Aktualności

Radiowa Trójka nadaje z TokioTokio to największa metropolia na świecie. To tu parasolki mają swoje własne szatnie, zamykane na kluczyk, a ulice rozświetlają kolorowe neony z postaciami z komiksów. To tu, żeby przyjąć od kogoś prezent najpierw trzeba odmówić, a potem trzy razy podziękować. W powietrzu unosi się zapach curry, na ulicach słychać brzęczenie cykad, a w niektórych kawiarniach jedzenie podają robot – mówi Agnieszka Szwajgier, której relacji ze stolicy Japonii będzie można posłuchać w Trójce, niemal przez cały dzień, już w najbliższą w środę 18 kwietnia.

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie w ramach cyklu „Trójka – jesteśmy połączeni”. A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej „egzotycznych” miast. Kolejnym miejscem, które odwiedzi Program 3 Polskiego Radia będzie Tokio.

–  Co Japończycy sądzą o abdykacji cesarza Akihito? Jak nie zgubić się w mieście, w którym nie ma adresów a także, dlaczego przy poznawaniu nowej osoby koniecznie trzeba mieć ze sobą firmową wizytówkę? O tym wszystkim opowiem na antenie Trójki – dodaje Agnieszka Szwajgier.

Reporterka Programu 3 Polskiego Radia  przedstawi również najważniejsze atrakcje turystyczne miasta, opowie o lokalnej kuchni (ale nie tylko o sushi) i poszuka polskich tropów w stolicy Japonii.

Relacji tych będzie można posłuchać w środę 18 kwietnia w porannym i popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki” oraz audycji „Do Południa” o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja „Trójka – jesteśmy połączeni” realizowana jest od 2016 roku – przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: Seul, Tbilisi, Wenecję, Tel Awiw i Jerozolimę, Los Angeles, Pulę, Podgoricę, Odessę, Kluż-Napokę, Kaliningrad, Nowy Jork, Berlin oraz Chicago.

Informacja prasowa

Podziel się ze znajomymi
Komentarze

Ta strona internetowa używa plików cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików w przeglądarce to zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji w naszej polityce cookies. zamknij