraki, to jeden z największych japońskich twórców piosenek dla dzieci. Wsławił się jako propagator pierwszego w Japonii literackiego ruchu na rzecz modyfikacji tradycyjnej literatury, muzyki i sztuki dla dzieci oraz współtwórca, teoretyk i mistrz gatunku dōyō: dziecięcych wierszowanych śpiewanek o dużych walorach artystycznych, tworzonych specjalnie z myślą o najmłodszych.
Czytaj więcej

Powrót Tamagotchi!

Przed kilkoma dniami odbyła się polska premiera Tamagotchi czyli bardzo popularnej zabawki z lat 90-tych. Dostępne jest aż 12 wersji elektronicznych zwierzątek w tym specjalna edycja dla fanów Star Wars - edycja R2-D2 (w dwóch wariantach). Oryginalne Tamagotchi są dostępne zarówno w fizycznych sklepach jak również sklepach online takich jak: Empik, Muve, Ultima, Plastiq czy Media Expert.
Czytaj więcej

Ta strona internetowa używa plików cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików w przeglądarce to zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji w naszej polityce cookies. zamknij