Aktualności

Konkurs "Nawiedzona Japonia"Specjalnie dla naszych czytelników konkurs w którym można wygrać książkę "Nawiedzona Japonia. Przewodnik" ufundowaną przez Wydawnictwo KIRIN. Wasze zadanie to napisanie odpowiedzi na pytanie konkursowe w postaci komentarza na naszym fanpage-u lub w komentarzach pod tym postem lub wysłanie odpowiedzi na adres e-mail: redakcja@konnichiwa.pl

Pytanie konkursowe: „Jaka jest najstraszniejsza manga (lub anime) i dlaczego?”.

Na Wasze odpowiedzi czekamy do 21 listopada 2021r. g. 23:59.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w postaci aktualizacji na niniejszej stronie, a zwycięzcy zostaną powiadomieni drogą mailową lub za pomocą prywatnej wiadomości na Facebooku w zależności od sposobu zgłoszenia się do samego konkursu.

Regulamin konkursu

"Nawiedzona Japonia. Przewodnik" - Catrien Ross

Liczba stron: 206
Format: A5
Okładka: miękka z obwolutą
Cena detaliczna: 42,90 zł

Wydawnictwo KIRIN
Więcej informacji: www.kirin.pl

Biorąc udział w konkursie uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia tego konkursu. Po rozstrzygnięciu konkursu dane uczestników nie będą przechowywane ani archiwizowane.


Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia w konkursie. Postanowiliśmy wybrać zgłoszenia od następujących osób: Ewa K. oraz Anna D. Gratulujemy!

Dziękujemy również za nagrody, które zostały ufundowana przez Wydawnictwo Kirin

Poniżej nagrodzone odpowiedzi (została zachowana oryginalna pisownia):

Ewa K.
W mojej ocenie anime "Grobowiec świetlików" należy do najstraszniejszych i zarazem najsmutniejszych filmów. Sądzę tak, ponieważ żadne dziecko nie powinno doświadczyć utraty domu, śmierci rodziców, głodu, wojny ani walczyć o przetrwanie. Próbowałam obejrzeć ten film wielokrotnie do końca i nie jestem w stanie. Ogrom zła, cierpienia i smutku tak bardzo mnie poruszają, że nie potrafię powstrzymać łez.

Anna D.
Chociaż Perfect Blue jest rzeczywiście wybitnym anime pod względem psychologicznym to ja polecałabym także anime Another (2012). Jest także film, ale moim skromnym zdaniem nie umywa się on do anime. Nastrój niepewności i swego rodzaju jakiejś grozy, czegoś nieuchwytnego czającego się nieomal za rogiem fantastycznie buduje napięcie w tym anime. Dodatkowo tak naprawdę dopiero w ostatnich odcinkach wyjaśnia się wiele rzeczy. Ponadto nie jest to anime, które zbyt mocno epatuje krwawymi scenami: owszem są takowe, ale nie jest to jakaś bezsensowna rzeźnia na styl amerykański, bardziej raczej groteska. Śmierci kolejnych osób wydają się z jednej strony przypadkowe, a z drugiej jakby faktycznie coś kierowało tymi wszystkimi wydarzeniami. Anime momentami trochę na pograniczu rzeczywistości, nie do końca wiadomo, dlaczego coś się dzieje. Dodatkowym plusem jest klimatyczna muzyka.

Podziel się ze znajomymi
Komentarze

Ta strona internetowa używa plików cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików w przeglądarce to zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji w naszej polityce cookies. zamknij